Kolejna osoba została zatrzymana przez funkcjonariuszy CBA w śledztwie dot. wystawiania fikcyjnych faktur na kilkaset tysięcy złotych. W sprawie tej w 2019 roku zatrzymano byłego wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Prowadzone przez gdańską delegaturę CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie śledztwo dotyczy wystawiania fikcyjnych faktur na usługi doradcze. Jak dowiedział się portal tvp.info, kolejne dwie osoby uzyskały status podejrzanych. Jedna z nich została kilka dni temu zatrzymana w Warszawie. To kobieta odpowiedzialna za prowadzenie biura rachunkowego.

Drugim nowym podejrzanym jest mężczyzna, który został przez CBA zatrzymany już wcześniej do innej sprawy. Obecnie przebywa w areszcie śledczym.

- „Obie osoby usłyszały zarzuty w prokuraturze. Wszystko wskazuje na to, że w ramach podzielonego i ustalonego podziału ról przyjęli podrobione faktury, a następnie posłużyli się nimi we właściwym urzędzie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej” – przekazało CBA.

- „Łączna suma faktur wystawionych na rzecz trzech spółek z Warszawy, Sokołowa i Starachowic opiewa na niemal 300 tys. zł” – dodano.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło już w 2019 roku. Wówczas wśród sześciu zatrzymanych znalazł się były wiceszef ABW Zdziszław S., który swoją funkcję w służbach sprawował w latach 2008-13.

kak/tvp.info.pl