Były komuch Kwaśniewski porównuje PiS do PZPR. Co za absurd! - zdjęcie
08.05.19, 09:40(fot. screen)

Były komuch Kwaśniewski porównuje PiS do PZPR. Co za absurd!

30

– Proszę pamiętać, że zderzenie z PiS-em jest dzisiaj niezwykle trudne, dlatego że PiS ma bardzo skonsolidowany elektorat i PiS wygrywa, przeważa w sensie organizacji, pieniędzy, struktury. To najbogatsza, najsilniejsza partia w Polsce. Taką przewagę ostatnio w historii miał tylko PZPR – stwierdził Aleksander Kwaśniewski w TVN24.

- W Polsce służby na rzecz państwa i w imieniu państwa podejmują działania, które są nie do zaakceptowania - ocenił były prezydent, odnosząc się do zatrzymania Elżbiety Podleśnej pod zarzutem znieważenia uczuć religijnych przez rozklejenie w Płocku wizerunku Maryi i Dzieciątka z tęczowymi aureolami.

-  Nie ma żadnego powodu, żeby używać takich środków wobec tego rodzaju sprawy. Gorzej niż błąd - głupota - mówił Aleksander Kwaśniewski

- Rozumiem, że jest gdzieś granica, której przekraczać nie wolno, gdy chodzi o obrażanie uczuć religijnych. Ja akurat uważam, że Matka Boska z tęczą w tle nie jest wizerunkiem obraźliwym (...), natomiast reakcja państwa jest absolutnie nieadekwatna - powiedział Kwaśniewski. 

Aleksander Kwaśniewski odniósł się również do Koalicji Europejskiej i wystąpienia Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim:

- Uważam, że to w ogóle jedno z ważniejszych wydarzeń na polskiej scenie politycznej, że Koalicja Europejska powstała, że Grzegorz Schetyna tak istotnie się posunął, oddał bardzo wiele. Mam nadzieję, że efekt tego będzie dobry – stwierdził

- Oczekiwania wobec Tuska ze strony Koalicji Europejskiej na pewno były większe. Pewnie rozczarował, bo chciano, żeby jednoznacznie poparł, wręcz włączył się w tę kampanię. Zachował się, i słusznie, jako przewodniczący Rady Europejskiej trochę z dystansem - powiedział.

- Myślę, że on chce te drzwi trzymać otwarte. Jestem przekonany, że on jeszcze decyzji nie podjął, bo będzie patrzył uważnie i na wybory europejskie i parlamentarne - dodał. 

Pytany o Wiosnę Biedronia, stwierdził:

- Z jednej strony byłoby dobrze, gdyby elektorat Biedronia zagłosował wspólnie. Wtedy zwycięstwo nad PiS-em byłoby dużo bardziej realne, a z drugiej strony rozumiem Biedronia. Jeżeli on ma podjąć próbę, jeżeli chce stworzyć swój ruch, wykazać się odrębnością, to kiedy jak nie teraz? - pytał 

- Wierzę w to, że projekt Biedronia ma szansę odwołać się do tych wyborców, którzy nigdy nie zagłosują ani na PiS, ani na anty-PiS, czyli do młodszego wyborcy, sfrustrowanego wyborcy. W tym sensie każde łączenie się Biedronia z kimś innym wytrąca ten argument, że on jest nowy, świeży, że w jakimś stopniu jest "antyestablishmentowy" - dodał Aleksander Kwaśniewski. 

 

bz/TVN24.pl

Komentarze (30):

