Bruksela: Jacek Krawczyk oskarżony o nękanie pracowników - zdjęcie
20.02.20, 08:40Screenshot Youtube - PracodawcyRP

Bruksela: Jacek Krawczyk oskarżony o nękanie pracowników

5

Jak informuje „Politico”, zakończyło się dochodzenie dotyczące Jacka Krawczyka, który jest jednym z kluczowych urzędników w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym. Zarzuca mu się13 przypadków niewłaściwych zachowań wobec pracowników. Dwa z owych przypadków zgłoszone zostały belgijskim władzom, mogą bowiem prowadzić do postępowania w sądzie.

Jak informują autorzy artykuł Hans von der Burchard oraz Jacopo Barigazzi, europosłowie zapowiedzieli już, że zatwierdzenie budżetu dla tej kluczowej unijnej instytucji zostanie opóźnione aż do zakończenia sprawy.

Opisujący tekst „Politico” Onet.pl informuje:

Oprócz dwóch przypadków domniemanego nękania psychicznego, w sprawozdaniu OLAF wymieniono również dwa inne przypadki domniemanych poważnych wykroczeń i dziewięć przypadków domniemanego niewłaściwego zachowania, poinformowali europosłowie”.

Krawczyk miał między innymi często krzyczeć na pracowników czy nakazywać podwładnym załatwianie spraw takich jak towarzyszenie jego żonie przy wyszukiwaniu mieszkania.

On sam uważa, że zarzuty są politycznym spiskiem przeciwko niemu oraz całej grupie pracodawców. Jego prawnicy odpowiedzieli POLITICO pisząc między innymi, że ich klient „formalnie kwestionuje oskarżenia o nękanie” oraz dodali, że podejmą „wszelkie niezbędne środki w celu zagwarantowania domniemania niewinności i prawa naszego klienta do sprawiedliwego procesu”.

tag/onet.pl,Politico

Komentarze (5):

Urszula2020.02.20 10:13
Wiadomo - Polak.
jula2020.02.20 11:15
Chamstwo nie ma narodowości. Błędna i anty-Polska teza.
??? 2020.02.20 12:03
a ty co, z chamo- czy żydokomuny?
Tomasz Kopertnik Powiatowy2020.02.20 8:57
W tej UE nie można brać łapówek zaraz procesy robią,ja już wytoczyłem kilka nie będą mnie obrażać za hobby każdy ma jakieś.Ja kolekcjonuję koperty.Ha,ha !!!
jula2020.02.20 8:56
Kawa na ławę : wszystkie fakty wyjawić, krzyczeć to może sobie na żonkę jak mu na to pozwoli.