Braun, niezłomny kandydat Kremla - zdjęcie
15.04.15, 11:39

Braun, niezłomny kandydat Kremla

61

Świat Brauna, świat Putina

Grzegorz Braun zebrał ponad 100 tysięcy podpisów poparcia dla swojej kandydatury. Oznacza to, że będzie teraz oficjalnym kandydatem na prezydenta Polski. Przypominamy wobec tego poglądy reżysera, które – dziwnym trafem? – świetnie wpisują się w obraz świata kreowany przez propagandę Kremla. W obrazie tym Polska jest li tylko narzędziem w rękach Białego Domu, kierowanego z kolei przez Tel Awiw. Żydzi, świadomi otaczającego ich w Izraelu arabskiego zagrożenia, chcą budować sobie nową przystań. Przystań ta ma powstać w Europie Środkowej, do czego potrzebne jest „ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej”. I to właśnie gwoli zadowolenia Żydów perfidne Stany Zjednoczone nakręcają wojnę ukraińską. Wojnę, w którą chcą nas wepchnąć najważniejsze polskie partie, spełniając życzenia wpływowych stronnictw zagranicznych. Na domiar złego każą nam pomagać banderowskim mordercom, którzy tylko czyhają, by Polskę podpalić i pożywić się krwią naszej Ojczyzny. Taki jest świat Grzegorza Brauna, chciałoby się rzec – taki jest też świat Putina. Zbieżność przypadkowa? Spójrzmy uważniej!

Kto chce wojny ukraińskiej? Żydzi!

Na wystąpieniu w Mielcu w 2014 roku Braun  „demaskował” amerykańsko-żydowski plan, którego efektem jest wojna na Ukrainie. Stwierdził, że niezwykle ważnym tłem tych wydarzeń jest „kwestia Izraela”. Braun wywodził, jak wielkim problemem jest dla państwa żydowskiego demografia. Jego zdaniem zbyt mała liczba obywateli Izraela bardzo osłabia jego pozycję na Bliskim Wschodzie; bojąc się w tym kontekście zwłaszcza Iranu, Żydzi rozpoczęli przed kilkoma laty antyirańską kampanię. Przygotowywana była wojna, w wyniku której Stany Zjednoczone miały Republikę Islamską spacyfikować. Okazało się jednak, że najpierw trzeba zaatakować Syrię, tak więc w wyniku izraelskich knowań wybuchła wojna z Assadem. Ostatecznie do ataku na Iran nie doszło. Jako, że Barack Obama nie został obalony, to zdaniem Brauna amerykańskie lobby żydowskie musi mieć jeszcze jakiś plan B.

Ten plan B, jak mówił Braun z kolei w Zamościu, staje się powoli planem A. Chodzi tu o przejęcie kontroli w Europie Środkowej, co miałoby być „rekompensatą” wypłaconą przez Amerykanów izraelskim Żydom. Tak reżyser tłumaczył to w Mielcu: „Izrael potrzebuje bazy kontynentalnej. Tamtejsi generałowie i ministrowie nie mogą tolerować takiego stanu rzeczy, o którym można powiedzieć, że jest to siedzenie na bardzo wąskim parapecie, z którego mogą nas w każdej chwili zepchnąć” – stwierdził. A zatem potrzebny jest Żydom gdzieś w świecie kawałek terytorium, gdzie struktury ich państwa będą mieć swoją siedzibę. „Gdzieś trzeba umieścić tę bombę atomową i tę walizkę, gdzie jest guzik do tej bomby; gdzieś to wszystko musi być” – perorował. I choć Izrael nie wycofa się w opinii Brauna z Bliskiego Wschodu, to nowy bunkier przeznaczony dla Żydów ma znaleźć się gdzieś w Europie środkowej.  „Moja hipoteza jest taka, że miejsce dla tego bunkra jest gdzieś w Europie środkowej. Myślę, że to jest jeden z kontekstów całej tej układanki ukraińskiej. Kontrakt do zrealizowania, do którego zobowiązał się Biały Dom  nie został zrealizowany, imperium perskie nie zostało rozgromione, trzeba w jakiś sposób wypłacić rekompensatę za niezrealizowany kontrakt. Sadze, ze ta rekompensata jest realizowana właśnie w Europie środkowej” – powiedział. Dodał, że „Ukraina jest w moim czarnym scenariuszu tylko pierwszą kostką domina, tylko pierwszym elementem układanki”.

Żydzi przeprowadzą się do Polski?

„Moje najgłębsze przekonanie jest takie, że to jest pierwszy  akt scenariusza, który się będzie rozwijał. Jeszcze rok temu było państwo, dzisiaj jest państwo rozparcelowane” – mówił o Ukrainie na niedawnym wykładzie w Zamościu. Tłumaczył następnie, że „rozparcelowanie” państwa ukraińskiego służy interesom żydowskim, które chciałyby ustanowić obszarze Europy Środkowej swoje władztwo. Braun wyjaśniał, iż nie jest to bynajmniej pomysł nowy. „Koncepcja żydowskiej autonomii w Europie środkowej miała prawo obywatelstwa na salonach politycznych i w dobie I wojny światowej, kiedy Prusacy realizowali jeszcze swoją koncepcję Mitteleuropy, i na Kongresie Wersalskim i w 20-leciu międzywojennym. Żydzi mieli aspiracje do suwerenności na tym terytorium i ten pogląd artykułowali posłowie na Sejm w Warszawie Koła Żydowskiego” – opowiadał.

