Cela plus: CBA zatrzymało oszustów ws. miliardowego przetargu w PKP Polskie Linie Kolejowe - zdjęcie
25.06.19, 08:10(fot.youtube)

Cela plus: CBA zatrzymało oszustów ws. miliardowego przetargu w PKP Polskie Linie Kolejowe

4

Dziewięć osób zostało zatrzymanych przez agentów z katowickiej delegatury CBA. Działali na szkodę spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Mieli utrudniać publiczny przetarg warty ponad miliard złotych. O sprawie informuje portal TVP INFO.

Jak wskazuje rzecznik CBA Temistokles Brodowski, wśród dziewięciu zatrzymanych są kierownik Zakładu Instytutu Łączności we Wrocławiu i jego zastępca, oraz pięciu przedstawicieli spółki, która starała się uzyskać kontrakt. 

– Do zatrzymań doszło na terenie Mazowsza, Górnego i Dolnego Śląska oraz na Pomorzu Zachodnim – stwierdził Brodowski. 

Zatrzymane przez CBA osoby są podejrzewane o „podjęcie próby utrudnienia zamówienia publicznego, usiłowanie oszustwa na szkodę PKP PLK na ponad miliard zł, a także podjęcia próby działania na szkodę konkurencyjnego oferenta – pracowników Instytutu – także przekroczenie uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków dla korzyści majątkowych”.

 

 

bz/TVP INFO

Komentarze (4):

ja702019.06.25 9:42
O której godzinie ich zatrzymali, czy wcześniej zdążyli zrobić siusiu, czy kajdanki nie uwierały? Co o tym sądzi Bodnar?
polak2019.06.25 9:07
czyżby ta kradzież odbywała się za czasów PełO i zsl ---oni nigdy na to nie pozwoliliby,chyba ,że 5% dla nich --to porządni złodzieje
anonim2019.06.25 9:02
Pewnie rzecznik RPO i inni z PO staną w ich obronie , że opresyjne ,totalitarne państwo rządzone przez PiS czyni im krzywdę
temitokles atenski2019.06.25 8:57
Gdyby rządził Tusk i PO /KO ci przestępcy otrzymaliby pochwały za działanie na rzecz przyjaznego państwa i dodatkowe nagrody za innowacyjność i przedsiębiorczość. Oto podstawowe zmiany gdy rządzi PiS.