01.06.20, 12:45Krzysztof Bosak/YT/KOnfederacja TV

Bosak jak Trzaskowski i Kosiniak nie chce przekopu Mierzei Wiślanej

Jak bardzo słusznie zauważył ostatnio Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, kontrkandydaci ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy są w stanie powiedzieć w zasadzie wszystko, ponieważ ich przemówienia i analizy są układane przez analityków oraz zespoły PR-owców. Do takich kandydatów należy również Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Powiedział on na temat przekopu Mierzei Wiślanej:

- Moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że główną jej funkcją okaże się tak naprawdę udogodnienie turystyczne, to znaczy, że pozostanie nowa droga wodna dla żeglarzy dla wodniaków

Dodał też:

- Ogólnie popieram rozwój infrastruktury morskiej - jak najbardziej tak. Natomiast uważam, że od hura optymizmu to nie są politycy - politycy powinni stąpać twardo po ziemi i opierać wszystko, co planują - szczególnie tam, gdzie wydają publiczne pieniądze – na analizach. Nie twierdzę, że rząd nie dysponuje żadnymi analizami, ale po prostu ich nie przedstawił

Bosak też próbuje wskakiwać ponad poparcie Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołowni oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza.

W tym kontekście nawet się wyraźnie rozmarzył:

- Uważam, że prezydent Andrzej Duda zasługuje na kontrkandydata z opozycji prawicowej i patriotycznej, a nie tej prounijnej, nie tej lewicowej czy takiej lewicowo-liberalnej, jak pan Trzaskowski. Uważam, że to byłaby zdrowsza sytuacja dla całego naszego państwa, żeby nie polaryzować społeczeństwa PiS kontra Platforma w drugiej turze tylko żeby Andrzej Duda przedstawiany jako kandydat prawicowy, który prawicowym moim zdaniem nie jest, mógł być skrytykowany ze strony prawej, a nie ze strony lewej czy takiej poprawnej politycznie

 

