Cela Plus: Łapówki za legalizację pobytu. Siedem osób w rękach CBA - zdjęcie
02.12.20, 08:15Fot. ilustracyjne via CBA.gov.pl

Cela Plus: Łapówki za legalizację pobytu. Siedem osób w rękach CBA

1

Wspólne śledztwo prowadzone przez CBA i Straż Graniczną oraz Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania siedmiu osób uczestniczących w procederze legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w zamian za korzyści majątkowe.

Wrocławska Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzi wspólnie ze Strażą Graniczną oraz Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu postępowanie dotyczące podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za spowodowanie pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców. W związku z powziętymi ustaleniami funkcjonariusze CBA zatrzymali cztery kobiety, w tym dwie pracownice Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, główną specjalistkę w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu oraz osobę uczestniczącą w przestępczym procederze jako pomocnik w jego organizacji. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzy kobiety, w tym kierującą działaniami zorganizowanej grupy przestępczej. Czynności przeprowadzono na terenie Wrocławia i Sieradza.

 

Jak ustalili śledczy zatrzymane urzędniczki w 2019 roku przyjęły szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej, w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

 

Jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach pracy oraz zamieszkania zatrzymanych. Wszyscy zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty.

 

To pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe.

Komentarze (1):

nizalezny2020.12.2 10:57
cela + nalezy szeroko powsadzac te czarne macice