Cela plus! Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany przez „łowców cieni” CBŚP - zdjęcie
30.11.21, 15:43fot. cbsp.policja.pl

Cela plus! Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany przez „łowców cieni” CBŚP

3

Bardzo dobra współpraca „Łowców cieni” CBŚP z AFP (Australian Federal Police) doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 52-letniego Daniela A., obywatela Australii. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem dokonania oszustw finansowych, gdzie straty oszacowano na 13 mln dolarów.

Strona australijska przekazała informacje, że poszukiwany mężczyzna najprawdopodobniej przyleci do Polski z Dubaju. Niestety nie dysponowali żadnymi szczegółami, tymi zajęli się już policjanci z grupy tzw. łowców cieni z Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci ustalili kiedy oraz na jakie polskie lotnisko ma przylecieć mężczyzna i przy wsparciu funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali 52-latka, który następnie został doprowadzony do właściwej Prokuratury. Działania zostały przeprowadzone przy współpracy oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu. 

52-letni Daniel A. obywatel Australii był poszukiwany zaledwie przez kilka dni na podstawie czerwonej noty Interpolu, a na podstawie australijskiego krajowego nakazu aresztowania był ścigany od ponad roku. Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw finansowych na terenie Australii, gdzie oszacowano łączną sumę strat w wysokości 13 mln dolarów. Zgodnie z australijskim prawem tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 20 lat.

W tym roku „łowcy cieni” CBŚP zatrzymali już 25 osób ściganych przez służby różnych państw.


mp/policja.pl

Komentarze (3):

No tak2021.11.30 22:51
Polska policja pomaga służbom innych krajów znaleźć ukrywających się przestępców. A inne kraje nie wydają przestępców chodzących w biały dzień po ich ulicach np. Stefan Michnik, Julia Brystygierowa. Na czym polega ta współpraca, gdzie tu są korzyści dla Polski?
zażydzony PIS na usługach CIA i Mosadu2021.11.30 16:37
poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania bandyta i przestępca agent CIA wielki przyjaciel Kaczyńskiego umiłowany w przestępstwie gruziński reżimowy dyktator Saakaszwili podczas obowiązywania tego nakazu wielokrotnie przebywał w Polsce ale Kaczyński i Ziobro chronili go i nie pozwolili na jego zatrzymanie czym chronili tego bandytę (cały PIS chroni każdego bandytę bo to ich środowisko) i dopiero gdy pojawił się w Gruzji jako obywatel Ukrainy został zatrzymany, okazało się, że gruziński rząd nie jest na smyczy żydojankesów jak zażydzony PIS i miał odwagę go zatrzymać, oczywiście jak przystało na PIS natychmiast zaczęli drzeć swoje pisowskie ryje i żądali jego wypuszczenia, obecnie Saakaszwili nie żre i może zdechnie z głodu ale już tym się PIS nie zajmuje bo CIA nie wydała im takiego rozkazu, pamiętajcie dla reżimu PIS jesteście ważni tylko wtedy kiedy mają taki rozkaz od CIA inaczej możecie zdychać, jesteś tym co żyje w oborze
Po 11 ...2021.11.30 16:07
O tym fronda nie napisała, nie napisała po co Daniel A. przyleciał do Polski. Chciał się zapisać do PiS. Bardzo logicznie uznał, że tylko tu może liczyć na azyl. Ciągnął swój do swego. Na szczęście, się nie udało. Umówiony strażnik nagle zachorował, a jego zastępca nie był opłacony i go zatrzymał. Shit happens :)