mp/pap/fronda.pl

Komentarze

ADA- JULA2020.06.2 8:55
WYDAWAŁO MI SIĘ ,ŻE NARODOWCY POD NAZWA KONFEDERACJI TO BĘDZIE CZYSTO NARODOWA PARTIA ,A NAPRZYJMOWALIŚCIE TAKIEGO ŚCIERWA ,ŻE W ŻYCIU NIE UWIERZYŁA BYM GDYBYM NIE PRZEŻYŁA TAKIEJ RZECZY , MIAŁAM NA WAS GŁOSOWAĆ I CAŁY CZAS MIAŁAM NADZIEJĘ ŻE POLSCY PATRIOCI ,,NARODOWCY '' ZORGANIZUJĄ SIE - A WY KOGO NAPRZYJMOWALIŚCI ŚCIERWO Z USA RUDE I ŚLISKIE REŻYSERA? WSTYD I TO WY CHCECIE MIANOWAĆ SIĘ NARODOWCAMI? A TERAZ ZAMIAST POPIERAĆ WSZYSTKIE INWESTYCJE ,KRÓRE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB MOGĄ POMÓC POLSCE STAJECIE OKONIEM PRZECIW POLAKOM .
SzaryObywatel2020.06.2 7:22
Bosak ani słowem nie wspomniał o tym że nie chce, czy też sprzeciwia się przekopowi Mierzei. Ale frondziarski, strasząco - opluwający tytuł juz jest . Bo fronda nie jest portaem informacyjnym, a PiSowską gadzinówką majacą za zadanie urabiać, dezinformować opinię publiczną.
kos2020.06.1 20:47
Bosak powtarza za Moskwą że Przekop jest Polsce niepotrzebny. Rozumiem intencję Kremla ale postawa kandydata Konfederacji jest skandaliczna i poniżej wszelkiej krytyki
Michał Jan2020.06.1 20:50
Czy łaskawie mógłbyś skopiować ten fragment ze słów p. Bosaka (nie z wypocin Marysi-Patysi), które świadczą, że jest przeciwny?
violencja2020.06.2 0:01
A przeczytałeś to wszystko?
Zawiedziony2020.06.1 19:27
Jak w tak krótkim artykule można było zmieścić tyle półprawd i kłamstewek? Od kiedy to powiedzieć, że politycy nie są od hurraoptymizmu tylko od stąpania po ziemi jest byciem przeciwko i zagrywką PR-ową, a "Prezydent zasługuje na kontrkandydata z prawej strony" dawaniem sobie poparcia większego niż Trzaskowski i Hołownia? Pomyśleć, że pięć lat temu szanowałem treści na tym portalu... 500+ może tym razem nie wystarczyć, żeby przykryć chamską i długotrwałą propagandę.
Agnie2020.06.1 18:14
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Mala2020.06.1 17:38
Jakiej opozycji prawicowej? Konfederacja postępuje dokładnie tak samo jak PO, PSL i Lewica, więc niczym się od nich nie różni. Zawiodłąm się na nich. Nie taką miała być.
Michał Jan2020.06.1 21:00
Jeżeli nie głosuje tak, jak PiS to najprędziej znaczy, że jest partią prawicową. Przecież to jasne dla średnio inteligentnej małpy!
heinrich2020.06.1 15:27
Gdy słyszę Was towarzysze to płakać mi się chce. Komuna wykształciła za maslo ale rozumu to już nie dała.
Konfederacja lubi petro-kopiejki.2020.06.1 14:10
Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? - Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle. Zatem: Czyj interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
Leszek2020.06.1 14:52
Jak widać pies nie rozumie ,że można być bez pana. Zawsze chcesz łapę lizać. Aport! Przynieś kija. Taki jest żywot psa.
Konfederacja lubi petro-kopiejki. 2020.06.1 14:55
da da towariszcz durak! da da
only what is good2020.06.1 13:57
Spotkali się w święto o piątej przed kinem Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem. Tutejsza idiotko! - rzekł kretyn miejscowy - Czy pragniesz pójść ze mną, na marsz nasz KOD-owy? Miejscowa kretynka odrzekła - z ochotą, Albowiem cię kocham, tutejszy idioto. Więc kretyn miejscowy uśmiechnął się słodko I poszedł poskakać z tutejsza idiotką. Na śmiesznym skakaniu spłynęła godzinka I była szczęśliwa miejscowa kretynka. Aż wreszcie szepnęła: - kretynie tutejszy! Ten marsz KOD-owy, jest coraz nudniejszy. Więc poszli na sznycel, na melbę, na winko, Miejscowy idiota z tutejszą kretynką. Następnie się zwarli w uścisku zmysłowym Tutejsza idiotka z kretynem miejscowym. W ten sposób dorobią się córki lub syna: Idioty, idiotki, kretynki, kretyna. By znowu się mogli spotykać przed kinem Tutejsza idiotka z miejscowym kretynem.
Polak2020.06.1 13:54