gośka2019.05.8 22:50
jedno mają wspólne...kamienne twarze niczym śp. Jaruzelski...takie maski wykonujące odgórne polecenia...czy dobre czy złe polecenia to już inny temat, połowę dobrych a połowę złych
Beno2019.05.8 20:39
A wtedy PZPR mu się podobał, żeby karierę robić. Pachołek PZPR-u i Moskwy.
eRKa2019.05.8 18:53
Ojciec bolszewicki NKWDzista Stolzman i kat Polaków w jednej osobie musi się w grobie teraz przewracać, że jego synek Kwaśniewski nie może w spokoju i dobrobycie żyć, gdyż nęka go choroba filipińska i ciężko mu teraz żyć ze zgromadzonych dóbr materialnych, a do tego trzeba się teraz wyspowiadać, skąd pochodziły pieniążki na te dobra jak była taka mała - cienka pensyjka prezydenta. Może Józef Oleksy, który spowiadał się u Guzowatego pomylił się, mówiąc, że Alek... nie ma pokrycia w papierach na te zgromadzone dobra i będzie kiepsko jak mu się do "4-y litery" dobiorą, oj będzie kiepsko, oj będzie się działo. Pytanie zasadnicze, na ile Oleksy się pomylił +/-
Foster2019.05.8 18:03
Ten "dziennikarz" nie wie co pisze. Obraża najlepszego Prezydenta RP.
Trójoka wrona2019.05.9 10:00
W końcu wybrali go na drugą kadencję nie bez powodu.
Leon Napoleon2019.05.8 17:40
Ekspert się znalazł! Kto wierzy w te pseudo intelektualne brednie? A Biedroń...przeminie z wiatrem.
1anonim2019.05.8 15:54
Alkohol niszczy mozg-to udowodnione medycznie.Ten fakt potwierdza calkowicie wypowiedz p.Kwasniewskiego,bo gdyby troszeczke pomyslal, nie prawilby takich farmazonow.
Wojtek Polak2019.05.8 15:28
a pan jasno oświetlony i postępowy komuch Kwaśniewski wyleczył się z ''gryp filipińskiej'' czy w chorobowej gorączce {upojenie alkoholowe} coś bredzi.
Trójoka wrona2019.05.8 14:53
W sumie, skoro to "były komuch" (jak autor raczył go nazwać), to po pierwsze, autor powinien podawać prezydenta Kwaśniewskiego jako wzór do naśladowania (bo jest żywym dowodem na to, że z "bycia komuchem" można wyjść, a po drugie, skoro prezydent Kwaśniewski był "komuchem" i był w PZPR, to bazuje na doświadczeniu, więc jego wypowiedź można uznać wręcz za ekspercką. :)
JanP2019.05.8 15:41
Chyba nie ma lepszego eksperta w tej sprawie i Kwach dobrze wie, co mówi. Wystarczy pooglądać konwencje wyborcze PiS, by nie mieć złudzeń. PZPR powraca w nowym wydaniu.
Xx2019.05.8 14:51
Na ten temat mogliby się wypowiedzieć komuchy typu Piotrowicza czy Jasińskiego.
Marta2019.05.8 13:00
TY komuchu zapijaczony obrażający Naród Polski w Katyniu i naszego Papieża..masz kogoś tu pouczać..siedź cicho bo masz za uszami dość aby cie zapudłować..
Radosław2019.05.8 12:50
Wypowiedź Kwaśniewskiego wyważona i sensowna - porównał obie partie pod względem dostępnych środków. Choć wielu znalazłoby więcej punktów wspólnych oceniając metody oddziaływania na wyborcę obu tych ugrupowań. Natomiast tytuł artykułu jest absurdalnie populistyczny i jego autor powinien dostać reprymendę.
Barbara2019.05.8 13:01
Bez komentarza !!Woń !!!!!
kaszel2019.05.8 16:15
"Mgr" Kwaśniewski jak dla mnie to poważny szkodnik, ale akurat podobieństwa między PZPR i PiS są uderzające. Obie partie uważały że mają monopol na patriotyzm, partia z narodem - naród z partią, kto przeciw partii ten przeciw Polsce, obie utrzymywane z budżetu, obie monopol na propagandę w TVP, tu akurat PiS miażdży poprzedników, idą na chama całkiem. Brakuje jeszcze wpisu w Konstytucję, że członkostwo w UE jest zagwarantowane i nienaruszalne, podobnie jak sojusz z ZSRR, o to się już stara p. Prez. Duda. Retoryka identyczna, dbanie o ludzi pracy, akademie z "rozmaitymi środowiskami", rozbudowany system dodatków socjalnych, coraz więcej osób w budżetówce, PiS najchętniej wszystkich wciągnąłby na państwówkę. Cóż... partie naprawdę wiele łączy i tow. Kwaśniewski zauważył celnie, choć sam komuch i inny cel w tym miał, wie z której strony chleb jest posmarowany.
