28.10.19, 18:12Zdj. Twitter

'Biskup' z parady równości usłyszał zarzuty. Teraz robi z siebie ofiarę

Działacz ruchu LGBT, inicjator warszawskiej "parady równości" i samozwańczy "biskup", Szymon Niemiec usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu kultu w postaci Mszy świętej. 

Przypomnijmy, że na stołecznej paradzie równości Niemiec parodiował mszę. Teraz działacz ruchu LGBT robi z siebie ofiarę "narodowo-katolickiej władzy" i organów ścigania. O zarzutach wobec pseudobiskupa poinformował tygodnik "Wprost". Szymon Niemiec broni się teraz w rozmowie z gazetą, tłumacąc, że „zgodnie z międzynarodową tradycją nabożeństw ekumenicznych zaprasza się do nich wszystkich obecnych duchownych, bez względu na ich denominację”. Jak przekonuje w rozmowie z "Wprost", "msze" przed paradą równości odprawia już od kilku lat. W tym roku jednak obok "biskupa" można było zobaczyć mężczyznę z durszlakiem na głowie, należącego do "Kościoła Latającego Potwora Spaghetti", czyli organizacji, która w opinii religioznawców stawia sobie za cel parodię religii. Interpretacja tego faktu była więc jednoznaczna.

"Nie wyobrażam sobie, abym podczas nabożeństwa ekumenicznego przed świętem równości i różnorodności mógł złamać te zasady i odmówić komuś udziału"-stwierdził w rozmowie z "Wprost" Szymon Niemiec.

"Po dwunastu latach od diakonatu, dziewięciu kapłaństwa i siedmiu latach od sakry biskupiej, pomimo corocznego odprawiania liturgii przed każdą paradą równości, organy ścigania pod nadzorem narodowo-katolickiej władzy postanowiły w końcu się ze mną rozprawić"-przekonywał rozmówca tygodnika. 