By „dowieść”, że podobne plany istnieją także dzisiaj i są nawet w toku realizacji, Braun przytacza „dowody”. Jednym z nich ma być, na przykład, artykuł Seweryna Aszkenazego, który narzekał swego czasu na antysemityzm w Europie zachodniej i sugerował, że Żydzi mogliby, być może, przeprowadzić się z Zachodu do Polski właśnie, by kontynuować nasze dawne tradycje koegzystencji. Taka propozycja to jednak w oczach Brauna element żydowskiej propagandy, która ma na celu przyzwyczajenie Polaków do nowej rzeczywistości.

Braun przekonuje, że scenariusz zmian geopolitycznych w Europie nie dotyczy tylko Polski.

 „Wypisuję taki tytuł tego scenariusza dla Polski w przyszłości: ‘Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym’. Ja używam tych słów w odniesieniu w ogóle do Europy Środkowej. Myślę, że Polacy są tu kluczowi, że Polska, ziemie polskie, są najbardziej istotne dla tego projektu, po prostu z przyczyn geopolitycznych. Polska jest w sercu Europy i w związku z tym nie da się tutaj żadnej układanki geopolitycznej układać bez ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej, ale myślę, że dotyczy to tak samo Ukraińców, jak Rumunów, Słowaków, Węgrów, kogo tam jeszcze”.

[koniec_strony]

Zła Ameryka…

Braun kreśli też wizję polskiego osamotnienia w Europie. Twierdzi, że nie ma większej wartości liczenie na pomoc Stanów Zjednoczonych przeciwko Rosji. Waszyngton, jak uważa, „nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowany dezintegracją Rosji. Wręcz przeciwnie, Stany Zjednoczone są zainteresowane integracją Rosji, jeśli nie jako sojusznika, to co najmniej jako solidnego partnera, w ich, Amerykanów, rozgrywce z Chińczykami”. Waszyngton chce wiec jedynie wymienić tego Putina na innego Putina. Przestrzega, by Polacy nie dali sobie wmówić, że Polska ma ruszać do boju za zapłatę w przyszłości. „Nie idźcie na tę wojnę i nie pozwólcie iść na tę wojnę politykom” – wezwał Braun. Zasugerował też, że Amerykanie tak naprawdę nie traktują Polaków poważnie. Chcą tylko poprawić pozycję negocjacyjną „w przyszłej Jałcie”. Gdyby było inaczej, to powinni nas natychmiastowo dozbroić. Skoro tego nie robią, to wygląda na to, że Polska ma jedynie „odegrać rolę karty przetargowej w ich przyszłych negocjacjach”.

… lepsza Rosja?

O samym Władimirze Putinie, Grzegorz Braun powiedział w jednym z wywiadów: „Funkcjonariusz zbrodniczej organizacji Włodzimierz Putin nie jest bohaterem mojego romansu – co, jakby się kto pytał, jasno wynika z moich filmów (np. „Defilada zwycięzców”, „Marsz wyzwolicieli”, „Transformacja – od Lenina do Putina”). Ale dostrzeganie inspiratorów wojny ukraińskiej tylko na Kremlu - to dowód poważnej wady wzroku. Kto przekonuje dziś Polaków, że tylko Rosja zagraża wolności narodów w naszej części świata – ten jest albo nie dość bystry, albo nie dość szczery." (wywiad: Grzegorz Braun dla KSD: Dostrzeganie inspiratorów wojny ukraińskiej tylko na Kremlu - to dowód poważnej wady wzroku, maj 2014).

Plan likwidacji polskiej suwerenności już w toku

Przytoczył następnie opinię Benjamina Barbera, byłego doradcę Billa Clintona, który sądzi, iż państwa suwerenne i narodowe są już przeszłością, zaś przyszłością jest koncentracja władzy wokół dużych miast. Barber uważa, że obecnie nie ma dziś żadnej realnej władzy nad światem i konieczne jest przekazanie je w ręce miast właśnie. Zdaniem Brauna taki scenariusz jest już realizowany na Ukrainie, gdzie prezydent „Poroszenko vel Waltzman” właściwie „nie wiadomo nad jakim panuje terytorium”, a istotna władza spoczywa w rękach oligarchów. Braun twierdzi, że to samo czeka Polskę i podaje przykład Wrocławia, na którego urzędzie marszałkowskim „powiewa flaga żółta z orłem czarnym”. Według Brauna jest to swoisty symbol na to, że Wrocław przechodzi de facto, choć nie de iure, pod władzę niemiecką.

Jak zdaniem reżysera zapobiec realizacji takiego scenariusza? W ciągu najbliższych pięciu lat „nie dać się wkręcić w wojnę, nie pójść na wojnę, nie dopuścić do tego, żeby młodzież, która ujawnia swój niepoprawny patriotyzm (…) została wysłana na jakąś wojnę. Nie dopuścić do tego, żeby z tego państwa, które już jest atrapą, do końca spuszczono powietrze.

„Moskiewski” realizm. Polskie powstania dziełem Kremla

Grzegorz Braun rozpoczął od krytyki polskiej tradycji powstańczej, która, jak starał się dowieść, była inspirowana przez „antypolskie spiski”. Reżyser wyraził opinię, w myśl której polscy powstańcy byli li tylko pionkami na szachownicy w cudzej rozgrywce, a obce mocarstwa wprost zagrzewały do podobnych kroków. Miały w tym swój cel: tym mocniejsze uderzenie w Polaków. Ten „przykład” zagranicznego wpływu na wydarzenia z polskiej historii miał w zamyśle Brauna pokazać, że mówienie o „spiskowej teorii dziejów” nie zawsze jest bez sensu, bo spiski, owszem, istnieją.

[koniec_strony]

PiS nieudolne, pcha nas do wojny

Skoro już dawno to Moskwa zagrzewała nas do walki, by potem tym bardziej nas przydusić, to musi być tak i tym razem. W ocenie Brauna obie duże polskie partie polityczne pchają nas de facto do wojny, co będzie oznaczać realizację tragicznego dla Polski planu. Oznacza to w praktyce, oczywiście, że nie należy popierać rządów ani Platformy Obywatelskiej, ani Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba po prostu w ogóle odrzucić demokrację. „Nie pokładam wielkiej nadziei w tych, którzy sądzą, że politykę polską należy prowadzić kuluarowo, gabinetowo, demokratycznie. Nie sądzę, żeby sprawa polska miała znaleźć swoje pomyślne rozwiązanie na ścieżce demokratycznej – a gdyby nawet nastąpił jakiś błąd w systemie, gdyby znowu, na moment, patrioci tu mieli dojść do władzy, to nie utrzymają niepodległości Polski, jeśli będą dalej hołdować demokratycznym frazesom” – mówił Grzegorz Braun w „Wolnych Głosach” na antenie Telewizji Republika. 

Zdaniem Brauna obie duże polskie partie mają powody do wejścia w wojnę. W przypadku PO była to między innymi dobra okazja do ukrycia różnych afer. Z kolei w Prawie i Sprawiedliwości w ocenie reżysera „wierzą w to, jak wierzył śp. prezydent Kaczyński, że zyskując pozycję ugruntowaną pozycję najlepszego alianta alias agenta amerykańskiego w Europie zyskamy punkt oparcia do budowy niepodległego państwa Polskiego, że ponieważ jesteśmy we wrogim otoczeniu, w związku z tym musimy mieć jakiś lewar, na którym oprzemy konstrukcję państwową” – przekonywał Braun na wystąpieniu w Mielcu we wrześniu ubiegłego roku.

Banderowcy już idą z pochodniami

Braun wzywa też do jednoznacznie chłodnej wobec Ukrainy postawy. Bo na całej wojnie ukraińskiej najgorzej może w jego opinii wyjść właśnie Polska. To w dużej mierze efekt zagrożenia banderowcami. W Mielcu Braun twierdził, że zacięcie ukraińskich patriotów jest „nierzadko szowinistyczne”. Istnieją u naszych sąsiadów ruchy, których tradycję stanowi „mordowanie Polaków i Żydów”. Według Brauna wszystko to świetnie pasuje do „następnego aktu scenariusza” w kwestii Europy środkowej. Otóż ukraiński szowinizm i „niedorżnięty polski patriotyzm” mogą zostać „przekierowane” na siebie. To zaś oznacza, że Polska może wejść w wojnę ukraińskim pod hasłem „operacji pokojowej ratowania Zadnieprza”, a wyjść „z nową wojną, nie o Lwów, tylko tym razem o Przemyśl”.

Pełnomocnik wyborczy, „politruk” Rafał Mossakowski

Jednym ze sztabowców Grzegorza Brauna jest Rafał Mossakowski, szef Centrum Edukacji Powiśle, człowiek powiązany z Ruchem Narodowym, Obozem Narodowo-Radykalnym czy serwisem prawy.pl. CEP to inicjatywa, która przedstawia się jako „patriotyczna”. I rzeczywiście, na pierwszy rzut oka, taka się jawi. Organizuje wykłady czy pogadanki na temat polskiej historii, polityki historycznej, rozmaitych rzeczywistych wyzwań, jakie Polskę czekają, walczy z komunistycznymi kłamstwami.

