08.07.20, 13:28Adam Bodnar, RPO/YT/RMF FM

Bodnar nie zajmie się sprawą ,,Faktu'' i manipulacji wizerunkiem prezydenta

- Jestem Rzecznikiem Praw Obywatelskich w sytuacji, gdy prawa są naruszane przez organy władzy publicznej, a nie przez tytuły prasowe – tak uzasadnił RPO Adam Bodnar fakt, że nie zajmie się sprawą wykorzystania wizerunku prezydenta Andrzeja Dudy przez "Fakt" .

Dodał też:

- Jeżeli ktoś twierdzi, że tytuł prasowy dopuścił się jakiegoś naruszenia, to wtedy osoby pokrzywdzone mają prawo dochodzenia roszczeń w stosunku do tego tytułu

Oraz:

- okładki tak mają, że okładki przerysowują rzeczywistość

Chodzi rzecz jasna o skandaliczną manipulację, jakiej dopuścił się niemiecki dziennik „Fakt” publikując okładkę sugerującą, jakoby to prezydent Andrzej Duda dopuszczał się przestępstw opisanych na okładce dziennika. Dopiero po pewnej chwili czytelnik orientuje się jaka jest prawda oraz że chodzi o ułaskawienie prezydenta, którego dokonał na wniosek rodziny skazanego, już po odbyciu przez niego kary więzienia. Ułaskawienie prezydenta dotyczyło jedynie zdjęcie zakazu widzenia się z poszkodowaną oraz rodziną, o co kilka razy wnosiła sama rodzina.

We wtorek ich pełnomocnik mec. Krzysztof Wąsowski złożył w warszawskim sądzie okręgowym pozew przeciwko wydawcy "Faktu" o ochronę dóbr osobistych z żądaniem 1 mln zł zadośćuczynienia.


mp/pap/fronda.pl

Komentarze

sok z banana2020.07.8 21:43
bo to jest rzecznik peło. to pajac!
...2020.07.8 17:12
Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich to pośmiewisko, lewacki prostak który chroni bezprawia, dno które uważa się że jest kimś?, ale tak mają rynsztokowcy na stanowiskach, to są ludzie ubezwłasnowolnieni wykonują tylko zlecenia mocodawców.
Andrzej Malik2020.07.8 13:57
...prezydent zastosował prawo łaski wobec pedofila? zastosował. To był pedofil? Był, przez 7 (!!!!) lat molestował córkę. Czy Polska pomogła dziewczynce? Nie, nie pomogła.
Lewak2020.07.8 17:10
Czemuś taki bystry nie był lewacki cwaniaku jak twoi kumple golili Polskę na miliardy ... to teraz won i nie kwicz ...
***2020.07.8 20:06
On Ci nie odpowie. To przecież zwykły dureń jest, co zwykłego przekazu nie rozumie, tylko powtarza to co inne durnie mówią.
Andrzej Malik2020.07.9 14:50
...czyli nie kwestionujesz, że Prezydent ułaskawił pedofila? Brawo, miło że zaczynasz myśleć :-)