Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś byłą posłankę Platformy Obywatelskiej Danutę O. Śledztwo dotyczy przestępstw korupcyjnych.

Była posłanka Platformy Obywatelskiej, obecnie Kierownik Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie została dziś zatrzymana przez funkcjonariuszy szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Chodzi o prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie śledztwo dot. podejrzenia wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za spowodowanie pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenie na pracę i pobyt cudzoziemców.

- „Do zakresu zadań zatrzymanej należało załatwianie spraw związanych z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców. Jak wynika z dokonanych w sprawie ustaleń, urzędniczka organizowała pracę wydziału w taki sposób, aby preferencyjnie traktować zatrzymaną wcześniej do sprawy właścicielkę firmy doradztwa personalnego, która mogła liczyć na przychylność i przyśpieszenie procedur związanych ze składanymi wnioskami. Proceder miał miejsce w latach 2019-2020”

- informuje CBA.

Zatrzymana usłyszała już zarzuty. Agenci dokonali też przeszukania w miejscu jej pracy i należącym do niej mieszkaniu.

kak/cba.go.pl, rp.pl