Cela Plus: CBA znów skuteczne w walce z podatkowymi ,,szwindlami''! - zdjęcie
14.10.20, 06:45Fot. ilustracyjne, CBA.gov.pl

Cela Plus: CBA znów skuteczne w walce z podatkowymi ,,szwindlami''!

4

Prawie milion złotych stracił Skarb Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych w związku z działalnością właściciela firmy z Wielkopolski. Mężczyzna został zatrzymany przez CBA.

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali osobę wystawiającą faktury VAT na usługi ślusarskie, których faktycznie nie wykonano. Proceder miał miejsce w latach 2016-2017. Zatrzymany ewidencjonował faktury w swoich księgach działalności gospodarczej, czym spowodował uszczuplenie należności tytułem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku należnego od towarów i usług w wysokości blisko 1 mln zł.

Jednocześnie funkcjonariusze CBA przeprowadzili niezbędne czynności procesowe, w mieszkaniu oraz firmie zatrzymanego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Szamotułach. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.

CBA.gov.pl

Komentarze (4):

AAAtomek2020.10.14 7:41
A co z respiratorami?????????
verizanus2020.10.14 7:16
Jak będziemy skutecznie ściągać coraz więcej podatków, jak będziemy skutecznie niszczyć polski przemysł i ZWŁASZCZA rolnictwo to Zachód będzie z nas zadowolony i może da nam część kasy z tego co w ramach UE nam zabrał. Bo one dobre są ;)
Anonim2020.10.14 7:26
I Merkel poklepie Kaczkę o plecach, a może nawet pogłaszcze jego kotka. O to byłby sukces.
Anonim2020.10.14 6:55
A kto zajmie się szwindlami państwa prawa? Samo wytwarzanie inflacji to okradanie i fałszowanie pieniądza. Tym żadni smutni panowie ubrani na czarno się nie zainteresują? No szkoda.