Bydgoszcz: genderowe bla, bla, bla… - zdjęcie
20.01.14, 21:20Fot. idban secandri (Flickr)

Bydgoszcz: genderowe bla, bla, bla…

14

W czasie konferencji dowiedziono, że gender to… feministyczna i lewicowa propaganda.

Bydgoską konferencję „Gender: nauka czy ideologia” zdominowały dwie feministycznie i partyjne nastawione działaczki: Anna Wróblewska – Zawadzka z Nieformalnej Grupy Inicjatywnej oraz Anna Mackiewicz z SLD. Obie panie prześcigały się w formułowaniu równościowych haseł. Z tym, że Wróblewska - Zawadzka powoływała się na gender jako naukę o różnicach płci kulturowej, a Mackiewicz, mówiła, o dziwo (!) o panowaniu we współczesnej Europie ideologii gender. Radna SLD podkreślała, że gender jest dziś uwzględniane we wszystkich poczynaniach Unii Europejskiej. – Jest nieomal religią – powiedziała.

Stwierdzenie to całkowicie zburzyło koncepcję konferencji, która jak informowali jej organizatorzy w materiałach prasowych rozsyłanych do dziennikarzy, miała udowodnić, że gender jest nauką, a nie ideologią.

Podobny pogląd zaprezentował Karol Zamojski z WSG, który otwarcie stwierdził, że gender jest ideologią. Jego zdaniem gender jest w pewnym zakresie nauką, ale jest także wykorzystywany ideologicznie.

Z kolei dr hab. Jacek Kochanowski z UW wzywał do tolerancji i porozumienia w debatach o gender. Przyznał, że nie jest pewny celowości konferencji, bowiem środowiska prawicowe nie są tolerancyjne i dyskryminują badaczy gender. Zachęcona tą polityczną wycieczką Kochanowskiego, Anna Mackiewicz przyznała, że debata o gender jest wywołana zbliżającymi się wyborami i stanowi typowy temat zastępczy.

– Partie trwają w oczekiwaniu. Powoływane są jakieś dziwne zespoły parlamentarne: Stop – ideologii gender – mówiła Mackiewicz.

Publiczność, nie czekając na przekazanie jej głosu przez prowadzącą debatę Dorotę Witt z „Expressu Bydgoskiego”, sama przerwała jednostronną rozmowę zwolenników gender. Pojawiły się głosy krytyczne wobec tego, co mówili zaproszeni do panelowej dyskusji goście. Młody uczestnik konferencji, zaznaczył, że czuje się zawiedziony i oszukany, bowiem przybył na zapowiadaną jako poważna debatę, a tymczasem miał okazję wysłuchać jedynie ideowe deklaracje. Starszy pan przestrzegał natomiast przed ideologią gender, porównując ją do komunizmu i faszyzmu.

– Faszyzm i komunizm, zaczynały tak samo – stwierdził. Ta wypowiedź wzburzyła Jacka Kochanowskiego, który powiedział, że porównywanie jego badań i pracy do zbrodniczych poczynań faszystów i komunistów nie jest uprawnione.

Krzysztof Derdowski relacjonujący spotkanie na portalu bydgoszcz24.pl całość podsumował jednym słowem: fiasko.

Podczas konferencji działacze Młodzieży Wszechpolskiej rozdawali ulotki: NIE dla gender. NIE dla lewackiej propagandy. NIE dla deprawacji seksualnej i zboczeń.

Ab/ bydgoszcz24.pl

Komentarze (14):

