Brudziński: Powstrzymajmy koalicję chaosu - zdjęcie
10.10.19, 17:16Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Brudziński: Powstrzymajmy koalicję chaosu

4

"Gdyby ta koalicja chaosu doszła do skutku, wiadomo jak wyglądałaby Polska na drugi dzień po związaniu tej koalicji"-stwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Joachim Brudziński podczas dzisiejszej konferencji prasowej. 

W ten sposób polityk odniósł się do spekulacji medialnych, od których jednak odcinają się zarówno politycy Koalicji Obywatelskiej, jak i Konfederacji. Zjednoczona Prawica od pewnego czasu przestrzega bowiem wyborców, że ugrupowania opozycyjne, mimo iż mniej lub bardziej różnią się w poglądach, w istocie tworzą koalicję "antyPiS". O ofensywie "trógłowej koalicji", która werbuje Konfederację mówił niedawno w Warszawie prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Szef klubu PO, Sławomir Neumann, przyznal wczoraj w Polsat News, że byłoby możliwe "zbudowanie rządu ratunku narodowego" również z Konfederacją. Dziś jednak od Konfederacji się odciął i wyraził nadzieję, że po niedzielnych wyborach w Sejmie powstanie większość KO-Lewica-PSL. Jeden z liderów kontrowersyjnego prawicowego ruchu, Robert Winnicki również zapowiedział, że Konfederacja nie dogada się z Platformą Obywatelską, która w jego ocenie uosabia "patologie III RP". Z drugiej jednak strony pamiętamy wszyscy, jak jeszcze niedawno Paweł Kukiz określał PSL, pamiętamy również, że Platforma Obywatelska, której poszczególni politycy chętnie odwołują się do ideałów "Solidarności", wprowadziła do Parlamentu Europejskiego wielu dawnych działaczy PZPR. PiS nadal przestrzega przed "czterogłową", egzotyczną koalicją.

Na czwartkowej konferencji prasowej szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński motywował wyborców do głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego.

"By nie powstała eklektyczna koalicja chaosu, której jedynym spoiwem byłby antyPiS, wszyscy zwolennicy PiS powinni dać wyraz swojemu poparciu przy urnach"-przekonywał polityk. Jak wskazał Brudziński, "koalicja antyPiS" ma tyle programu i idei, co "kot napłakał".

"Musimy do ostatniego dnia kampanii walczyć, aby nie spełnił się ten jeden z najczarniejszych scenariuszy, że doszłaby do władzy koalicja chaosu, koalicja eklektyczna od Sasa do Lasa"-podkreślił były szef MSWiA. Jak tłumaczył polityk, aby po wyborach w Sejmie nie pojawił się tego rodzaju twór, Prawo i Sprawiedliwość potrzebuje samodzielnej większości. 

"Wybory wygrywa się przy urnie wyborczej, więc trzeba pójść na wybory, by nie dać najmniejszej szansy na realizację scenariusza ewentualnej koalicji eklektycznej od Sasa do Lasa. Pana Giertycha z panem Korwinem-Mikke, z panem Zandbergiem, z panią Joanną Senyszyn, z panem Grzegorzem Schetyną, z panią Kidawą-Błońską. Co ich wszystkich łączy? AntyPiS. Tam spoiwa programowego i ideowego co kot napłakał"-podsumował Brudziński.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (4):

Jarek2019.10.10 19:10
"Przed chwilą prawomocnie wygrałem z Cezarym Gmyzem. Sąd II instancji nakazuje sprostowanie kłamstw na mój temat na antenie TVP Info i na Twitterze" - przekazał w mediach społecznościowych poseł PO-KO Krzysztof Brejza.
Cogito ergo sum2019.10.10 18:39
Opozycja chce nam zafundować Rabiejewo, przed biednymi dziećmi zamkną aquaparki, bo ograniczą 500+ i zatrzymają płacę minimalną, zlikwidują CBA aby nikt nie patrzył im na ręce, zlikwidują IPN aby odciąć naród od prawdziwej historii i będą karmić nas Bolkiem bohaterem.
Ciemnota to kupi2019.10.10 17:57
Złodziej cpun psychol i pedofil kłamczuch to doborowa ekipa
skopiowane z Do Rzeczy2019.10.10 17:49
Głosuj na 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐞 𝐚 𝐳 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐚 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐍𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐒𝐨𝐣𝐮𝐳𝐞𝐦 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚. 𝐑𝐚𝐣 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 : - Szkoły mają powybijane szyby i cieknące dachy. - W szpitalach brakuje nie tylko bandaży ale nawet i bieżącej wody. - Alkoholizm kosi populację. - Narkomania jeszcze bardziej. - AIDS jeszcze bardziej. - Oraz wszelkie inne zakaźne choroby, z którymi już i Czarna Afryka poradziła sobie. Porównajcie wskaźniki demograficzne Afryki na południe od Sahary i ZaSRRanej. - Największy w świecie procent samobójstw, zwłaszcza dzieci. - Pedofilia i prostytucja dziecięca. - O przestępczości pospolitej nawet nie ma co wspominać. - Rekordowa korupcja i złodziejstwo. W wojsku też. Głosuj na 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐞 a będziesz rżnięty w sama d .... przez 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚.