Cela plus: Zatrzymano we Włoszech Janusza M. Naraził Skarb Państwa na 50 mln strat - zdjęcie
02.01.20, 10:05(fot. policja.pl)

Cela plus: Zatrzymano we Włoszech Janusza M. Naraził Skarb Państwa na 50 mln strat

9

Na prośbę funkcjonariuszy ABW, dzięki wykorzystaniu przez polskich policjantów z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji międzynarodowego kanału ENFAST oraz wzorowej współpracy z włoskimi organami ścigania, w wigilijny poranek, 24 grudnia 2019 r. w San Dona di Piave, niedaleko Wenecji we Włoszech zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Janusza M. Zatrzymany 60-latek m.in. naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku VAT w kwocie nie mniejszej niż 50 mln zł.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP na prośbę funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego natychmiast podjęli czynności i uruchomili współpracę międzynarodową w celu ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 60-letniego Janusza M. Mężczyzna podejrzany jest o szereg przestępstw m.in o kierowanie grupą przestępczą, pranie pieniędzy oraz oszustwa podatkowe na kwotę nie mniejszą niż 50 mln zł.

Mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany i dotychczas skutecznie się ukrywał. W sprawę zaangażowano Punkt Kontaktowy ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP.

ENFAST (European Network of Fugitive Active Search Teams) to sieć współpracy grup poszukiwań celowych działających w krajach UE umożliwiająca natychmiastowy przekaz informacji z grupy poszukiwawczej w jednym kraju do grupy poszukiwawczej w innym kraju, co skutkuje natychmiastowym działaniem, bez zbędnej zwłoki.

Dzięki wzorowej współpracy polskich i włoskich służb ustalono miejsce przebywania poszukiwanego. W wigilijny poranek w San Dona di Piave, niedaleko Wenecji Janusz M. został zatrzymany. 60-latek był bardzo zaskoczony i nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy.

Z uzyskanych przez funkcjonariuszy ABW informacji wynikało, że mężczyźnie towarzyszyła 25-letnia Paulina P., która również została zatrzymana. Na trop przestępcy natrafiono m.in. dzięki aktywności kobiety w mediach społecznościowych.

60-latek nie stronił od luksusu i oprócz kilku sportowych i bardzo drogich samochodów korzystał z równie luksusowych łodzi. Cena jednej z nich to co najmniej kilka milionów złotych.

Podejrzany w najbliższym czasie, zgodnie z Europejskim Nakazem Aresztowania zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

 

zb/policja.pl

Komentarze (9):

wicek2020.01.2 16:25
no se tera odpocznie od tych wszystkich wojaży
Gdy przyszło zginąć latem do nieba szli2020.01.2 14:28
Fajna dopa na foto
Cykacz2020.01.2 11:25
A dwudziestopięcioletnia Paulina była z nim z miłości. Tak, to prawda, takie rzeczy się zdarzają.
chrzestny2020.01.2 10:23
Łżesz jak kundel, bo nim jesteś! Ledwie przed świętami kolejny b. oficer b. WSI został aresztowany za wyprowadzenie ze SKOK Wołomin ponad 500 mln złotych. Pomagali mu w tym inni tacy sami jak on. Takie łgarstwa jak twoje w niczym nie zmienią faktów ! Nie ma już "dobrej szkoły" komuszego kłamstwa, post-bolszewickie metody, choć trwały długo i były niezmiernie szkodliwe, nie są już skuteczne. Ludzie sami doszukują się prawdy i nie muszą korzystać z propagandy.
Pisia hipokryzja2020.01.2 10:11
A pisi senator Bierecki wyprowadził ze skoków 5 mld i włos mu z głowy nie spadnie złodziejski pisi pomiot
Bolek2020.01.2 11:50
Biernacki twórca spółdzielczych Banków Skok nic nie wyprowadził, wszystkie te banki były niezależnymi podmiotami gospodarczymi . To kolesie Komorowskiego z WSI łupili Skok Wołomin . Po dojściu PIS do władzy prokuratura aresztowała około 300 osób uczestniczących w tym procederze a sądy większość tych osób już skazały.
MaxFiend2020.01.2 13:45
Skoro były "niezależnymi podmiotami gospodarczymi" to dlaczego podciągnięto je pod BFG i na ich upadłość składają się wszyscy Polacy? Tak wygląda właśnie pisia hipokryzja.
StanPio2020.01.2 17:04
Właśnie dlatego, żeby wszyscy Polacy płacili!!! Jak wszyscy to wszyscy PO i PSL na czele z Komorówskim dbały skutecznie o interesy banksterstwa
Dam2020.01.2 18:12
Tylko że to PIS zawzięcie walczył, aby nad SKOKami nie było żadnego nadzoru. A to, że Bielecki wyprowadzał pieniądze do Luksemburga to jest fakt.