CBA przeszukuje siedzibę PZPN! Chodzi o ,,aferę melioracyjną’’ - zdjęcie
05.03.21, 07:37Fot. screenshot - YouTube

CBA przeszukuje siedzibę PZPN! Chodzi o ,,aferę melioracyjną’’

1

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało dziś rano o czynnościach podjętych w związku z tzw. „aferą melioracyjną”. Funkcjonariusze przeszukali dziewięć lokalizacji w czterech województwach, w tym siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- „W związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem XI Wydziału Zamiejscowego ds. Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją Prokuratury Krajowej w Szczecinie, funkcjonariusze CBA przeszukali 9 miejsc na terenie województw Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego. W czynnościach brało udział około 50 funkcjonariuszy CBA ze Szczecina, Białegostoku, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Warszawy. Realizacja objęła zarówno miejsca zamieszkania osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych. Czynności były wykonywane między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, podmiotu zajmującego się doradztwem gospodarczym a także jednego z krakowskich deweloperów”

- czytamy na stronie internetowej Biura.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że zabezpieczono dokumentację, która teraz zostanie poddana analizie.

W czasie przeszukań przeprowadzonych we wrześniu ub. roku śledczy zabezpieczyli obszerną dokumentację, której analiza wskazała na nowe wątki w sprawie, wskazujące na możliwość przywłaszczenia części środków z umów sponsorskich.

kak/PAP, cba.gov.pl

Komentarze (1):

Anonim2021.03.5 7:52
Zmeliorowali kasę?