Były funkcjonariusz SB odzyskał emeryturę. Szef MSWiA komentuje - zdjęcie
11.03.19, 09:10Fot. Pixabay, CC 0

Były funkcjonariusz SB odzyskał emeryturę. Szef MSWiA komentuje

5

Rząd PiS przegrał pierwszy proces sądowy w sprawie dezubekizacji” - tak tytuł nosi tekst opublikowany na portalu wyborcza.pl Chodzi o uchylenie przez sąd decyzji Zakładu Emerytalnego MSWiA, na mocy której zmniejszono emeryturę byłemu funkcjonariuszowi SB, Augustynowi Skitkowi. Sprawę skomentował szef resortu.

Były funkcjonariusz SB sprawę przed sądem wygrał, a więc odzyska swoją emeryturę, Zakład Emerytalny MSWiA wyrówna mu ją też za 18 miesięcy. Skitek miał w latach 80 współpracować z Kościołem i „Solidarnością” wynosząc dokumenty, dzięki którym udało się uniknąć aresztowania wielu osób – czytamy na wyborcza.pl.

Komentując sprawę, szef MSWiA Joachim Brudziński napisał na twitterze:

Zawsze ilekroć w toku postępowania sądowego lub odwoławczego w MSWiA zostaną przedstawione dokumenty i fakty opisujące podobne okoliczności jak w tym przypadku (np. współpraca z opozycją) to naturalne, że świadczenia będą przywrócone”.

Karolina Hytrek-Prosiecka w odpowiedzi napisała:

Szkoda tylko, że procesy sprawdzające nie były prowadzone przed odebraniem świadczenia. Takie standardy cywilizacyjne imo”.

Brudziński skomentował:

W tej sprawie po interwencji byłych działaczy opozycji w Gorzowie Wlkp. zleciłem szczegółowe sprawdzenie dokumentacji. Dostałem informację,że zgodnie z obowiązującą ustawą brak pewnych informacji z IPN potwierdzających fakt współpracy byłych funkcjonariuszy SB z opozycją”.

I dalej:

Jeżeli sąd uznał przesłanki przedstawione przez funkcjonariuszy o przywrócenie pełnej emerytury, to nie będę miał najmniejszych oporów aby przywrócić należnych uposażeń. Dla mnie każdy, kto będąc funkcjonariuszem SB, współpracował z opozycją jest prawdziwym bohaterem”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (5):

Foster2019.03.11 17:23
Szkoda, że ewidentna współpraca funkcjonariusza z opozycją, poparta świadkami, nie znalazła uznania Szefa MSW w odwołaniu się od decyzji o obniżeniu emerytury. Ta sprawa nie musiała trafić do sądu.
Beno2019.03.11 12:56
Najwyższy czas na dekomunizację i reformę sądownictwa. Inaczej nigdy nie będzie sprawiedliwości.
DonoszenieForsyNaPlebanięUświęcaDonosiciela2019.03.11 11:13
Teraz do kleru na wiochach będą zgłaszać się SB i UBecy, żeby proboszcz zaświadczył, że z nim współpracowali incognito, jako "odwróceni" i siła dobrego zrobili dla parafii. Proboszcz weźmie za taką deklarację swoją dolę, zależną oczywiście od wysokości świadczeń, które utracił ubek czy esbek. Ziobrowe sądy na widok papierka z parafialną pieczęcią dostają nabożnych drgawek i sprawa będzie załatwiona w trymiga. Ubek dostanie przywrócenie świadczeń, z górką wyrównania, którą podzieli się z proboszczem. Gdzie forsa, tam droga na plebanię.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.11 10:56
Odpowiedzialność zbiorowa to bardzo chrześcijańskie podejście. Jestem pewien, że bóg też wszystkich najpierw wrzuca do piekła, a potem spokojnie przyjmuje odwołania i rozpatruje przez tysiące lat. Miłego smażenia się w piekle, frondodebiliki
Refluks po nierozliczonym komuniźmie2019.03.11 10:39
Holland już bez znieczulenia Żydów komunistów i zdrajców Polski wybiela, teraz powrót "dobrych SB-ów. Sojusz Żydów z bezbieczniakami odnowiony w latach 80-tych i przypieczętowany przy "okrągłym stole" to fundament układu III RP. Za chwilę tym samym sposobem inni cenni dla obecnego układu SB-cy znajdą "świadków" swej współpracy z "opozycją". Brawo PiS, to kolejny liść do waszego wieńca chwały!