Co więcej, Polacy też nie chcą przekopywania Mierzei. A nawet rządowi specjaliści nie potrafią znaleźć żadnego uzasadnienia dla tak idiotycznego projektu.
Baba2020.06.1 13:43
Nie oszukujmy się. Ci wszyscy, kontr- kandydaci PAD, są z PO-KO.JEDYNY CEL OBALIĆ PIS.HIPOKRYCI I KŁAMCY.
Michał Jan2020.06.1 14:08
Oszukujcie się dalej. Syndrom oblężonej twierdzy dobrze zwiera nadwątlone próbami racjonalnego myślenia szeregi.
Sprytny ninja2020.06.1 13:42
1.Przekop mierzei nie jest na rękę Rosji, do dzisiaj to ona dyktuje kto tu wpłynie, kto nie. 2.Po uruchomieniu własnej drogi wodnej, to PL decyduje kto wpływa a kto nie do portu. 3.Jeśli Trzaskowski i Bosak nie są za przekopem, to … po czyjej stronie stoją?
Michał Jan2020.06.1 14:07
4. Jeżeli nikomu nie będzie się chciało do portu wpływać, to żaden polski rząd go do tego nie zmusi. 5. Pan Bosak najwyraźniej stoi po stronie podatników. 6. Pan Bosak nie jest przeciwny, ale domaga się analizy.
Sprytny ninja2020.06.1 15:52
Ad6. W 5 sekund znajdziesz taką analizę, wpisz w google: Przekop Mierzei Analiza. I od razu jest: http://instytutstaszica.org/2019/05/13/analiza-instytutu-staszica-dotyczaca-projektowanego-przekopu-mierzei-wislanej/ Proszę to skopiować dla kandydata, bo może nie wiedział :)))), ale rozumiem, analiza ma być inna (podobna do wer. rosyjskiej? - tak? :))))
Michał Jan2020.06.1 20:42
Bardzo dziękuję, ale czytałem równie pozytywne i to chyba na Frondzie. I co więcej, nawet nie jestem tak bardzo przeciwny.
Sprytny ninja2020.06.1 15:57
Mam nadzieję, że pomogłem. Mogę liczyć w zamian na jakiś list z podziękowaniami, laurkę od p. Bosaka?
Michał Jan2020.06.1 20:48
Wspomogłeś ciekawostkami historycznymi. Laurki od nikogo się nie spodziewaj, bo klawo jest pisać oceny, ale wyliczenia trudniej. A te drugie, p. Bosak (i ja) chętnie by poczytał. I teraz trzymaj się mocno - czy ktoś sprawdził, ile z tych ton towaru, które być może przypłyną do Elbląga - NIE PRZYPŁYNĄ DO GDYNI/GDAŃSKA?
Sprytny ninja2020.06.1 23:33
i to jest argument! :)))) Na zasadzie po co budować nowe porty, skoro w rezultacie na starych zmniejszy się ruch. Lepiej siedzieć i cieszyć się z tego co jest. Spać już idę, ale poczytaj sobie przed snem o ile rok/rok wzrasta odbiór towarów w polskich portach. Dobrej nocy.
Micha\305\202 Jan2020.06.2 8:38
No właśnie - może taniej jest rozbudowywać istniejące? Gdyby inwestorem w przekop był Elbląg, to cały jego obrót towarowy szedłby na stronę przychodów. Jeżeli państwo, to już trzeba uwzględniać i koszt alternatywny, i "kanibalizm". Gdzie te wyliczenia? Fajnie jest mieć samochód, ale tylko do jeżdżenia do kościoła, znacznie taniej wychodzi taksówka. Mam nadzieję, że nie śniłem Ci się w nocy.
Wies2020.06.1 13:38
Po co nam przekop skoro mamy ruską cieśninę ? Po co nam tyle portów jeśli jest St.Petersburg ? Ruska onuca zawsze wie lepiej.
abbe2020.06.1 13:15
Przeciwnicy Mierzei to dzialanie na rzecz obcego panstwa. To nie sa obywatele naszego kraju ale agentura obcego wywiadu.
Micha\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202 Jan2020.06.1 13:55
Zwolennicy bezmyślnego wydawania publicznych pieniędzy, to szkodnicy dla własnego społeczeństwa, czyli też działają na korzyść państw obcych. Pan Bosak słusznie zauważył, że nikt nie przedstawił dokładnego wyliczenia, jak ta inwestycja ma się zwrócić. W normalnym przedsiębiorstwie robi się plan i wyliczenia, rada nadzorcza musi zatwierdzić, a tu urzędnicy coś sobie zakładają i lu - kopiemy.
Suweren2020.06.1 19:39
Szkoda, że Bosak tak bardzo na prawo siedzi. Z nich wszystkich [kandydatów] on jeden wydaje się naprawdę kompetentny i rzeczowy. Uwielbiam oglądać, jak inni politycy próbują go wmanewrować w jakieś poboczne gadki, a ten się nie daje i od razu przechodzi do meritum, rozwalająć oponenta. Eh, szkoda...
