Były szef Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych Christopher C. Miller nie ma wątpliwości, że w Smoleńsku doszło do zamachu zorganizowanego przez Federację Rosyjską. Wojskowy podkreśla, że Zachód nie może zapomnieć o zbrodniach Putina i musi go powstrzymać, aby nie mógł już więcej mordować.

Christopher C. Miller jest emerytowanym pułkownikiem armii Stanów Zjednoczonych. od 9 listopada 2020 r. do 20 stycznia 2021 r. pełnił funkcję sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych. Wcześniej dowodził m.in. 5. Grupą Sił Specjalnych USA w Iraku i Afganistanie. Wojskowy udzielił wywiadu dla Radia Wnet, w którym odniósł się do Katastrofy Smoleńskiej.

- „Katastrofa smoleńska nie była zwykłym wypadkiem lotniczym, lecz zamachem zorganizowanym przez Rosję”

- oświadczył.

Stwierdził, że prezydent Lech Kaczyński i członkowie polskiej delegacji zostali „brutalnie zamordowani przez Putina 12 lat temu”.

- „Wiemy, co robi Putin. Dlatego wraz z Brandonem [Wheelerem, dyrektorem wykonawczym Fundacji na Rzecz Wolności – przyp. red.] jesteśmy tutaj, by upewnić się, że Zachód o tym nie zapomni, będzie pamiętał o lekcjach z historii, która się powtarza. Nie możemy pozwolić, by Putin, jego totalitarny reżim, wciąż zabijał.”

- podkreślił.

kak/Radio Wnet, wPolityce.pl