Bp Jan Ozga z Kamerunu dziękuje abp. Jędraszewskiemu - zdjęcie
27.08.19, 15:15

Bp Jan Ozga z Kamerunu dziękuje abp. Jędraszewskiemu

14

- Podziwiam wiarę i odważną homilię Jego Ekscelencji, nazywającą po imieniu „tęczowe manifestacje”, które deprawują naród polski, chcąc zmienić i zniszczyć „oblicze ziemi, tej ziemi!” - napisał w liście do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego biskup Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie. To kolejne słowa wsparcia i wdzięczności dla metropolity krakowskego za jego niezłomne głoszenie Ewangelii, które napływają z całego świata.

Publikujemy pełną treść listu:

“Jego Ekscelencja

Metropolita Krakowski

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie,

Z odległości tysięcy kilometrów, z afrykańskiego kraju – Kamerunu, śledzę wydarzenia z mojego rodzinnego kraju, z którego pochodzę i gdzie zostało moje serce.

Z ubolewaniem patrzę na zmieniające się w nim życie i akcje, jakie są prowadzone przeciwko Kościołowi, przeciwko samemu Bogu i naszej ukochanej Matce, Najświętszej Pannie Maryi.

Dlatego z wielką dumą w sercu podziwiam wiarę i odważną homilię Jego Ekscelencji, nazywającą po imieniu „tęczowe manifestacje”, które deprawują naród polski, chcąc zmienić i zniszczyć „oblicze ziemi, tej ziemi!” – jak o Polsce wołał w Krakowie podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny 40 lat temu św. Jan Paweł II.

Już Sługa Boży, ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński, nasz narodowy prorok, mówił: „Jeśli przyjdą zniszczyć ten naród, zaczną od Kościoła. Gdyż Kościół jest siłą tego narodu”. I to się staje, to przeżywamy obecnie…ku naszemu wielkiemu smutkowi.

Doczekaliśmy trudnych czasów, ale wierzę mocno, podobnie jak bardzo wielu Polaków, że wkrótce obudzi się w narodzie wiara, patriotyzm i polska godność, że nie damy zniszczyć wiary, w której jesteśmy wychowani, która przybliża nas do Boga, która wnosi w nasze życie piękno, dobro, miłość i pokój – wartości, które nadają sens życiu każdego człowieka, a zwłaszcza nas, Polaków.

Jeszcze raz z głębi serca dziękuję Jego Ekscelencji za odwagę, za tego Bożego Ducha, ducha księdza Kardynała Wyszyńskiego, za postawę na wzór Jana Pawła II – tych, którzy nie bali się nazwać sprawy po mieniu, którzy, nawet mimo cierpienia fizycznego i duchowego, trwali i wskazywali drogę do Domu Ojca, który nas kocha i nigdy nie pozostawi.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności oraz w łączności modlitewnej.

Szczęść Boże,

+ Biskup Jan Ozga

ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie

Cameroun, Doumé, 12 sierpnia 2019 r. “

Komentarze (14):

Jestem biskup BungaBunga2019.08.28 10:31
i kocham Bolanda!
Donek2019.08.28 10:31
Wszyscy Katolicy z Polski wy***ac do Kamerunu! Juz juz, halko!
ZerrO2019.08.27 20:03
Brakuje mi jeszcze podziękowań i pełnego poparcia w tępieniu "tęczowej zarazy "dla abp. Jędraszewskiego od abp. Peatza.
vivi2019.08.27 17:55
Widzicie kto się jednoczy w rozumie z waszym biskupem? Doumé-Abong’ Mbang z Kamerunu. muahaha
anonim2019.08.27 22:10
Ha ha a Kamerunie są mądrzejsi ludzie niż wy niby oświeceni .
edi2019.08.27 17:37
Jedyna Prawdziwa Matka, Królowa Polski to Matka LGBTowska Tęczochowska! Króluj nam Jasnogórska Panienko i miej LGBT w swojej opiece! Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga a najbardziej ci prześladowani przez chorych z nienawiści uważających się za katolików!
anonim2019.08.27 20:19
Czemu swoją ,,jedyną prawdziwą ''panienkę przyklejacie na toaletach i koszach na śmieci czy to u was tak się czci Matkę Bożą?
anonim2019.08.27 17:20
ABP MARKU JĘDRASZEWSKI - MY POLACY DZIĘKUJEMY !!! I OBIECUJEMY POgonić tęczową zarazę Z POLSKI !!!!!!!
anonim2019.08.27 17:17
UWAGA WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
anonim2019.08.27 17:15
UWAGA LUDZIE NIE PRZYKŁADAJCIE SWOJEJ RĘKI W WYBORACH - UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
BiałyBiskupWyciśnieZCzarnychNawetSzpikKostny2019.08.27 16:41
Za worek prosa, dziesięć bateryjek, gwizdek i durszlak misjonarz Ozga dostał od wodza zgodę, ochrzcił w beczce deszczówki kilka wioch sklejonych z koziego łajna i jest sobie "biskupem". Teraz wyciska z czarnej ciemnoty katolicki haracz i jeszcze rozsyła zdjęcia gołych murzynków, żeby wpływały datki.
szcze na PiS i rydzykowi prosto w ryj2019.08.27 16:32
Ja też bardzo dziękuje Jędraszewskiemu! gdyby nie ten biskup nigdy bym się nie dowiedział ile w klechach może być nienawiści i obłudy!
anonim2019.08.27 20:27
A ja bez klech wiem jakim ty jesteś podłym człowiekiem ,o czym codziennie tu dajesz swiadectwo o sobie. Dzękuję dzielnicowy,dzięki tobiei twoim koleżkom i koleżankom poznałem jacy są ludzie żyjący bez Boga ,ile w was nienawiści i zła to przeraża ,nigdy wcześniej nie poznałem tyle zła co tu z waszej strony.
CIPAK2019.08.27 16:22
JAN OZGA - i na dodatek z Kamerunu - no to gratulację.