yenn/Wprost.pl, Fronda.pl

Komentarze

Reytan2019.10.29 14:54
Za kazde powazne swietokradztwo wylacznie kara smierci.
gosc2019.10.29 11:29
Dowalić temu Niemcowi. To typ spod czarnej gwiazdy. Robi to celowo i z premedytacją, Precz szatanie!!!
POLA..2019.10.29 9:33
coz tu komentowac????? jest walka skrajnej miedzynarodowki do zniszczenia KOSCIOLA jest niewygodny,przeszkadza w zezwierzeceniu czlowiek bez dekalogu to belzebub w imie pieknych hasel niszczy WNETRZE CZLOWIEKA
Bebik2019.10.29 9:31
Nareszcie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.29 7:52
Jestem tylko Gorliwym Pochołkiem Szatana, chorobliwie uczulonym na Polskę i Kościół.
Gnostyk 2019.10.28 23:22
Coz sa rozne punkty widzenia...moje uczucia religijne na przyklad bardzo obraza msza katolicka i czczenie materii jakie sie tam odbywa. Uwazam, ze to straszne bluznierstwo. Jednak, jako ze bardzo wysoko cenie sobie zasade wolnosci religijnej nie robie z tego zadnego problemu. Ciekawe jak potoczy sie dalej ta sprawa.
Przeciw kretynom2019.10.29 9:47
To wytocz sprawę w sądzie, jeśli uważasz, że twój wywód jest racjonalny. Ale myślę, że tego nie zrobisz, bo wiesz, że to wygłup i żenada. Prawda, po.je.bańcu?
Hanys2019.10.29 11:25
To po co w niej uczestniczysz, a może na przeszpiegi chodzisz jak kociorze?
tadek2019.10.28 23:14
Naprawde uwieze, ze jestes bochaterem jak zaczniesz parodiowac czytanie Koranu lub Pisma w Synagogach! Sproboj i pokarz, ze jestes hero! Dziwie sie tez czemu teraz dopiero ktos zajal sie ta sprawa? Ty juz dawno powinienes siedziec w wiezieniu, ale dobrze, ze ktos w koncu sie toba i twoim chamstwem zajal! Lepiej puzno niz wcale ,dupku i pedale!
iza2019.10.29 0:16
Zacznij od nauki ortografii, a potem parodiuj Koran
Albert2019.10.28 22:37
"Szymon Niemiec usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu kultu w postaci Mszy świętej. " Ale ciekawe, że jednocześnie Jędraszewski, czy jakiś inny kleruch nie znieważają przedmiotu kultu w postaci Mszy świętej ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏lą͏c w ich trakcie bez cienia skrępowania o swoich fantazjach seksualnych lub poglądach politycznych, prawda?
iza2019.10.28 23:06
Ich fantazje to nauka kościoła, wolność wyznania i praktyk, która przysługuje tylko katolikom.
Maria Blaszczyk2019.10.28 20:35
Ciekawe, człowiek jest duchownym i biskupem od wielu lat, od wielu lat odprawiał te nabożeństwa, a nagle ludziom się uczucia religijne tak uwrażllwiły, że zaczęło im to przeszkadzać... No więc na świecie są tysiące denominacji chrześcijańskich i jeszcze dużo więcej innych religii. Zamierzacie pozywać kapłanów każdej z nich, czy akurat pan Niemiec, wieloletni organizator parad równości w Warszawie Wam się nie podoba i postanowiliscie człowieka zgnoić za pomocą nieweryfikowalnego argumentu o Waszych bolących uczuciach?
iza2019.10.28 21:03
Uczucia katolików obraża biskup innego odłamu, aureolka pokolorowana w kolorach tęczy, czy wagina na kiju, ale nie obraża ich pedofilia wśród księży, pijani duchowni, wulgaryzmy Głódzia , szczucie na rodziny, w których przecież są ateiści i osoby LGBT. To nazywają nauką kościoła.
leszczyna2019.10.28 23:38
O naszych bolących uczuciach będziemy się wypowiadać my, nie muszą nam ateiści dyktować, w co i jak mamy wierzyć. Argument jest jak najbardziej weryfikowalny. Kiedyś artykuł o obrazie uczuć religijnych wydawał mi się zbędny, mętny. Pchanie się LGBT do kościołów i urządzanie cyrku a la Niemiec tudzież malowanie gejowskiej tęczy na aureoli Matki Boskiej Częstochowskiej spowodowało zmianę stanowiska.
Maria Blaszczyk2019.10.29 0:06
