Budka o rekonstrukcji rządu: To porażka premiera - zdjęcie
30.09.20, 17:22Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Budka o rekonstrukcji rządu: To porażka premiera

4

Zdaniem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki, rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego jest dla premiera porażką. Lider opozycji totalnej oskarża też Zjednoczoną Prawicę o zajmowanie się wewnętrznymi rozgrywkami, zamiast problemami Polski.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował dziś zmiany w rządzie, o jakich zdecydowano w czasie ostatnich negocjacji koalicyjnych. Liczba ministerstw zostanie zmniejszona do 14. W skład Rady Ministrów wejdzie też prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zmiany te ocenił w rozmowie z Polską Agencją Prasową lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka:

- „Smutne, że rząd nie jest odpowiedzią na realne wyzwania które stoją przed Polską, tylko jest wewnętrzną rozgrywką w obozie Zjednoczonej Prawicy” – stwierdził polityk.

Budka przekonuje, że nowy skład rządu jest porażką Mateusza Morawieckiego:

- „Nie widzę tu żadnego przełomu, żadnego nowego otwarcia, uważam, że to wielka osobista porażka premiera Morawieckiego, kiedy musi prosić prezesa Jarosława Kaczyńskiego żeby wszedł do rządu, bo nie radzi sobie ze swoimi ministrami” – mówi.

kak/PAP

Komentarze (4):

BieS2020.10.4 10:55
To jest porażka bo nigdy nie będziesz premierem totalny Budko.
poPO=kurw...złodzieje, mordercy2020.10.1 7:23
to łyse jajo cierpiące na ołowice to istny cud poPOwski!!!! oby wiecej takich debili , to poPO zostanie tylko smród Czajki!!! tak mi dopomóz Bóg!!!
PO to samo zło !2020.09.30 18:22
Kieruj się pod budkę z piwem .
rozbawiony głupotą prymitywa2020.09.30 17:40
budka - ty debilu - sam jesteś porażką