Cela plus. ABW zatrzymało 10 osób, które naraziły Skarb Państwa na stratę 57 mln zł - zdjęcie
06.08.20, 16:49Fot. via: gov.pl

Cela plus. ABW zatrzymało 10 osób, które naraziły Skarb Państwa na stratę 57 mln zł

3

Komunikat Rzecznika Prasowego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych:

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzy kobiety i siedmiu mężczyzn podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. Przestępstwa były popełniane we współpracy z podmiotami na terenie Polski, a także Czech i Słowacji. Skarb Państwa stracił ponad 57 mln zł.

Zatrzymań dokonano 4 sierpnia 2020 r. na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i pomorskiego. Jeszcze tego samego dnia prokuratura przedstawiła zatrzymanym zarzuty. Grupa przestępcza brała udział w karuzelowym obrocie artykułami spożywczymi i chemicznymi, przyjmowała, a także wystawiała nierzetelne i poświadczające nieprawdę faktury, ponadto prała brudne pieniądze.

Podejrzani reprezentowali podmioty zarejestrowane w Polsce, Republice Czeskiej i Słowackiej. Wystawili faktury, które nie odzwierciedlały faktycznych zdarzeń gospodarczych, na przeszło 260 mln zł. Doprowadziło to do bezzasadnego obniżenia podatku VAT o ponad 57 mln zł.

Podczas śledztwa zebrano obszerny materiał dowodowy. Wobec czterech zatrzymanych sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy – tymczasowe aresztowanie, a wobec pozostałych sześciu – dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Postępowanie prowadzi Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Poznaniu we współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych

Komentarze (3):

Szybka Randka2020.08.6 20:33
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
inżynier2020.08.6 17:12
A ja ciągle pytam się: Kiedy pozamykają tych, którzy stworzyli tak korupcjogenną ustawę o wartości dodanej?? Przecie do ch.o.le.ry już chyba pół Polski zamknęliście! Tak trudno napisać nową i rzetelną ustawę vatowską? To, co dzieje się, to nie jest wina tych zamykanych, a tych którzy wymyślili taką ustawę. Kilka dni zamknęli maluczkich urzędników z MF! Kiedy będą siedzić autorzy tych bzdurnych przepisów?????
Andrzej J.2020.08.6 16:59
Wszyscy powiązani z PiS?