Brytyjczycy nie chcą więcej imigrantów - zdjęcie
18.02.14, 17:20

Brytyjczycy nie chcą więcej imigrantów

2

Sonda została przeprowadzona dla telewizji Channel 5. Brytyjczycy nie tylko nie chcą w swoim kraju więcej imigrantów, ale są też zdania, że to ich rodakom należy przyznawać pierwszeństwo przy ubieganiu się o pracę.

70 proc. ankietowanych chce, by imigracja została spowolniona (49 proc.) albo w ogóle zatrzymana (21 proc.). 67 proc. uważa, że to Brytyjczykom należy się pierwszeństwo w otrzymywaniu pracy. 60 proc. sądzi, że wszyscy imigranci powinni mówić po angielsku. Jak podaje portal Daily Mail, obecnie blisko 758 tysięcy dorosłych osób znajdujących się we Wielkiej Brytanii nie mówi biegle po angielsku. Andrew Green z Migrationwatch powiedział: „Ta sonda sprawiła, że rzecz jest jasna: lobby imigracyjne całkowicie przegrało bitwę o opinię publiczną... System polityczny musi teraz odpowiedzieć”.

42 proc. ankietowanych odpowiedziało, że kwestia imigracji będzie dla nich „ważna” podczas wyborów w 2015 roku. Taki sam odsetek respondentów stwierdził, że imigracja jest szkodliwa dla ekonomii kraju. Przeciwnego zdania było jedynie 25 proc. pytanych. 

pac/dailymail

Komentarze (2):

anonim2014.02.18 18:56
poprawcie mnie jeśli sie myle ale czy przypadkiem nie jest tak że imigrantów z Wlk Brytanii w jest więcej na świecie (w różnych krajach w tym Polsce) niż liczba imigrantów w Wlk Brytanii to raz a dwa ciekawe jestem kto był respondentem w tym sondażu - czy aby nie byli imigranci którzy dostali już obywatelstwo Wlk Brytanii? patrząc na ulicę angielską (kiedy bym tam nie był) mam dziwne przeczucie że ludzi nie białych jest tam znacznie więcej niźli białych
anonim2014.02.18 19:58
sami sobie zgotowali ten los