Jednak obok tego CEP systematycznie krzewi też iście kremlowską propagandę, bijąc w Ukrainę, Żydów i Stany Zjednoczone.  I tak organizowane są (październik 2014) manifestacje, które na kanwie problemu banderowskiego zaostrzają polsko-ukraińskie relacje. Jeszcze w lutym ubiegłego roku, przed aneksją Krymu, CEP zapraszało na mszę świętą za ofiary rzezi wołyńskiej. CEP oskarża Stany Zjednoczone i Żydów o chęć panowania nad światem. Bardzo wymowny jest tu wpis facebookowy CEP z sierpnia 2014:

„Wahabicki islam oraz np. Al Kaida to robota Arabii Saudyjskiej a więc stojących za Rodziną Sudów - agentów Izraela, W. Brytanii i USA. Mówił o tym np. Prof. Wolniewicz. Rzeź chrześcijan dokonana rękami islamistów - ma poprzedzić panowanie Syjonistów nad światem - tak jak zorganizowane przez nich ataki na WTC, które były prowokacją (żydzi w nich nie zginęli) aby zaatakować m.in. Afganistan, Irak a później Libię, Syrię czy teraz Strefę Gazy...”. W czasie ubiegłorocznych starć między Izraelem a terrorystami palestyńskimi CEP zestawiał państwo Izrael z III Rzeszą Hitlera, protestując pod izraelską ambasadą. Centrum nieustannie walczy z Unią Europejską, łącząc ją z promocją homoseksualizmu, zwłaszcza w kontekście warszawskiej Tęczy. CEP uderza też w Unię Europejską, na przykład poprzez akcję „zwracania flagi UE do Brukseli” (kwiecień 2014).

Działalność Centrum jest też niezwykle krytyczna wobec Rosji – problem w tym, że tylko tej sowieckiej. Rosja Putina, która w jawny sposób zagraża polskiej niepodległości, to w ujęciu CEP najwyraźniej mniejsze zagrożenie niż Stany Zjednoczone, Żydzi i „banderowcy”. Dokładnie tak, jak w optyce poglądów głoszonych w ostatnich miesiącach przez Grzegorza Brauna.  Ciekawe, skąd ta wybiórczość?

Tadeusz Grzesik

Komentarze (61):

