Błażej Spychalski oficjalnie rzecznikiem prezydenta - zdjęcie
07.09.18, 15:40Fot. Igor Smirnow, KPRP via prezydent.pl

Błażej Spychalski oficjalnie rzecznikiem prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda powołał Błażeja Spychalskiego na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i jednocześnie odwołał Krzysztofa Łapińskiego ze stanowiska Sekretarza Stanu.

- Dzisiaj mamy taki dzień, kiedy jeden ze współpracowników odchodzi do nowych zadań,  a przychodzi nowy minister, ale jednocześnie stary i wypróbowany kolega, przyjaciel – powiedział Andrzej Duda podczas piątkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent dziękował Krzysztofowi Łapińskiemu za 15 miesięcy współpracy, za reprezentowanie go w mediach, a także za to, że umiał wybrnąć ze wszystkich trudnych sytuacji.  - Minister Krzysztof Łapiński wykonywał swoją funkcję bardzo dobrze – ocenił, życząc mu powodzenia oraz realizacji planów.

Andrzej Duda witając nowego ministra Błażeja Spychalskiego mówił, że dopełnia on skład ministrów Kancelarii. Podkreślał jego doświadczenie zarządcze, wskazując, że jest to doświadczenie niezwykle istotne. 

Prezydent powiedział, że nie traktuje ministra Spychalskiego jako rzecznika w pełnym tego słowa znaczeniu.  - Wracam do pewnego modelu, który był przyjęty przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i chcę się na tym modelu wzorować ponieważ widziałem jego funkcjonowanie z bliska. I kto wie, czy nie jest on modelem lepszym – wyjaśnił Prezydent.

– Chcę, żeby w Kancelarii Prezydenta było kilku ministrów, którzy w mediach będą pełnili czołowe role,  którzy będą reprezentowali Prezydenta w mediach – dodał, informując, że wskazuje trzech ministrów, którzy w tym ujęciu będą mieli znaczenie podstawowe:  Błażeja Spychalskiego, Pawła Muchę i Krzysztofa Szczerskiego.  - To przede wszystkim tych trzech ministrów będzie mnie i urząd Prezydenta RP reprezentowało w mediach – zapowiedział Andrzej Duda.

W uroczystości uczestniczyła Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP wraz z ministrami i doradcami.

dam/prezydent.pl