Cela Plus: Piramida finansowa. CBA zatrzymało 3 osoby - zdjęcie
25.02.20, 11:00Fot. ilustracyjne (via cba.gov.pl)

Cela Plus: Piramida finansowa. CBA zatrzymało 3 osoby

8

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby w śledztwie dotyczącym działania piramidy finansowej, w której ponad 2 tys. osób miało stracić co najmniej 600 mln zł. Wcześniej zarzuty w sprawie usłyszało już 30 osób.

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego trzy osoby zamieszane w działanie zorganizowanej grupy przestępczej, która stworzyła i zarządzała piramidą finansową. Zatrzymane dzisiaj osoby stanowią kolejny element łańcuszka w ramach działającej piramidy. Wszystko wskazuje na to, że funkcjonując w podmiotach gospodarczych działających na terenie Mazowsza brali udział w procederze prania pieniędzy.

Grupa w latach 2012-2017 zarządzała na polskim rynku finansowym czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych. Certyfikaty wskazanych funduszy oferowane były za pośrednictwem banków. Pracownicy banków działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych świadomie wprowadzali nabywców w błąd - przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń przestępcze działanie grupy doprowadziło do straty co najmniej 600 mln zł przez ponad 2000 osób. Szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych.

Zatrzymane przez CBA osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Wcześniej w sprawie między innymi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, działania na szkodę funduszy usłyszało już 30 osób, z czego wobec sześciu stosowany jest tymczasowy areszt.

CBA.gov.pl

Komentarze (8):

Jurek O.2020.02.28 1:01
Detektyw Rutkowski bierze się za Kidawę-Błońską. "Szokujące informacje"
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!!2020.02.25 17:20
"Filmy online" Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Ogladaj Hit- Bad Boy2020.02.25 17:16
Oglądaj Hit- Bad Boy (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
Urszula2020.02.25 12:55
Fronda nic nie pisze z jakiej opcji politycznej złodzieje się wywodzą. Musi z PiS bo jakby z PO to już by tu trąbili bez przerwy.
StanPio2020.02.26 7:31
Tak! To wina Trumpa i Republikanów, że w instytucjach amerykańskich są rosyjscy szpiedzy, mafiozi i różni przestępcy! A jak nie piszą do jakiej POlitycznie zorganizowanej bandy należą, to pewnie są Republikanami, Żydami albo masonami.
Dam2020.02.25 12:18
Bez artykułu o tym, że zatrzymano funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującą się kradzieżą samochodów? To ta słynna "wymiana elit", o której tyle mówił Kaczyński?
StanPio2020.02.26 7:28
Tak! To wina Trumpa i Republikanów, że w instytucjach amerykańskich są rosyjscy szpiedzy, mafiozi i różni przestępcy!
jula2020.02.25 11:14
Jakie to banki? Czy aresztowano świadomych banksterów? Byle jaki ten artykuł, sensacyjny nie merytoryczny.