anonim2015.03.27 11:45
A na Ukrainie owstał batalion Dirlewanger /na cześc mordowania ludnosci Warszawy. Fronda nic nie wie?? Nic nie pisze?
anonim2015.03.27 11:50
Braun nie potrafi oderwać się od swoich antyżydowskich diagnoz. Poza tym ma rację. ...
anonim2015.03.27 12:01
flądra niezłomna szczekaczka perfidniaków
anonim2015.03.27 12:27
Braun to zwolennik tradycyjnych wartości, katolickich wartości, chce przywrócenia silnej narodowej Polski, do tego zwolennik Mszy Trydenckiej. Ale Frondzie nie pasuje, bo jest przeciwny wtrącaniu się żydów w nasze sprawy i przeciwny banderowcom. A Fronda to przecież portal judeochrześcijański.
anonim2015.03.27 12:35
W komitecie poparcia Brauna zasiadają m.in: działacze fundacji antyaborcyjnej, ludzie środowiska Radia Maryja (m.in. Stanisław Krajski), ludzie ze środowiska Rodzin Katyńskich, ksiądz Stanisław Małkowski, ldzuei ze środowiska magazynu społeczno-historycznego Glaukopis.
anonim2015.03.27 12:41
Michalinka to ja Tobie dziękuje, bo to dzięki Twojemu wpisowi mam te informacje. Zajrzałem do linka zanim usunęli. Pozdrawiam serdecznie
anonim2015.03.27 12:44
Ciężko to pisać, ale obawiam się, że obecnie mniejszym złem dla Polski będzie prezzy Komorowski. Jeśli mamy wybierać DumDum VS BulBul oczywiście. I jeden i drugi mają odpowiednie małżonki, polityka fiskalna pis nie różniła się zbytnio od po-wyzysku, pis jest nadto extremalnie euroentuzjastyczny - w końcu kto forsuje na forum euroarmię? Pis to niestety takie PO-light pomalowane farbą na barwy narodowe. Nic więcej. Lepszy jawny wróg od fałszywego przyjaciela. Ale Komorra ma jedną - w tej sytuacji - zaletę. Jego uwikłanie w GRU, jakieś dziwne związki, mogą utrudnić wciąganie Polski w jatkę ukraińską. Sry, ale nie ma zgody na wysyłanie polskich chłopaków na front w interesie... no właśnie w czyim interesie? "Ukraińskich" oligarchów? Buachacha! Duda MUSI jasno zadeklarować że NIE MA MOWY o polskim korpusie na ukrainie. O ile zakład że tego nie zrobi? Pis gotowy spalić Polskę w obronie statusu USA.
anonim2015.03.27 12:54
Chętnie bym podyskutował, tylko, że nie widzę autora tego materiału... Uważam, że artykuł jest tendencyjny i nieprawdziwy. Przed chwilą wysłuchałem długiego wywiadu z Braunem i jakkolwiek powtarza on tezę "Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym", to czy autor tego artykułu przedstawia racjonalne argumenty na jej odrzucenie?! Teza o bliskości interesów politycznych Brauna i Putina "wyssana z palca". Mam nieodparte wrażenie, że artykuł ten został napisany przez masona, bo w tym "duchu" jest utrzymany... i jakoś mnie to nie dziwi.., a pozostawanie autora w anonimowości tezę moją jakby uwiarygodniało...
anonim2015.03.27 12:56
Z hipotezami Brauna w dużym stopniu się nie zgadzam, przede wszystkim dlatego że słyszałem kilka jego wykładów na przestrzeni lat, i jak dotychczas, żadna prognoza nie okazała się trafna. Kiedy Braun mówi o tym co chcą zrobić Żydzi czy Amerykanie, należy to traktować ze sporą dozą sceptycyzmu. Ale, kiedy Braun mówi o tym co powinni robić Polacy - to już zupełnie, zupełnie inna sprawa. Jeśli chodzi o jego zalecenia i motywacje, są bezbłędne. Jest polskim patriotą (co wyczyta każdy nawet w powyższym anty-braunowym tekście) i gorliwym katolikiem (czego już się nie wyczyta w powyższym tekście, bo z tego Frondzie się naśmiewać nie wypada). I z tych powodów, nawet jego zwykle błędne prognozy polityczne warto słuchać, bo czasem wskazuje na bardzo istotne elementy których inaczej można by nie zauważyć.
anonim2015.03.27 13:00
Nie wiem jak wy, ale ja mam już serdecznie dość frądy...Szkoda czasu. Ostatnie kilka dni utwierdziły mnie w przekonaniu, że to jakaś pieprzona Czerska bis. Portal poświęcony...Komu!!! Wszystkim życzę Wiary, Nadziei i Miłości w przededniu Wielkiego Tygodnia i nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, bez którego próżna jest nasz wiara. Na szczęście są jeszcze normalne portale katolickie...
anonim2015.03.27 13:06
@Zerro Niestety nie można się zgodzić na dalsze pozostawanie pod butem PO i nie wolno wybierać Komorowskiego! PiS i Duda nawet z żydowskimi i amerykańskimi "przyjaciółmi" daje perspektywę samoorganizacji społeczeństwa, Komorowski tej szansy nie daje. "Szanse" na wojnę z Rosją, czy jak będzie rządził Komorowski, czy Duda są takie same... i niezależne od Polski...
anonim2015.03.27 13:23
Rozumiem, że to jest tekst właściciela Frondy! No to cóż... Liczę się, ze w związku z tym, że zostanę "zbanowany". Pozdrowienia! Alleluja i do przodu...! Jeszcze przeczytałem poniższy tekst i nie mam wątpliwości, że tak się stanie... http://wpolityce.pl/polityka/195942-frondapl-na-wojnie-z-ruchem-narodowo-katolickim
anonim2015.03.27 13:32
