W toku trwającego od kwietnia 2021 r. śledztwa policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu ustalili, że na terenie różnych miejscowości znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego, działały współpracujące ze sobą osoby, zajmujące się wyłudzaniem odszkodowań z tytułu zgłaszanych do ubezpieczycieli pozorowanych zdarzeń drogowych. Do przestępczego procederu wykorzystywane były samochody głównie klasy premium, będące w leasingach. Sprawcy organizowali sfingowane kolizje drogowe między sobą lub wymuszając zdarzenia z osobami postronnymi. W zgłoszeniach szkód wskazywano okoliczności zdarzenia, które nie były zgodne z prawdą.

Dotychczasowe ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że z tytułu wypłat odszkodowań z polis OC i AC mogło dojść do wyłudzenia około 300 tys. zł. od towarzystw ubezpieczeniowych. Mundurowi do sprawy zabezpieczyli dwa samochody o wartości niemal 100 tys. zł oraz zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali 7 osób, które usłyszały zarzuty wyłudzeń oraz usiłowania wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych. To mężczyźni w wieku od 25 do 51 lat. Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze nadal nad nią pracują.

 

mp/policja.pl