10.06.17, 11:57screenshot TVP Info

Brytyjska policja: Ofiar zamachu mogło być więcej. Sprawcy próbowali wynająć ciężarówkę

Jak poinformowała brytyjska policja, jeden z napastników, którzy dokonali zamachu w Londynie w ubiegłym tygodniu, próbował wynająć 8-tonową furgonetkę.

Oznacza to, że bilans ofiar ataku terrorystycznego mógł być większy. Do wynajęcia pojazdu jednak nie doszło, ponieważ płatność kartą, której próbował dokonać zamachowiec, została odrzucona. 

Policja potwierdziła, że zamachowcy do ataku użyli 12-calowych noży z różowymi ostrzami. W ich samochodzie odnaleziono liczne bomby benzynowe. W domu jednego z napastników funkcjonariusze zabezpieczyli Koran otwarty na stronie opisującej męczeńską śmierć.

W zeszłą sobotę wieczorem trzej terroryści wjechali samochodem w ludzi na Moście Londyńskim w centrum Londynu. Następnie, w pobliżu targu Borough Market, atakowali ludzi nożami. W zamachu zginęło osiem osób różnych narodowości:trzech Francuzów, dwie Australijki, Kanadyjka, Hiszpan i Brytyjczyk. Pięćdziesiąt osób, w tym czterech policjantów, zostało rannych. W czwartek w szpitalach pozostawało 29 ofiar zamachu, z czego 10 w stanie krytycznym. Wszyscy sprawcy ataku zostali zastrzeleni przez policję. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

yenn/TVP, BBC, PAP, Fronda.pl