Kolejny artykuł propagandowy nie mający się nijak do rzeczywistości. Dla wygody czytelników oprócz kategorii "Klakierzy Putina" proponuje dodać kategorie "Za garść szekli" wtedy bardziej wyrobieni będą mogli dywagacje różnych Grzesików pomijać.
anonim2015.03.27 14:07
Wow, aż dziw, że nic na temat jaszczuroludzi z kosmosu tam nie ma...
anonim2015.03.27 14:09
Co do zydow i banderowcow ma racje tylko dziwi mnie ,ze jakos nie widzi mordow sowietow jak i wczesniejszej Rosji na Polakach.Stad wole zgubic z Amerykancem jak z sowieta znalesc. Poza tym jego nazwisko Braun smierdzi mi zydem i to jest powod ,ze zaglosuje na Dude.
anonim2015.03.27 14:09
Zauważam, iż niektórzy komentujący, nawet sympatyzujący z G.Braunem mieliby doń więcej sympatii gdyby nie jego - ich zdaniem - oszołomskie wtręty o Żydach. Jak widać wiele lat tresury polityczną poprawnością niejednego uczciwego może zwichrować. Przecież przebija się przez takie myślenie wtłaczane przez ćwierć wieku przez Michnika & Company jedenaste przykazanie boże: o Żydach albo dobrze, albo wcale.
anonim2015.03.27 14:13
Trzeba wyjaśnić kilka spraw, bo ludziska błądzą okropnie... po pierwsze - Żydzi o których mowa nie są semitami tylko "turkami". To żydzi semici to jakies 5% populacji. po drugie - to co nazywa się kłamliwie antysemityzmem to tak naprawdę antyrasizm. Po prostu religie żydowskie są okropnie rasistowskie. Nie ma się co dziwić temu że murzyni źle patrzą na chłopaków z klukluxklanu, nie ma sie też czemu dziwić że ludzie ciężko znoszą słabo ukrywana pogardę ze strony różnych nadludzi. Jak ktoś ma wątpliwości niech sobie poszuka na jutubie filmu z izraelskiej tv o tym jak żydzi nie-semici niszczyli żydów semitów po powstaniu izraela. Konkretnie pod pozorem walki z grzybicą??? skóry głowy naświetlali przymusowo DZIECI zydów semitów promieniami rentgena w dawkach bliskich śmiertelnym. Wiele dzieci zmarło. Słyszał ktoś o tym? Sprzeciw wobec "żydów" ma charakter ściśle polityczny. Tak samo jak sprzeciw wobec planów moskwy czy chin - popełniających teraz okropne zbrodnie kolonialne w afryce, o czym tez nikt nie słyszał.
anonim2015.03.27 14:19
@eszdam - pisze o Sowietach i ich mordach. Ale argument nazwiska jest kiepski. Co wtedy ma powiedzieć znana obrończyni życia i tropicielka feministek, gorliwa katoliczka Joanna Najfeld?;-) Zresztą i moje prawdziwe nazwisko nie jest czysto polskie (choć nie żydo-germańskie)...;-)
anonim2015.03.27 14:37
@Jack_Holborn-Widze nie czytasz uwaznie,Nazwisko jest jednym z elementow,ktore mi nie pasuja bo smierdzi zydem .Nie zwrociles uwagi ,ze gownym argumentem w moim komentarzu jest wlasnie pro sowietyzm .Natomiast co do feministki zydowy-dopoki na nia nie musze glosowac to lata mi choc nie koniecznie 80-tka bo jej miejsce jest w Usraelu.
anonim2015.03.27 17:54
Idioto Terlikowski. Gdyby Braun był kandydatem Kremla, wszystkie telewizje i gazety by go chwaliły, zapraszały i publikowały. To jest karalne pomówienie i zamierzam złożyć sprawę do sądu z powództwa cywilnego o zniesławienie mojego kandydata.
anonim2015.03.27 17:58
A to Grzesik taki mundry jak Trybuna Ludu. Fronda schodzi na szmaty.
anonim2015.03.27 19:32
Widać Pan Tadeusz Grzesik pomylił Brauna z Komorowskim. Ot, taki lapsusik.
anonim2015.03.27 19:35
frondo - wygląda, że jarmułka zasłania ci oczy.
anonim2015.03.27 20:35
lubię Brauna Bóg z Nim.
anonim2015.03.28 1:35
Wszedłem na Frondę po paru tygodniach nie zaglądania i już żałuję.Nie jestem zwolennikiem Brauna, ale wyzywanie go od ruskich agentów to bzdury. Po co takie prymitywne oszczerstwa?
anonim2015.03.28 6:50
Gdyby Braun był ruskim agentem to nie popierałyby go rodziny katyńskie
anonim2015.03.28 7:43
No i Braun ma rację. Amerykanie (i nie tylko oni) wykorzystują Polaków do swoich celów nic w zamian nie dając. Polscy żołnierze przelewali krew przynajmniej na dwóch amerykańskich wojnach, a pomimo tego nadal musimy się płaszczyć o wizy jak na strategicznego sojusznika przystało. No ale żeby to dostrzec to najpierw trzeba wyciągnąć głowę z amerykańskiego tyłka.
anonim2015.03.28 10:04
Wg Frondy wszyscy to ruscy agenci - Korwin, Ruch Narodowy, a teraz Braun.
anonim2015.03.28 11:34
Fronda jest chyba bardziej żydowska niż katolicka...
anonim2015.03.28 13:17
T
anonim2015.03.28 13:20
Znowu obrzucanie błotem kogoś, kto nie jest z PiS-u... A moze by napisac artykuł z rzeczywistymi poglądami Brauna? Frondo - ośmieszasz siebie i chrześcijan, a ośmieszając chrześcijan ośmieszasz taką postawą Chrystusa.
anonim2015.03.28 13:31
Frondo kłamiesz! Rzucasz oszczerstwa na uczciwego, światłego człowieka! Biada ci, jeśli nie naprawisz krzywd!
anonim2015.03.28 14:50
Artykuł typu "rzuć gównem w wentylator - coś się do każdego w okolicy przyklei".... Czy Frąda zaczęła zatrudniać pismaków wywalanych z tracącej rynek Gazety Wyborczej?
