Były premier o abp. Głódziu: Powinien walczyć z alkoholizmem, a nie z nauczycielami - zdjęcie
24.04.19, 08:38(fot. screen)

Były premier o abp. Głódziu: Powinien walczyć z alkoholizmem, a nie z nauczycielami

11

- Nie może być tak, że mniejszość rządzi większością – powiedział w niedzielę podczas mszy rezurekcyjnej w Bazylice w Gdańsku-Oliwie metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Według niego, strajk nauczycieli krzywdzi uczniów. Do krytyki protestu nauczycieli odniósł się były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

- Dzisiaj w święto wielkanocne wsłuchujemy się w orędzie pokoju zmartwychwstałego Pana, kiedy Chrystus wzywa nas do jedności, wzniesienia się ponad podziały, eliminowania ich z życia rodzinnego i społecznego. Bo jakże inaczej można określić krzywdę, jaka spotkała młodzież szkolną, potraktowaną jako zakładnicy przez inicjującą strajk organizację nauczycielską. Nie stajemy po żadnej stronie. Ale trzeba mówić prawdę i stać po stronie prawdy. Skrzywdzono wrażliwość, idealizm, zaufanie ludzi młodych, dzieci i młodzieży – mówił metropolita gdański

To te słowa najbardziej nie spodobały się lewicowo - liberalnym elitom. 

– Z dużym rozczarowaniem odebrałem tę wypowiedź. Nie chcę być za bardzo złośliwy, ale ten arcybiskup powinien walczyć z innym problemem społecznym, czyli z alkoholizmem, a nie walczyć z nauczycielami. To że Hierarchowie się interesują, jest zrozumiałe, ale nie powinni wkładać palców w cudze drzwi i stwierdzać kto ma rację, a kto nie – powiedział w TOK FM Włodzimierz Cimoszewicz

Zapytany o to, czy nawiązuje do jakiejś słabości duchownego, były premier odparł, że do "problemu społecznego, jaki mamy w Polsce"

 

bz/Tok FM

Komentarze (11):

Karol - człowiek, który podtarł się jeżem2019.04.24 12:17
Stoi przed państwem biskup polowy, Ciężki, ogromny, znany z twardej głowy Biskup trunkowy ... Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Gorzała strasznie od niego bucha: Buch - "aqua vitae"! Uch - "aqua vitae"! Puff - "aqua vitae"! Uff - "aqua vitae"! Już ledwo sapie, już ledwo zipie, - a jeszcze wypić musi na stypie. Wszyscy do niego dziś przypijali Sam biedak nie wie, ile obalił. (I pełno ludzi, każdy w ukłonie, Całują szaty, całują dłonie, I generalskie liżą lampasy, Na takie gesty biskup jest łasy) Najpierw wychylił likier z bananów Piątkę lub szóstkę ruskich szampanów, I znowu flaszka, O! Jaka wielka! Potem 'popływał' znowu w bąbelkach Wjechała w beczce Polska Dębowa Leszek z zachwytu nie wyrzekł słowa "Flaszka" przegryzał między flaszkami Zjadł staropolski bigos z grzybkami Tych porcji chyba zżarł ze czterdzieści, Sam nie wiem, gdzie się w nim wszystko mieści. I choćby przyszło tysiąc kleryków I każdy przyniósłby po "sznapsiku" Na końcu świata by je schowali, On je wywącha, potem "obali". Nagle - bee! Nagle - łee! Wzdął się brzuch! Biskup w ruch! Najpierw tak smutno z goryczą i z żalem Rzekł nasz duchowny "Apage"! gorzale. Podniósł swe cielsko i ciągnie z mozołem, Raz obok stołu, to znowu pod stołem I biegu przyspiesza, i gna jak szalony (stał koniak na drodze, został wysuszony) A dokąd? A dokąd? Dokąd? Do WC! (w jelitach, w żołądku, w przełyku go rżnie) Po schodach, przez bufet, korytarz, przez hol (a w głowie "jawohl, ich liebe alkohol") Do taktu wciąż beka i charczy jak żul W żołądku burczenie i głośne bul,bul I gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak kleszka, gdy z tacą wyrusza po szmal Nie ciężki duchowny zziajany,zdyszany Lecz kleryk przez Paetza nagiego ścigany. A skądże to, jakże to, czemu tak gna? Staropolski bigos "Flaszeczkę"tak pcha Kapusty i grzybków nie mieści już brzuch Te zaś "aqua vitae" wprawiła w ten ruch, To wódka z żołądka ten bigos do góry Przesyła przełykiem, który ma kształt rury I wyżej, wciąż wyżej, i biskup się toczy, A wóda te grzybki, kapustę wciąż tłoczy, I słychać już tylko - "Od złego mnie zbaw" To paw to, to paw to. to paw.. Autor wiersza pozostaje nieznany.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 12:11
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 12:10
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10960zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
PasożytKlasyLuksusowejLedwoTrzymaSięLaski2019.04.24 11:14
Purpurowa morda ochlaptusa, trzy przeszczepione wątroby. Oto biskup-generał w Polsce.
Danonek2019.04.24 10:14
Nauczyciele wiecie ile zarabia mały głodzio alkoholowy? :D Trzeba było uczyć się bajek, a nie studiować głupoty.
bogdanus2019.04.24 9:23
Cała sytuacja w Polsce spowodowana jest walką o władzę w nadchodzących wyborach.Opozycja szuka sposobów osłabienia rządu na różne sposoby. Głównie chodzi o to, by odebrać zbuntować różne grupy społeczne przeciw rządowi, robi to się przez pieniądze. Opozycja wie że rząd ma wysokie notowania za programy społeczne i muszą nieuczciwie zagrywać, by przejąć władzę Każdy kto uważa inaczej jak opozycja jest tępiony, bez względu na status społeczny.
kso2019.04.24 9:11
Utrwalacz władzy ludowej w Polsce wydalił z siebie szambo. Taki to już ....syn enkawudzisty.
Andrzej Malik2019.04.24 11:11
Ale nie wypada tak o księdzu- biskupie tak mówić....
lolek kremowka2019.04.24 9:09
Wszyscy wiedzą, że ten ksiądz to chlor. Poza tym dobrze zarabiający. Kogo z was byłoby stać na wybudowanie rezydencji z biegającymi w okół niej danielami takiej, jaką on sobie na emeryturę wybudował?
Bolek z Gda\305\204ska2019.04.24 9:03
Niech pan cimoszewicz zajmie się baciukami a nie naszym arcybiskupem.
Jarosław Leśny 2019.04.24 9:02
Ależ on się leczy, być może nieskutecznie, ale stara sie chłop ostatnio. A to,że się miesza bardziej do polityki niż do spraw Bożych, to taki trend, taki przymus by władza nie szczedzila pieniążków, tak jak pewnemu redemptoryscie nie żałuję. Rączka rączkę myje. Taki biznes Panie Cimoszewicz. Ludzie muszą kojarzyć Polski Kościół z odpowiednią partią, to ma się utrwalić w świadomości. Smutne ale prawdziwe.