Były minister finansów przed komisją: Nie było klimatu do zmieniania prawa ad hoc - zdjęcie
16.05.19, 13:55screenshot twitter - Sejm RP

Były minister finansów przed komisją: Nie było klimatu do zmieniania prawa ad hoc

3

Były minister finansów w rządzie PO-PSL Mateusz Szczurek zeznał przed komisją śledczą ds. podatku VAT, że kierownictwo resortu zdecydowało się wstrzymać prace nad kolejną nowelizacją ustawy o VAT z powodu - jak napisano w wewnętrznej korespondencji resortu - braku klimatu do przeprowadzenia zmian.

- Moja ocena politycznych szans przeprowadzenia czy dyskutowania takich zmian była bardzo negatywna. Nie było klimatu do zmieniania prawa ad hoc - podkreślał Mateusz Szczurek.

Mateusz Szczurek był szefem resortu finansów w latach 2013-2015 w rządzie PO-PSL.

W trakcie przesłuchania stwierdził też, że ściągalność podatków oraz uszczelnienie systemu podatkowego „nie może być jedynym priorytetem rządu”. Dodał, że jego zdaniem rząd PO-PSL dbał o ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej, co było równie ważne.

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze (3):

grego2019.05.16 18:55
szczur wyczuwał dobr klimat żeby żreć żreć żreć ....kraść kraść kraść.....ale tylko klimatycznie dla członów poPO debil i tyle
JR2019.05.16 17:53
Rżnie głupa. Jeżeli wiedział, że pieniądze idą na boki zamiast do budżetu to jego obowiązkiem było przeciwdziałać tym przekrętom (to dotyczy też i Rostowskiego). Jeżeli nie miał klimatu, jak to tłumaczy, to powinien podać się do dymisji i uzasadnić dlaczego to robi. Niech nie udaje niewiniątka. Należał do tej bandy i tyle. Hersztem tej bandy był oczywiście premier Tusk! Trudno przypuszczać aby o aferach nie wiedział. Musiał otrzymywać raporty, a poza tym jego syn powiedział prawdę jak był przesłuchiwany! Ciekawe czy będą jakieś kary dla tych złodziei? Jak się okazuje lepiej kraść miliony, a nie batoniki!
polak2019.05.16 14:45
nie wolno było zabierać złodziejom taki był przekaz --nie wolno było dawać polskim dzieciom. złodzieje zawsze te 5% oddawali PełO, a polskie dzieci nie . polska była dla rządu ryżego i tej od wykopków w smoleńsku -traktowana jak dojna krowa---