anonim2015.03.28 21:07
Michalinka, brawo za wytrwałość w lansowaniu Brauna. Daleko zajdzie skoro ma takich zwolenników. Co do artykułu to napisany jest według propagandowego schematu, który stosowano wobec przeciwników rabunkowej prywatyzacji w latach 90. Jeśli nie myślisz tak jak my to albo jesteś głupi albo chory psychicznie. Prymitywne, ale skuteczne. Mam nadzieję, że obecne pokolenie jest mądrzejsze i nie da się nabrać.
anonim2015.03.28 22:08
Ktoś tu pisał wcześniej że fronda schodzi na psy, to nie prawda! już dawno zeszła... ten portal śmierdzi mi ewidentnie układem, w którym to skoro już są te katole to niech mają swój poświęcony "prawicowy portalik" a my będziemy im podsyłać do czytania teksty wyłącznie "słuszne i prawdziwe" i niech się cieszą... nie ma to jak żetelność frundy...
anonim2015.03.28 22:17
Ten artykuł tylko przekonuje mnie by na Brauna oddać głos. Plugawe te insynuacje o kandydacie kremla.
anonim2015.03.28 23:20
Tadeusz Grzesik, od dzisiaj niezłomny tropiciel szpiegów Kremla. Obrońca wszystkiego co mądre, prawe i szlachetne. Pogromca wampirów. Żołnierz pióra. Tego potrzebowała Fronda! Nareszcie znalezliście właściwego człowieka aby wszyscy katolicy, patrioci i prawi ludzie mogą spać spokojnie. Gratuluję. Dziękuję. Tak trzymać.
anonim2015.03.28 23:55
rzadko tu bywam, ale od czasu kiedy sie zarejestrowała, chyba ktoś Frondę podmienił. takie teksty nie miały tu prawa bytu. Nie, że róznice polityczne, ale poziom argumentów jest rodem z Gazety Wiadomej. Wstydpanie Autorze. Mozna polemizować, można się nawet kłócić ale trzeba zachować minimum przyzwoitości. Szkoda Frondo, szkoda...
anonim2015.03.29 0:03
Jesli tekst jest autorstwa właściciela Frondy to jest bardzo z nią źle. Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, zeby stała sie wyborcza bis, bo poziom tego tekstu własnie taki jest. Przykre to bardzo, zwłaszcza, ze pamietam Frondę sprzed lat 5 i było tu zupełnie ionaczej. Tego typu tekstów nikt nie osmieliłby się tu wklejać. Na portalu poświęconym? Chyba juz nie czym, a czemu...Tekst jest obrzydliwy, po prostu.
anonim2015.03.29 0:14
Przyzwoitość?! Przecież wojna jest. Taki piękny kraj stoi otworem. Ludzie prości, robotni, uczciwi. Nie wiedzą co zrobić ze swoją wolnością. Przyzwoitość to jest dla swoich. Dla tubylców jest Pan Grzesik.
anonim2015.03.29 1:47
A Komorowski to nie z Kremla ?
anonim2015.03.29 9:28
Braun ma mój głos!
anonim2015.03.29 11:59
Wyście chyba już kompletnie na łeb upadli.
anonim2015.03.29 13:51
Frondo opamiętaj się. TO uporczywe oczernianie, snucie nieuprawnionych i krzywdzących domysłów jest po prostu nieuczciwe, niekatolickie. Nie mówię już o tym, że trochę nielogiczne. To co Fronda wypisuje, to niegodne katolików oszczerstwa. NIeuprawnione podejrzenia... Brak logiki( Braun to twórca filmu Towarzysz Generał, "Transformacja- od Lenina do Putina". Mówi o katastrofie smoleńskiej jako o zamachu- wg mnie nawet zbyt pochopnie) https://www.youtube.com/watch?v=hbUXB1uUrRk I jeszcze jedno: NIe głosujcie nigdy na tych, co "mają szanse". Wtedy bowiem dajecie się wrobić: http://misjakultura.blogspot.com/2015/01/nie-patrz-na-sondaze.html https://www.youtube.com/watch?v=iO2C248aAfk I nie mówcie, że religia nie może się mieszać do polityki: http://misjakultura.blogspot.com/2015/02/prawo-neutralne-czy-panstwo-wyznaniowe.html
anonim2015.03.29 14:02
Memory5, śpij dalej. Tylko nie ukrywaj tego stanu za pozą "mądrości i zdrowego rozsądku". Wolałbym abyś poprawiał sobie samopoczucie wysiłkiem formułowania argumentów niż wynoszeniem się nad innych.
anonim2015.03.30 0:13
Co tu dużo pisać. Powyższy artykuł dobitnie udowadnia, że Braun ma rację. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że fronda od przewrotu ukraińskiego stała się amerykańsko - żydowską tubą propagandową, do tego stopnia, że z kwartalnika zamieniła się w miesięcznik, aby na rynku opiniotwórczych pism sprawiać wrażenie mainstream-pisma, to widać wszystko do siebie pasuje. Zwróćcie uwagę na to jak design graficzny przybrał miesięcznik. Czy ma to się jakoś do frondowskich "zwyczajów"? A do mainstreamu się jakoś ma? Biedni redaktorzy na stażu nie muszą wiedzieć w czym biorą udział, to oczywiste. Naiwne dziewczęta i chłopaczki za najniższą krajową robią za pożytecznych i święcie są przekonani do swoich tez. :) Niech każdy przeczyta powyższy artykuł. Ewidentnie pisała go osoba niedojrzała, niedoświadczona, a i o mentalności giganta po maturze. Przecież idzie pęknąć ze śmiechu kto i czym próbuje Brauna zdezawuować. :))) Fronda - portal zakupiony. :)))
anonim2015.03.30 3:52
