""Dziś o 9.05 złożyłem w sądzie wnioski przeciwko TVP i Samuelowi Pereirze"-poinformował na Twitterze wiceszef Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. 

Polity zdecydował się pozwać w trybie wyborczym Telewizję Polską w sprawie tzw. "paragonu hańby", czyli rachunku za lek Valcyte. Borys Budka zaprezentował go w czasie telewizyjnej debaty w TVP, a wcześniej opublikował na Twitterze. Szef portalu TVP Info, Samuel Pereira zarzucił posłowi PO kłamstwo. 

"Dziś o 9.05 złożyłem w sądzie wnioski przeciwko TVP i Samuelowi Pereirze (szef portalu TVP Info – red.). Mam nadzieję, że sąd podzieli prawomocne stanowisko Sądu Okręgowego w Warszawie co do dopuszczalności trybu wyborczego i wkrótce TVP i Pereira będą prostować nieprawdziwe informacje podawane na mój temat"-napisał Budka na Twitterze. Swój pozew polityk złożył w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Gliwicach. 

Jak się okazuje, lek Valcyte refundowany jest w okresie 110 lub 200 dni po przeszczepie, w zależności od przypadku. Po upływie tego czasu o jego cenie i ewentualnej refundacji decyduje lekarz. Poseł Budka domaga się sprostowania, bo jak wskazuje, paragon i opisana przez niego sytuacja, dotyczyła konkretnego przypadku oraz konieczności pełnej opłaty za lek.

yenn/Fronda.pl