CBŚP: 45 podejrzanych o przemyt ludzi - zdjęcie
02.06.20, 08:06

CBŚP: 45 podejrzanych o przemyt ludzi

2

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili kolejne uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie ułatwiali legalizację pobytu cudzoziemcom na terenie Polski w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Tym razem zatrzymano 3 osoby. W sprawie występuje już 45 podejrzanych, którym łącznie przedstawiono przeszło 400 zarzutów.

Śledztwo w wymienionej sprawie jest prowadzone od wielu miesięcy przez funkcjonariuszy Policji oraz Straży Granicznej.

Z dokonanych przez służby ustaleń wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej ułatwiali cudzoziemcom pobyt na terenie naszego kraju. Do działań przestępców należało m. in. organizowanie dokumentów pozwalających na ubieganie się o udzielenie przez właściwego wojewodę zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. Osoby te również reprezentowały cudzoziemców w prowadzonych postępowaniach administracyjnych.

Według służb, dzięki działaniom przestępców na terenie Polski mogło nielegalnie przebywać niemal 600 cudzoziemców m. in. obywateli Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Egiptu, Libii, Iranu czy Indii. Z wstępnych wyliczeń wynika, że członkowie grupy za pomoc prawie 600 cudzoziemcom mogli zarobić blisko 920 tysięcy euro.

Do zatrzymania kolejnych trzech podejrzanych w wymienionej sprawie doszło w minioną środę (27.05.2020 r.) na terenie Warszawy. Zatrzymani to Polacy - dwóch mężczyzn w wieku 48 i 32 lata oraz kobieta w wieku 49 lat.

Policja informuje, że w sprawie występuje łącznie już 45 podejrzanych. Policja i Straż Graniczna podkreślają przy tym, że sprawa ma charakter rozwojowy, a kolejne zatrzymania nie są wykluczone.

g/policja

Komentarze (2):

lola2020.06.2 12:14
Wyslac uciekinierow gdzie pieprz rosnie!!!!!
Olo2020.06.2 8:47
Mam nadzieje że wszystkie osoby które ta grupa przemyciła natychmiast zostaną deportowane!