Bunt w szeregach separatystów! Nie mają co jeść, Rosja nie pomaga! - zdjęcie
20.11.14, 08:12fot. YouTube

Bunt w szeregach separatystów! Nie mają co jeść, Rosja nie pomaga!

5

Dokładnie chodzi o Swierdłowsk i Czerwonopartizansk, gdzie miejscowe oddziały wystąpiły przeciwko rosyjskim Kozakom i wypowiedziały posłuszeństwo władzom Ługańskiej Republiki Ludowej i Noworosji.

Powód? Głód i nędza oraz brak pomocy od wyzwoliciela czyli Rosji. "Od tej chwili nie podlegamy ani LNR, ani Noworosji. Nie zgadzamy się z nimi” – oświadczył w Czerwonopartizansku miejscowy komendant separatystów Denis Ponizownyj. „Won z miasta!” – skandował w Swierdłowsku do rosyjskich Kozaków rozwścieczony 2-tysięczny głodny tłum – podaje censor.net. „Kiedy dostaniemy wypłaty? Kiedy dostaniemy emerytury?” – krzyczeli protestujący przed siedzibą miejscowych władz. Potem oblali niebieską i żółtą farbą drzwi miejscowej komendantury separatystów, komisji poborowej oraz wytłukli kamieniami szyby w budynkach. Ktoś namalował napis: „Swierdłowsk – to Ukraina!”

Co ciekawe, bunt usiłował stłumić stacjonujący w mieście garnizon rosyjskich Kozaków, ale wtedy na stronę protestujących przeszły nieoczekiwanie miejscowe oddziały separatystów. Kozacy wycofali się i uciekli. Demonstranci zapowiedzieli, że od tej pory będą protestować codziennie. Protesty odbyły się także w Czerwonopartizansku. „Nie ma pieniędzy! Nie ma co jeść!” – krzyczał tłum.

Zobacz fim:

mod/kresy24.plKomentarze (5):

anonim2014.11.20 5:53
To było do przewidzenie. Bardzo dobra wiadomość. :)
anonim2014.11.20 6:54
Żenada. Zero w was współczucia. Tam mieszkają ludzie, podkreślam ludzie którzy mają moralne, cywilizacyjne prawo stanowić o swoim losie. Niestety stali się przedmiotem rozgrywki o strefy wpływów. Podkreślam mają prawo do uczciwego referendum i ponoszenia kosztów swojej decyzji. Niestety faszystowska Ukraina wspierana przez zachód chce mieć wszystko. Mam nadzieje że tamtejsi ludzie osiągną cel o jaki walczą. Mieli Szkoci prawo do referendum powinni mieć i tamtejsi mieszkańcy takie samo prawo i żadne sympatie czy antypatie nie są tu na miejscu. @ Klara - Cieszyć się z nieszczęścia ogarniętych wojną ludzi to wyjątkowo zła postawa.
anonim2014.11.20 8:46
,,Podkreślam mają prawo do uczciwego referendum..." Jakby ich referendum o utworzeniu tzw ,,Noworosji" spełniało podstawowe zasady demokracji i prawa,nie porównuj je do tego szkockiego nie bądź śmieszny. ,,faszystowska Ukraina..." Bajka o ,,faszystach z majdanu" którzy mieli do nich przyjechać i zafundować holokaust-takimi bzdurami ludność cywilną karmią separatyści.Jak Ukraina ma być faszystowska skoro w ich rządzie prawy sektor i reszta fanatyków stanowi mniejszość? ,,...wspierana przez zachód..." Gdy państwo walczy z tak potężnym wrogiem jak Rosja musi szukać pomocy inaczej czeka je koniec. ,,...chce mieć wszystko."-jeśli tak nazywasz obronę Ukraińców ich własnego kraju i chęć odbicia terytorium zajęte przez pieski i dziwki Putlera to masz rację. Skoro ci ludzie byli tak naiwni że zaufali separatystom,teraz zbierają plony które zasiali i wygląda na to że chyba wrócą do państwa macierzystego. No dalej miernoto zwyzywaj mnie od Ukrów,banderowców(z nimi nie mam i nie miałem nic wspólnego) poprawisz mi tylko humor
anonim2014.11.20 9:05
pawel.nn Co poradzisz takie czasy,za czasów Rzeczypospolitej od morza do morza takie sprawy rozwiązywało się mieczem i działem,za długo Europa żyła w pokoju i obcinała wydatki na wojsko.
anonim2014.11.20 10:28
z tego wniosek: że aby nie być wiecznym obiektem,pionkiem i popychadłem możnych trzeba się zjednoczyć i wziąść sprawy we własne ręce to dotyczy również nas szkoda że obudzili się dopiero wobec głodu,ale tak to bywa