Cóż się dziwić, że pan Terlikowski okrywszy się hańbą jedwabieńską robi i będzie robić wszysko co może, by nie doszło do wznowienia prac wstrzymanych przez Lecha Kaczyńskiego a podjętych dla wyjaśnienia tej niemieckiej zbrodni. A do takiego wznowienia dojdzie gdy Grzegorz Braun da sygnał do tego nazajutrz po zostaniu prezydentem i tego pan Tomasz Terlikowski może być pewny.
anonim2015.03.30 7:13
Czy Szanowni Redaktorzy Frondy naprawdę nie dostrzegają działań żydowskiego lobby? O tym naprawdę warto rozmawiać, a nie chować głowę w piasek lub ośmieszać. Wasza prymitywna retoryka bazująca na tezie: jeśli krytykujesz wojnę na Ukrainie, Żydów, wspominasz o Rzezi wołyńskiej jesteś antysystemowy toś agent Putina jest nieuczciwa. To teza jednakowo fałszywa co obraźliwa!
anonim2015.03.31 14:00
Myślę, że Braun jest niewygodny i niebezpieczny dla niektórych środowisk w POlszewii, stąd jest atakowany. Co do jego poglądów, to odnajduję zbieżność wysokiego stopnia pomiędzy moimi.
anonim2015.04.1 16:21
Jeśli istotnie Grzegorz Braun powiedział w Mielcu, że Izrael "ma problemy" i "będzie się gdzieś przenosił" to jedynie POWTÓRZYŁ to , co powiedział wcześniej pan Henry Kissinger, wieloletnio mający posadę Sekretarza Stanu USA (albo inną równie ważną). W momencie rozpoczęcia konfliktu ukraińsko- rosyjskiego pan premier Netaniahu wyraźnie powiedział, że w tym konflikcie jest po stronie ROSJI. To panu Netanjahu wolno takie "herezje" wygłaszać i Fronda go nie krytykuje? A Braun nigdy nie powiedział nic na temat "dobroci polityki Putina" więc wychodzi na to, że ten artykuł "narusza" jak się zdaje 8 przykazanie i to w Poście. Moja rada jest taka, że jak pisze artykuły "w poświęconej" Frondzie jakiś gigant intelektu w rodzaju Dawidka Wildsteina, to niech może przed publikacją jakiś katolik to przeczyta, bo głupio wyglądają oszczerstwa w jakoby katolickiej gazetce. Bo jak rozumiem, Grzegorz Braun nie powiedział w Mielcu, że np. trzeba "służyć Putinowi" albo "brać od niego pieniądze". On powiedział, że na Ukrainie "rządzą się" "potomki banderowców", co jest -faktem. Z Putinem to może ten fakt mieć tyle wspólnego, że od dawna są podejrzenia, że "banderowcy" na Ukrainie są finansowani przez Putina. O czym świadczą ataki banderowskich radnych Lwowa za podpisanie umowy z Chevronem(USA) na wydobycie gazu łupkowego.
anonim2015.04.1 19:44
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy do zakupu.
anonim2015.04.1 22:53
Braun BRAWO!
anonim2015.04.7 21:35
Jednym słowem ci co na kolanach nie całują Żydów po kostkach, jak to gorliwie czyni Fronda, ci są sługusami Putina....ot Frondelkowa logika!
anonim2015.04.7 22:53
"Jednak obok tego CEP systematycznie krzewi też iście kremlowską propagandę, bijąc w Ukrainę, Żydów i Stany Zjednoczone. I tak organizowane są (październik 2014) manifestacje, które na kanwie problemu banderowskiego zaostrzają polsko-ukraińskie relacje. Jeszcze w lutym ubiegłego roku, przed aneksją Krymu, CEP zapraszało na mszę świętą za ofiary rzezi wołyńskiej." Ja się zastanawiam, kto tam siedzi po drugiej stronie ekranu, przy pulpicie redaktorskim. Tadeusz Grzesik? Czy to pseudonim operacyjny, czy rzeczywiście imieniem i nazwiskiem ktoś się podpisuje pod takim akapitem w niegdyś chrześcijańskim portalu?
anonim2015.04.8 13:23
@Michalinka Tak szczerze - jak oceniasz poglady p. Brauna w kontekście jego pochodzenia? Bo oczywiście Twoja uwaga o niemieckim nazwisku była zartem - wystarczy zobaczyć jakiekolwiek zdjęcie p. Juliusza Brauna, stryja Grzegorza i pochodzenie staje się zupełnie jasne. Czyt mozna mieć korzenie żydowskie i aż tak teatralnie przesadnie zwalczać Zydów? Czy to jest postawa aby na pewno szczera, czy widowisko na użytek gawiedzi? Co o tym sądzisz?
anonim2015.04.8 17:37
W końcu nasz filosemita się podpisał z imienia, zwolennik zabijania Polaków na wojnie, aby zrobić przestrzeń dla przybyszów. Polakom i ich niepodległości zagraża nie tylko Rosja putinowska, ale to wykracza po za wąski horyzont pana Grzegorza.
anonim2015.04.11 9:46
alez klamliwy tytul! obrazliwe i pokazuje skad plynie $...
anonim2015.04.11 14:50
@mora Po co grać tą antysemicką kartą? Oglądaj sobie fotografie jakie tylko chcesz. Możesz nawet ludziom czaszki zacząć mierzyć, tylko się z tym nie obnoś publicznie i nie sugeruj, że zwolennicy Brauna też, tak jak Ty, mają (delikatnie mówiąc) niezdrowy stosunek do Żydów. Nie zauważyłem aby Braun zwalczał Żydów. On tylko opisuje sytuację polityczną z uwzględnieniem polityki Izraela na bieg wydarzeń w Polsce. A Ty dalej oglądaj fotografie. Osobiście radzę Ci zajrzeć do rodzinnego albumu.
anonim2015.04.17 21:47
Kocopały na Frondzie - niezłomnej tubie Izraela :)
anonim2015.04.18 22:12
"W obrazie tym Polska jest li tylko narzędziem w rękach Białego Domu, kierowanego z kolei przez Tel Awiw..." Prawdę mówią dzieci, wariaci. Aha, jeszcze pijacy. Czyżby Pan Braun też???
anonim2015.04.18 22:15
Zerro Mar 27, 2015, 12:44 po południu :-))