Borowski: Tusk to nieudacznik! - zdjęcie
29.10.17, 08:25zdj. screen Youtube

Borowski: Tusk to nieudacznik!

W programie "Studio Polska" w TVP Info zaproszeni goście rozmawiali m.in. o "dzikiej reprywatyzacji" w Warszawie, a także zaniedbaniach rządu PO-PSL po katastrofie smoleńskiej. 

W ocenie Pawła Rabieja z Nowoczesnej, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz od początku powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną, a obecnie w swoim postępowaniu wykazuje się niekonsekwencją:

"Pani prezydent jest niekonsekwentna w tym, co mówi, bo mówi, że Komisja Weryfikacyjna jest niekonstytucyjna, wysyła przedstawicieli i przekazuje dokumenty."- podkreślił Rabiej. 

Piotr Apel z Kukiz'15 zgodził się, że Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją, ponieważ jako urzędnik i jako prezydent stolicy, odpowiada za to, co działo się w Warszawie. 

"Trzeba ten chocholi taniec przerwać i to w sposób zdecydowany. Myślę, że dobrym krokiem będzie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Myślę, że w ciągu kilku dni takie zawiadomienie powstanie. (…) Myślę, że podpisze się pod nim kilku członków komisji"- podkreślił poseł PiS i członek komisji, Jan Mosiński. Jak dodał, pani prezydent Warszawy kompromituje się na każdym kroku. 

W części poświęconej katastrofie smoleńskiej, opozycjonista czasów PRL oraz szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej", Adam Borowski w ostrych słowach wypowiedział się o byłym premierze, Donaldzie Tusku. 

"Donald Tusk jest nieudacznikiem. Pojechał do Smoleńska kompletnie nieprzygotowany. Putin przyjechał z całą świtą współpracowników"- podkreślił Borowski, którego zdaniem Tusk nie zachował się ani jak mężczyzna, ani jak mąż stanu. 

"Dlaczego tak trudno dojść do prawdy? Bo śledztwo było prowadzone niezgodnie ze standardami europejskimi"- podkreślił gość "Studia Polska".

yenn/TVP Info, Fronda.pl