Cela plus: Lewe faktury na 250 mln. zł. Zatrzymano 2 osoby - zdjęcie
09.12.20, 08:44Fot. ilustracyjne via CBA.gov.pl

Cela plus: Lewe faktury na 250 mln. zł. Zatrzymano 2 osoby

2

Dwaj biznesmeni pochodzenia wietnamskiego zatrzymani przez funkcjonariuszy łódzkiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według ustaleń śledczych wystawili nierzetelne faktury VAT na łączną kwotę 250 mln zł.

Zebrany przez śledczych z Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratury Regionalnej w Łodzi materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 2 osób pochodzenia wietnamskiego. Mężczyznę i kobietę zatrzymano w Warszawie. Są właścicielami podmiotów zajmujących się obrotem tekstyliami. Prowadzone postępowanie dotyczy podejrzenia wystawienia i obrotu nierzetelnymi fakturami VAT przez spółki funkcjonujące na terenie „Wólki Kosowskiej”.

Zatrzymani według ustaleń śledczych wystawili nierzetelne faktury na łączną kwotę 250 mln zł w okresie od 2012 do 2015 r. Wartość uszczuplenia należności z tytułu podatku VAT do chwili obecnej wynosi ponad 40 mln zł.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie usłyszeli zarzuty wystawiania fikcyjnych faktur, posługiwania się nierzetelnymi dokumentami, prania pieniędzy oraz pomocnictwa do oszustwa podatkowego.

Dotychczas w sprawie status podejrzanych uzyskały 64 osoby. Prowadzący postępowanie śledczy nie wykluczają powiększenia listy zatrzymanych i zarzutów.

CBA.gov.pl

Komentarze (2):

cam2020.12.9 9:10
A jak tam sprawa mafii vatowskiej w pisowskim ministerstwie finansów? Rok minął...
ak2020.12.9 8:53
Czy przypadkowo Tusk Trzaskowski i Lempart nie brali w tym przekręcie udziału ? Ja bym to sprawdził. Ile materiału do pisania na święta !