Cela plus. CBA zatrzymało byłego wiceministra rolnictwa - zdjęcie
20.10.21, 11:57Fot. cbagov

Cela plus. CBA zatrzymało byłego wiceministra rolnictwa

13

Były senator PiS oraz wiceminister rolnictwa w latach 2018-2019 Tadeusz R. został w środę zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Tadeusz R., poza prowadzeniem działalności politycznej był też w przeszłości prezesem „Mlekovity” oraz Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek”. I to właśnie działalność prowadzona w tym ostatnim podmiocie jest przedmiotem zainteresowania organów ścigania.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prok. Marcin Saduś: „Prokuratura zamierza przedstawić Tadeuszowi R. zarzuty działania na szkodę interesów majątkowych Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek" w okresie od kwietnia 2014 r. do listopada 2019 r., w tym poprzez nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków”.

Rzecznik poinformował, że Tadeusz R. „doprowadził do ogłoszenia upadłości spółdzielni i wyrządzenia w jej mieniu szkody majątkowej w wysokości blisko 80 mln zł”.

Ofiarami tej działalności stali się rolnicy, którzy nie otrzymali od spółdzielni pieniędzy za dostarczane mleko. Z kolei dla rolników, którzy pozostawali członkami spółdzielni, jej bankructwo oznaczało ryzyko udziału w długach „Bielmleku” – dodał prok. Saduś.

 

ren/PAP

Komentarze (13):

Tylko Polskie Prawdziwe PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.21 0:44
SASZA. Nie może Ci SASZA przyjść do głowy, ze PiS nie broni ZŁODZIEJA, a wsadza Go do CIUPY?? Nie martw się , ROZGRZANA KASTA uniewinni go, a nawet każe przeprosić. Nie tak ja teraz w Twoim CCCP-ie. Za STALINA PRZYSZLI by Panowie w takich SKÓRZANYCH KURTKACH, postawili by pod ścianą, pozwoli by , albo i nie, przejść ŻONIE i DZIECIOM do innego pokoju, a potem by usłyszał "ZA ZDRADĘ STALINA (HITLERA), za zdradę LUDU PRACUJĄCEGO MIAST i WSI jesteś skazany na karę śmierci". I byłby koniec, nie pomogło by PŁACZLIWE, "TAWARISZCZI ja toże KOMUNIST (SOSJALIST)". Panowie odpowiedzieli by, "TYM GORZEJ SWOŁOCZ", i padła by komenda "AGOŃ" i "TAWARISZCZ "MAKSIM" by ZAGADAŁ". Potem TRUPA by wywieźli do jakiegoś dołu, ŻONĘ do ŁAGRU na POCIECHĘ dla URKÓW a DZIECISKA do DOMU DZIECKA. Tak za wiele mniejsze przewinienia kończyli tacy jedni w CCCP-ie I to byli MARSZAŁKOWIE. PARLAMENTARZYŚCI, 2-gie, czy 3-cie osoby w CCCP-e. Ma ZŁODZIEJASZEK szczęście , że nie żyje za STALINA. A jeszcze Za STALINA było by PYTANKO, TAWARISZCZ "GDIE DIEŃGI", "DAWAJ DIEŃGI". Nie ma DIEŃGI to KARA ŚMIERCI i jak wcześniej napisałem, RODZINA, ŻONA i DZIECI do ŁAGRU dla URKÓW. Jak odda "DIEŃGI" to dalej KARA ŚMIERCI, a RODZINA , ŻENA i i MALCZISZKI już nie do ŁAGRU dla URKÓW, tylko gdzieś na PROWINCJE, do FABRYKI na 3 ZMIANY. Ot taka za STALINA była SPRAWIEDLIWOŚĆ LUDOWA. OCZYWIŚCIE PANOWIE w SKÓRZANYCH KURTKACH wzięli by na ŚLEDZTWO całą EKIPĘ ZŁODZIEI z tej SPÓŁDZIELNI, "OPERATYWNYCH" ZŁODZIEI, nie tylko PIERWSZEGO ZŁODZIEJA. I cała BANDA MUSIAŁA BY ODDAĆ "DIEŃGI".
PiSowskiPewniakDoOdsiadkiZaZłodziejstwo2021.10.20 23:22
Ma tak charakterystycznie złodziejską mordę PiSowskiego aparatczyka katolickiego, że właściwie powinien mieć wyroki odsiadki za sam wygląd.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.20 22:55
TAKIE są BOLSZEWICKIE KOMUNISTYCZNE SPÓŁDZIELNIE. Spółdzielcy z ZSL-u i PZPR-u bo tacy tam byli u KORYTA, maja w DOPIE to co się dzieje w ICH SPÓŁDZIELNIACH, nie cho0dzą na zebrania i nie wywalają PREZESÓW złodziei tylko TRZYMAJĄ do końca. Cwaniacy, SITWA, tak układają się, że nawet DELEGUJĄ CWANIAKÓW ZŁODZIEI, TY towarzyszu PREZESIE będziesz w PSL-u. WICEPREZES w PO, KSIEGOWY w PiS-ie a Przewodniczący Rady Nadzorczej będzie w SLD, i tak są zawsze na wierzchu i mogą KRECIĆ LODY. Za każdej władzy KAPUCHA PŁYNIE. Tylko się przeliczyli bo PiS zamknął PREZESIKA. Już PO nie będzie walczyło o SPECA od WAŁKÓW jak o NIEPODLEGŁOŚĆ. A potem spółdzielcy budzą się z ręką w nocniku. Co nie wiedzieli, ze będą odpowiadać swoim majątkiem za WAŁKI PREZESIKA, WICEPREZESIKA, KSIEGOWEGO i całej sitwy KORYCIARZY??? To nie tylko rolnicy. Tak samo jest w tzw. SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH. Wybory w SM będą za 4 lata a już teraz wiadomo kto będzie zasiadał w RADZIE NADZORCZEJ, sami spece PREZESIKA. Tam dopiero robi się WAŁKI.
Palestyna2021.10.20 22:16
Olewajcie żydoskich agentow mossadu zero łapek zerp komentów
barbara blida2021.10.20 21:44
pamiętam
julia brestigerowa2021.10.20 21:43
puścić go
XYZ2021.10.20 16:56
Obiecali że będą zamykać to zamykają.Jak nie ma nic na POwców to trzeba zamykać PISowców....I pomyśleć że kiedyś minister ustępował ze stanowiska bo dało się rozliczyć zegarka za 10 tysięcy zł.
Po 11 ...2021.10.20 13:40
Koniec świata. PiS podgryza swoich....
jula2021.10.20 13:29
Dobrze, że mu się wzięli za zad.
Jenny2021.10.20 13:27
Gdyby gościu był z PO,to jaki tytuł byście dali?fałszywe cwoki!
Anonim2021.10.20 12:31
Waterloo Pinokia i pisbolszewików w PE
Ja2021.10.20 12:10
Dlaczego w tytule zabrakło, że pacjent z PIS? I, że senator i były v-ce minister?
PILNE!!!! SZOK!!!! TYLKO U NAS!!!! MASAKRA!!!!2021.10.20 11:59
Nawet nie zająknie się Fronda, że To były senator PiS :))))