anonim2014.01.20 21:31
upierają się ze gender to nauka jedna nawet dowieść tego nie potrafią lewackie głupki zbiorowisko czerwonych kmiotów psują młode pokolenie wtłaczając im do głowy homoseksualne zboczenia.
anonim2014.01.20 21:33
gender to nauka? Taka sama jak ekonomia polityczna socjalizmu...
anonim2014.01.20 21:58
A cóż ta "nauka" bada ? Tłumaczą głupkowato, że "kulturowe uwarunkowania płci", a przecież tym się zajmuje etnografia :)
anonim2014.01.20 22:33
Gender to taki stwor, ktory kazdy rozumie tak jak chce. Najzabawniejsze jednak jest to ze na bazie tego stwora, ktorego kazdy rozumie jak chce, wyklepywane sa WYTYCZNE dla przedszkoli, szkol... Ciekawe wobec tego co sie na gender studies dzieje.... :D Eh lewackie baranie glowy....
anonim2014.01.20 22:41
Gender to taki stwor, ktory kazdy rozumie tak jak chce. Najzabawniejsze jednak jest to ze na bazie tego stwora, ktorego kazdy rozumie jak chce, wyklepywane sa WYTYCZNE dla przedszkoli, szkol... Ciekawe wobec tego co sie na gender studies dzieje.... :D Eh lewackie baranie glowy....
anonim2014.01.20 22:56
Genderowcy sami sobie nieustannie przeczą - twierdzą, że gender jest nauką, a potem dodają, że celem gender jest promocja równości i walka z dyskryminacją, a od kiedy nauka stawia sobie w ogóle takie cele? Takie cele stawia sobie ideologia i tylko ideologia. Poza tym - jaką metodę ma gender? Dialektykę negatywną Adorno - a co jest celem tej metody? Dekonstrukcja prawdy, jako tego co ogólne i konieczne, po to aby wydobyć to, co indywidualne. Jest to dokładnie na odwrót, niż w klasycznej metodologii naukowej, która ma na celu formułowanie praw. No więc po co to całe mydlenie oczu "naukowością gender"?
anonim2014.01.21 1:50
zeczywiscie, naukowy ten shemale okrotnie. Juz lepsze przebieranki trynkiewicza w celi....
anonim2014.01.21 2:09
"zeczywiscie" ide spac.
anonim2014.01.21 2:47
JEZELI GENDER TO GRODZKA TO PATRZAC NA TEGO STWORA JESTEM WYJATKOWO ZANIEPOKOJONY TYM AGRESYWNYM WYGLADEM I NIE CHCE NAWET WIEDZIEC CO TO WYRABIA Z BIEDRONIEM.W LAZIENCE SEJMOWEJ.
anonim2014.01.21 6:52
Habukak Ty taki głupi jesteś czy udajesz?
anonim2014.01.21 9:05
Wszystkie partie w historii budowane na Marksie były i są niebezpieczne. Gender nie ma nic ciekawego do zaoferowania, prócz karier zainteresowanych.
anonim2014.01.21 9:09
Czy jesteśmy świadkami wojny między socjologami a biologami. Jak twierdzą biolodzy różnica płci jest biologiczna. Ich badania są oparte i potwierdzone przez innych naukowców biologów. Socjolodzy opierają swoje badania na teoriach i uważają że pleć wynika z kultury a nie z biologii. Ludzie sami wynajdują sobie różnice. Pranie mózgu (hjernevask) http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg#t=17 czas 34:24 Norweski komik; A jakie ma pani naukowe podstawy do tego, żeby twierdzić, że biologia, nie odgrywa żadnego znaczenia w wyborze pracy zawodowej u obu płci? Odpowiada mag. Filozofia i płci Cathrine Egeland; Moje naukowe podstawy? Mam to, co można nazwać podstawą teoretyczną. Nie ma w tym miejsca na biologię. I wydaje mi się, że nauki społeczne powinny rzucać wyzwanie myśleniu, które opiera się na biologicznych różnicach pomiędzy ludźmi. Norweski komik; Czy jest zadaniem nauk społecznych rzucić wyzwanie „myśleniu biologicznemu”? Czy nie jest zadaniem nauki dowiedzieć się czemu rzeczy są jakie są? Czy może być tak, że Egeland po prostu widzi to, co chce, jeśli zdecydowała, że biologia nie ma znaczenia?
anonim2014.01.21 11:40
Kto zaprasza takie g****, jak Kochanowskiego do dyskusji? Tego samego, który chciał peklować zygotę i któremu wszystko kojarzy się z KK! Kilka cytatów z tweetów tego Pana: "Michalik: feminizm promuje zafałszowane relacje dwóch płci. No tak, bo wzorem relacja księdza i gosposi." "Debata w Bydgoszczy rzeczowa i merytoryczna, poza bełkotem radiomaryjno-wszechkosmiczm :) Np. że genderowcy gwałcą dzieci w piwnicach :)" """Gazeta Wyborcza": biedni Polacy kontra mordercy Chrystusa" - tradycyjny polski antysemityzm" "Redaktor Ziemkiewicz kpi z poważnie chorej Kory, a potem będzie pisał o agresji lewackiej. Wartość życia dla katotalibów. Dno. "W drodze do Bydgoszczy. Jutro wielka debata genderowa w Teatrze Polskim - na szczęście paneliści na wysokim poziomie :)" ""Fronda.pl po raz kolejny zablokowana. Poszło o słowo "pedały"" - biedne prześladowane katotaliby" "Księża chodzący po kolędzie rozdają płytę z wykładem ks. Oko. Odjebało im dokumentnie. Nie wpuszczać, psami poszczuć." Czy z kimś takim warto podejmować dyskusję? To ma być doktor UW?
anonim2014.01.21 11:47
nauką o czym ? o pedalstwie? paranoja. precz z gender w Polsce