Buta Budki - nawet senator PO uważa, że powinien przeprosić - zdjęcie
17.08.17, 09:00Screenshot YouTube

Buta Budki - nawet senator PO uważa, że powinien przeprosić

Nawet inni politycy PO uważają, że Budka powinien przeprosić. Przyznał to senator Platformy, Filip Libicki, w programie „Minęła Dwudziesta” na antenie TVP Info. Chodzi o zarzucenie przez Budkę kłamstwa dziennikarzom TVP. W całej sytuacji on sam pochwalił się nieznajomością przepisów prawa.

TVP w „Wiadomościach” informowało, że sędzia TK w stanie spoczynku, Stanisław Biernat, nie złożył oświadczenia majątkowego, jakie jest od niego wymagane. Sędzia zarzucił TVP kłamstwo, podobnie uznał Borys Budka z PO. Jak się okazało – obaj się mylili. Reakcja? Biernat wydał sprostowanie pierwszego oświadczenia, Budka… skasował tweeta, który brzmiał:

Banda kłamców spod znaku #TVPiS. Nowy szef @WiadomosciTVP @OlechowskiJarek chciał przebić dno wyznaczone przez poprzedniczkę. Dał radę…” .

Poseł PiS Marcin Horała w „Minęła Dwudziesta” stwierdził:

Oczywiście poseł Budka powinien przeprosić i zamknąć sprawę. Natomiast, niestety, cechą współczesnych działań PO jest to, że opiera się na kłamstwie i rozpowszechnianiu kłamstw. Wiele osób nie usłyszy pewnie tego sprostowania, nie dotrze do nich ta informacja i będzie żyło święcie przekonane, że „Wiadomości” TVP powiedziały nieprawdę o Biernacie, podczas gdy powiedziały prawdę. Moim zdaniem jest to celowe i cyniczne liczenie na taki mechanizm, że kłamstwo się rozejdzie, a prawda mniej i w ludziach zostanie. Kłamstwo jest tu celową metodą, nie wierzę w pomyłkę”.

Z kolei senator PO Filip Libicki przyznał, że on by na miejscu Budki przeprosił, jednak pozostawia to „do indywidualnego uznania”.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl