Bochnia dziękuje dominikankom za pomoc w DPS-ie - zdjęcie
14.04.20, 09:00

Bochnia dziękuje dominikankom za pomoc w DPS-ie

12

Mieszkańcy Bochni dziękują dominikankom za pomoc i pracę w doświadczonym epidemią koronawirusa DPS-ie w Bochni. sypią się liczne komentarze wdzięczności. Przypomnijmy, że dominikanki zareagowały na apel załamanego burmistrza Bochni, po tym jak koronawirus wkroczył do placówki i wyłączył w możliwości pracy personel DPS-u.     Kiedy zaczynała się epidemia to pisałam do sióstr w takim liście okólnym, że podporządkowujemy się wszystkim nakazom państwowym, kościelnym, pozostajemy w klasztorach, modlimy się więcej. Ale już wtedy pisałam, że należy się spodziewać, że za jakiś czas Pan Bóg zażąda od nas czegoś więcej, że trzeba będzie wyjść i pomagać. I ten czas myślę przyszedł właśnie - - powiedziała s. Aleksandra Zaręba, przełożona generalna dominikanek.

    Ks. Piotr Dydo - Rożniecki pochodzący z Mielca a pracujący w Kazachstanie. Na równi z nami sprząta i przewija pampersy. A dzis nam odprawił Mszę św. Za co jesteśmy mu bardzo wdzięczne! - - poinformowała z kolei s. Tadeusza, przebywająca obecnie w Bochni, niedawna misjonarka w Kamerunie.

Do pomocy zgłosili się również krakowscy dominikanie oraz inne osoby z terenu Małopolski.

 

 

 

 

 

 

 

 

bsw/tysol.pl

Komentarze (12):

anonim2020.04.14 20:44
Po owocach ich poznacie.... Niech Wam drogie Siostry, i podopiecznym, błogosławi Bóg Wszechmogący
R2020.04.14 18:00
brawo służbie Jezusa! każdy z nas tak powinien mimo że siejemy zgorszenie
czy dominikanie też sie nawrocą..2020.04.14 11:45
Dominikanki zachowują się w porzadku, a dominikanie... Szustak glosuje na Holownie, o, Jacek z Gdanska chronil mafiozow z Amber Gold, o. P. Guzynski z Lodzi od początku walczyl z naszym Kosciolem, i był w tym wspierany przez abp. Rysia i Szustaka, a teraz na kilka lat wyjechal do Holandii, żeby jak twierdzi 'nie kopac się z konmi'....
Alicja2020.04.14 11:41
Błogosław im Panie Boże, otaczaj ich opieką i strzeż ich przed zakażeniem. Dziękuję Wam kochani Dominikani i Dominikanki. Króluj nam Chryste!
ladychapel2020.04.14 10:34
Pilnie strzeżona tajemnica polskiego Kościoła Jak Kościół katolicki uwłaszczył się na majątku innych wyznań https://www.tygodnikprzeglad.pl/pilnie-strzezona-tajemnica-polskiego-kosciola/?fbclid=IwAR3_bTf0Ju74-cL0dK27ARKFa6-8Am-DHSoyyYYPtYvAfHJDzreR4Ki7asQ
Sex Randki Online2020.04.14 9:45
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.14 9:26
A Dominikanki - BRAWO. Mają jaja!
ktoś tam2020.04.14 9:15
A tow. Grodzki jest nieco zapracowany i czasu na na głupoty nie ma... I przy okazji wszelki znafcom miar wypowiadającym się na temat transportu lotniczego środków ochrony osobistej do Polski: Jaką objętość zajmuje kilogram maseczek czy rękawiczek a jaką np. tradycyjny odważnik kilogramowy? Ile zatem np. samochodów ciężarowych potrzeba do przewiezienia 10 ton stali a ile do przewiezienia 10 ton maseczek chirurgicznych?
Po 12-te nie dyskutuj z opętanym2020.04.14 9:10
UWAGA!!! Nie odpowiadać temu cynikowi, anty-Polakowi, dywersantowi "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY". Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski i Kościoła. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto zawsze ma pretekst, by wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.14 9:26
Bardzo dziękuję za modlitwę i ten wpis o dziwo pozbawiony gróźb i inwektyw. Brawo. Generalnie zgadzam się też powyższymi tezami. Pewnie mam jakąś chorobę psychiczną, ale jak każdy wariat sam jej u siebie nie widzę. Polskę kocham, a KK jest mi obojętny, tak obojętny jak tysiące innych kościołów. Racja sarkazm i odwracanie kota ogonem to moje ulubione narzędzia. Dziękuję za apel o nie podejmowanie ze mną dyskusji. Potraktuję to jako ostateczną Waszą kapitulację i przyznanie się do braku sensownych argumentów. Moje wpisy pozbawione odpowiedzi (zresztą w większości bezsensownych) bedą ładniej wyglądać i mocniej wybrzmiewać. Super :) Nie mam za dużo czasu, ale w obliczu mojej misji, którą otrzymałem od Boga, misji krzewienia wiedzy, miłości, tolerancji i piękna, będę jednak tu czasem zaglądał. Jeszcze raz dziękuję za uwagę, za to, że czytacie moje wypociny, oraz za modlitwę.
Agnieszka Dz. 2020.04.14 10:17
+1👍
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.14 12:29
No, dzięki, dzięki :)