violencja2020.06.1 23:58
Dobrze , że na prawo siedzi , nie będe tym razem fałszować wyborów
Suweren2020.06.2 9:57
??
violencja2020.06.1 23:54
Kto był na Mierzei , to wie ,że to malutki kawałek ziemi , który przeszkadza w żegludze i jest to malutki kawałek ziemi wcale nie najpiękniszej i bardzo wąski , nie za bardzo sprzyjający mieszkańcom. Zgadzam się z abbe , przeciwnicy przekopu działają na rzecz Rasijii. Byliście w Trójmieście?Czy widzieliście swobodny przepływ ruskich do Polski w tamtych rejonach??Prawdopodobnie to tylko mafiozi , ale jednak.
Piotr Nowak2020.06.1 13:13
No bo nikt normalny nie popiera. Ja też mam taki pomysł. Usypmy sobie górę wyższą od Mont Blanc. Sens to ma mniej więcej taki sam.czyli żaden A cel dokładnie identyczny- żeby Kaczyński mógł zdobyć szczyt przy odgłosach orgazmów ciemnego ludu..
leszczyna2020.06.1 17:51
Śp. bp Pieronek mówił, że trzeba usypać kopiec większy niż pałac prezydencki ze złotą figurą Lecha Kaczyńskiego na szczycie i wmontowanym nadajnikiem Radia Maryja. Wtedy PiS byłby szczęśliwy.
pawel2020.06.1 18:22
biedaku masz problem z orgazmem.Radze lecz sie
Olej2020.06.1 13:12
Do szkoły szczeniaku !!!!!
Michał Jan2020.06.1 14:17
Po co, jak ma taki sam poziom wykształcenia, jak pisowski minister finansów?
EMD2020.06.1 13:10
I akurat Bosak ma rację. Żaden regularny kontenerowiec tamtędy nie przepłynie - zresztą bo i po co jak nie ma prawdziwego terminalu. Planowane zanurzenie jaki kanał ma przyjąć to 4m, Świnoujście ma 13,5m i nie może przyjmować wszystkich kontenerowców. Tam wejdą najmniejsze kontenerowce dowozowe - feedery 300-400 TEU. Problem jest taki, że nikt nimi po Bałtyku nie pływa Na razie jedynie to budżet wzrósł z 880 mln (przetarg) do 1987 mln (wg rządowego dokumentu "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską"). Kiedyś mnie to interesowało jakie są założenia ekonomiczne tej budowy. Niestety nie wiem bo nie jestem w stanie znaleźć jakiegokolwiek dokumentu na ten temat. A przy okazji to została założona państwowa spółka Polskie Promy żeby (można było swoich rozlokować) wybudować prom. Albo rząd przestanie udawać, że to jest dla celów wojskowych i prężenia muskułów albo wszyscy w końcu zrozumieją, że to jest tylko przewał na kasę
Leszek2020.06.1 13:08
 #SuperRaport Krzysztof BOSAK, Dorota Gardias - przewodnicząca FZZ [NA ŻYWO] Super RAPORT  https://m.youtube.com/watch?v=uzT5RLcwaAU
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.1 13:04
Klamstwo! I to jest "katolicka" strona? Precz z masonami od sakiewicza, terlikowskiego i itp. Gorsi niz otwarci i szczerzy wrogowie KK...
Ryszard2020.06.1 13:03
Nigdy na bosaka. Bo wyjdziemy w ruskich onucach. Ten młodzik tańczy w rytm bałałajki, wot szto, paniał, kacapskij policmajster !?
chordad2020.06.1 13:07
czytałeś cały ten 'artykuł', czy tylko tytuł? cały ten wpis to wyłącznie 'frondelkowa' ustawka - treść nie potwierdza, a nawet przeczy tytułowi... i jedyne, czego dowodzi, to to, że frondelek, jest pisowskim kundelkiem...
violencja2020.06.1 23:44
czytaj ze zrozumieniem
Władysław2020.06.1 13:00
Kon/Federacja Rosyjska - i wszystko jasne! A ty Bosak, nie próbuj nawet wziąć udziału w Marszu Niepodległości 2020. Nam komsomolcy niepotrzebni.
chordad2020.06.1 13:08
@Władysław czytałeś cały ten 'artykuł', czy tylko tytuł? cały ten wpis to wyłącznie 'frondelkowa' ustawka - treść nie potwierdza, a nawet przeczy tytułowi... i jedyne, czego dowodzi, to to, że frondelek, jest pisowskim kundelkiem...
Michał Jan2020.06.1 14:05
Nie musiał. On jest od bezmyślnego wzmacniania przekazów Marysi-Patysi, więc czytanie mogłoby nawet mu zaszkodzić.
pawel2020.06.1 18:20