hassan2019.05.8 12:24
ten parszywiec kwasior powiniem byc deportowany do afganistanu z cala rodzina za te wiezienie przez ktore potem zamordowano lepera bo o nich glosno mowil
Nauka głupcze2019.05.8 12:01
bz? Zatrudniliście po znajomości kogoś z polecenia ob.Bodakowskiego?
WESOLY OLEK2019.05.8 11:53
PANIE STOLMAN ALE TO JUZ BYLO I NIE WROCI WIECEJ SPADAJ DO PRZYJACIELA KUCZMY WALNIECIE SOBIE PO SZKLANIE KOSZERNEJ
kaszel2019.05.8 11:47
Nie mamy coś szczęścia do władz, w tym do prezydentów. Najpierw "Bolek", zaś tow. Kwaśniewski aż się rwie do UE wyczuwając bezbłędnie że komuchy się z Moskwy przeniosły do Brukseli, potem prof. Kaczyński, ten z kolei w podskokach likwiduje Państwo Polskie (Traktat Lizboński), później pierwszy myśliwy Bronek K. i WSI, teraz gość zwany "długopisem" ten jeszcze dalej idzie, chce wpisać w Konstytucję przynależność do UE i NATO, choć każdy rozsądny człowiek wie, że sojusze zmienia się w razie potrzeby jak stare gacie, ale taki to z niego polityk jest, do du...dy w sumie. Nie wiem czy na nich wszystkich haki są tak poważne, czy oni tak sami to robią?!
bermany stolmany spadac z polski2019.05.8 11:15
zydokomuna nie moze sie pogodzic z utrata wladzy ktora dzierzyla od 45 r do 2015r
CHWIEJNY OSOBNIK KOSZERNY2019.05.8 11:12
PANIE STOLMAN CZY JESZCZE ZA MALO ZROBILISCIE ZLA POLAKOM Z OJCZULKIEM ZBRODNIARZEM Z UB KTORY ROBIL POLOWANIA NA POLAKOW. KONCZ WACPAN IZNIKNIJ Z POLITYKI.
Jahu2019.05.8 10:47
Najśmieszniejsze jak ateista ocenia co uraża a co nie uraża uczucia religijne. Jeśli PIS jest jak PZPR to powinieneś się cieszyć, przecież dla ciebie PZPR to jak matka.
Marek2019.05.8 16:39
Najśmieszniejsze jest, że pewnie masz tatusia albo dziadziusia z PZPR.
Cogito ergo sum2019.05.8 10:46
Panie Kwaśniewski, młodzi niezadowoleni byli za rządów PO i dlatego wyjechali do Irlandii. Teraz w większości są zadowoleni. A na spotkania z Biedroniem tak wielu młodych nie przychodzi. To jest taki plankton wyborczy, który przykleja się do do różnych dziwolągów typu Palikot, Grodzki, Nowoczesna itp
taro2019.05.8 10:10
nie moge takiego porownania zrobic, bo mam pewne wachania i tak tylko sobie mysle, ze pis jeszcze tyle wodki nie wypil ile lało sie w komitetach centralnych pzpr. Nawet Kaczynski ze swoja swita nie wychlali tyle co sam komunista kwasniewski, i to jest to czym sie rozni pzpr od pis.
michu2019.05.8 10:09
Wie do jakich ludzi to mówi. Przecież jego elektorat i jemu podobnych reprezentuje odpowiedni poziom ;).
sek2019.05.8 10:07
a ty jak elektryk wałęsa
Pracownik2019.05.8 10:07
"Były komuch" - wyżyny prawicowego dziennikarstwa. Kultura aż bije po oczach.
lid2019.05.8 11:58
:) Masz rację pomylił się ,kwach to jest nie tylko były komuch ale i obecnie tez komuch :))) i to bardzo POrąbany,bo sam komuch a chce to przypisać innym,ale chazarstwo już tak ma...........POkręcone jak loki
polak2019.05.8 15:57
to syn czerwonoarmisty żydokomunisty, który przybył na czołgach stalina do Polski--