Po co wchodzisz na pisowskiego kundelka.Bosak i ruskie onuce kazda ustawe,ktora jest dobra dla ludzi,neguja razem antydemokratyczna opozycja.
violencja2020.06.1 23:43
Ojoj mowa jak za konsomolca, brak merytoryki. Od Marszu wara!!!Pierwszyj maja
chordad2020.06.1 12:57
ech frondelek frondelek... jednak jesteście pisowskimi kundelkami... tytuł jakiś tam, a treść zupełnie go nie potwierdza; w zasadzie nawet mu przeczy... byle tylko dokopać Bosakowi i Konfederacji...
Leszek2020.06.1 12:54
Jak zwykle kłamliwy komentarz na temat Krzysztofa Bosaka. Co za święto, że O K. Bosaku się wspomina. Cenzura musi być. O debilach i zboczencach na okrągło się plecie. Ale K. Bosaka się boicie, tak to wygląda. Lepiej przemilczeć. Głupków się przydadzą bo są z tej samej opcji. Najemników masońskich.
sara miriam2020.06.1 13:42
"klamliwy komentarz" ? To Bosak klamliwe komentarze podaje prasie ? :))))
Michał Jan2020.06.1 14:03
Pan Bosak powiedział dokładnie odwrotnie niż próbuje to wmawiać Marysia-Patysia matołom, którzy nie analizują treści i komentarza.
violencja2020.06.1 23:39
Bo Kaczor kiedyś powiedział , że od prawicy/hehe pis/nic nie może być bardziej na prawo ,. a jest! Dlatego kłamstwo i przeinaczanie na porządku dziennym.
Z nami będzie Andrzej Lepiej2020.06.1 12:51
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ziemowit-gowin-rapuje-syn-jaroslawa-gowina-nagral-piosenke-do-hot-16-challenge-2/1r6469e Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda Stroszą pióra udając piękne pawie A w Polsce od dawna mamy bezprawie Opozycja słaba wszyscy o tym wiemy Nie oznacza to wcale, że się ugniemy Połączmy się tedy, zbudujmy wielką siłę Postawmy PiSowcom polityczną mogiłę Polityczną mogiłę!
heinrich2020.06.1 15:24
wypociny na miarę czerwonoarmisty- fe, fe
:D2020.06.1 23:02
Padłem...ambitne. Jeden postulat - który wszyscy wyborcy KO i PiS znają. A co z resztą? Jakiś POmysł? Czy tak jak KOnonowicz - nic nie będzie (oprócz oczywiście mogiły)?
f232020.06.1 12:50
Proszę podać uzasadnienie dla realizacji tego przedsięwzięcia.
Dam2020.06.1 13:08
Wiesz co robi ten przekop? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest przekop na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym przekopem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. Mam nadzieję, że pomogłem.
leszczyna2020.06.1 17:48
Jakim potrzebom chłopa z Podkarpacia odpowiada ten przekop? Albo górników ze Śląska? Odbywa się przy braku prawomocnej decyzji środowiskowej.
:D2020.06.1 22:58
A co chłopa spod Elbląga obchodzą jakieś plany przebudowy Zakopianki albo kopalnie na Śląsku? :P Właśnie przez 26 lat (1989-2015) tacy oportuniści jak ty wyłącznie patrzyli tylko na siebie i swoje marne potrzeby i dlatego Polska jeszcze pod wieloma względami jest daleko w tyle za krajami Europy zachodniej.
nie ślepy2020.06.1 13:32
A co baranom da się wytłumaczyć?
tomecek2020.06.1 13:47
Odpowiedzią jest pytanie. Dlaczego ludzie od zarania dziejów budowali miasta nad morzami, rzekami? Odpowiedź. Bo to są okna na świat. I jeszcze jedno pytanie, chyba ważniejsze. Chciałbyś pytać sąsiada za każdym razem, kiedy musiałbyś dostać się do własnego mieszkania?
Polak2020.06.1 13:55
NO więc nawet jeśli ktokolwiek zacząłby korzystać z Elbląga (choć nawet po przekopaniu MIerzei nie będzie miał powodów by to robić), i nawet gdyby Elbląg przeładowywał stokrotnie więcej ładunków niż zakładają najoptymistyczniejsze mrzonki, to inwestycja zwróci się po ok. 470 latach. Więc ponownie, gdzie jest jakiekolwiek uzasadnienie dlatego projektu?
Mala2020.06.1 17:40
NIEZALEŻNOŚĆ!!! Mówi ci to coś?
Suweren2020.06.1 19:35
Kajak to i po mierzei można przenieść.
ja nie moge2020.06.1 22:40
To wybudujmy autostradę na księzyc, też będzie niezalezność
Suweren2020.06.1 19:34
Prezes chciał.