Cyrku? No cóż, ten człowiek jest osobą śmiertelnie poważną i bardzo głęboko wierzącą. Nigdy nie dał powodu, by wątpić w szczerość swojej religijności, został konsekrowany w uroczysty sposób przez grupę innych biskupów, którzy nigdy również nie dali asumptu, by podejrzewać, że chodzi o jakiś "cyrk". Jest to istniejący od bardzo wielu lat kościół z blisko milionem wiernych i tysiącami zborów. Jego członkiem był np. Barack Obama. Sugerujesz, że chadzał on do cyrku, a nie do kościoła? Ciekawe, czy zraniłoby to jego uczucia religijne... Nazywanie obrządku jego religii "cyrkiem" jest doprawdy przezabawne w ustach kogoś, kto broni paragrafu o obronie uczuć religijnych... A jako psycholozka, uznająca, co do zasady, wszelkie procesy psychiczne za funkcję materii i w związku z tym w znacznym stopniu mierzalne, czekam z niecierpliwością na oświecenie mnie, w jaki sposób zweryfikujemy, czy do obrazy czyichś uczuć religijnych doszło. Proszę: zoperacjonalizuj i podaj sposób pomiaru, bo ja go nie znam. Co bynajmniej nie oznacza, że ja Ci dyktuje, w co masz wierzyć. Niby jak możnaby coś takiego zrobić? Nikt z nas nie wybiera swoich wierzeń, więc tym bardziej nie możemy ich wybierać za innych. Oznacza to tyle, że nie umiem zweryfikować, czy doszło do obrazy jakiegokolwiek uczucia. A w szczególności religijnego. A co do aureoli... To nie była aureola matki boskiej częstochowskiej. Ona sobie wisi na swoim miejscu i nikt nic jej nie zrobił. Była to aureola na reprodukcji wydrukowanej na domowej drukarce. Nie potrafię pojąć, jak kogos może oburzać aureola - a nie oburza ten stek obelg, na który reakcją była ta aureola. Jak można większą wagę przywiązywać do wydrukowanego obrazka, niż do żywych ludzi, zestawionych w zrównujący sposób ze zboczeniami, nienawiścią, chciwościa i czym tam jeszcze... Nie do pojęcia hierarchia wartości, gdy reprodukcja obrazu jest czyms bardziej chronionym, do tego przed czymś w zamierzeniu pozytywnym niż żywi ludzie przed ewidentną dehumanizacją...
Nina2019.10.29 9:22
Zdanie jako psycholozka świadczy,ze to durna baba z partii lewicy gdzie zebrali się do kupy komunisci i zboczeńcy samo zło i dno w panstwie polskim.
Maria Blaszczyk2019.10.29 12:43
Taki mam zawód, a do partii żadnej nie należę. Chociaż gdybym należała, rzeczywiście byłaby to partia lewicowa. Ale taka bez komunistów. Czyli nie PiS.
Reytan2019.10.29 14:49
Maria Blaszczyk to typowa Zydokomuna i prowokator.
Maria Blaszczyk2019.10.30 0:58
Ojej, Zbigniewie, opuszczasz się. Ciągle te same obelgi. Nuda.
Toni2019.10.29 9:27
Psycholożka Maria Błaszczyk za jaką chce uchodzić to psycho-chora psychicznie i loszka w stajni pełna zgoda na takie coś.
Albert2019.10.29 10:26
"nie muszą nam ateiści dyktować, w co i jak mamy wierzyć." Najpierw musicie przestać wymuszać na ateistach stosowanie się do waszych śmiesznych obrządków i zwyczajów.
Przeciw kretynom2019.10.29 9:44
Przestań się wygłupiać, ten Niemiec to zwykły stendapowiec i parodysta. tym razem przegiął pałę i trzeba za to odpowiedzieć.
Maria Blaszczyk2019.10.29 12:41
No więc nie. Pogadaj z nim może. Bo ten człowiek jest śmiertelnie poważny w tym, co robi. Fakt, że jest też artystą, nie ma tu nic do rzeczy.
Polak2019.10.28 20:14
Jeśli w tej kadencji rząd Dyktatora Kaczora nie zrobi porządku prawnego ze wszelkiej rasy dewiantami seksualnymi, homoterrorystami propagującymi ultranacjonalistyczną ideologię lgbtq+, obscenicznie szydzący z symboli narodowych i chrześcijańskich, jeśli nie zrobi porządku z kolesiami z nadzwyczajnej kasty anarchizującymi Ojczyznę, z koderastami. wszelkimi awanturnikami np.tymi od Broniarza oraz megaprzestępcami to niestety, ale będzie to jego ostania kadencja? Uczciwi Polacy mają już dosyć cackania się i kolaborowania rządu i prezydenta z wyżej wymeinioonymi podmiotami przez 4 lata. Przez większość myślących uczciwych Polaków , którzy do tej pory byli wyborcami PiS oceniane to jest jaka świadomą współpraca i ochrona przestępców, awanturników i anarchistów!!!!!
Bóg Honor Ojczyzna2019.10.28 20:29
Myślę podobnie i oczekuję od PIS konkretnych działań. Wymienione przez Ciebie sprawy są dla mnie bardziej istotne niż kolejne kilometry dróg czy wszelkiej maści socjal rozdawany ludziom.
Pfft2019.10.29 3:25
Czyli podsumowując - marzysz o wrzuceniu 60% Polaków do więzienia. Gratulacje. Nie zapomnij wypominać "pogardy" drugiej stronie.
artur2019.10.28 20:01
trzeba przywrócić w Polsce kare chłosty i lać takich po gołej d..
klops2019.10.29 5:04
Och te SBeckie metody, tęsknisz za nimi.
:P2019.10.29 7:36
na stos z nim !! ;P
anonim2019.10.28 19:48
Tylko usłyszał zarzuty? żadnego łamania kołem, wyrywania paznokci na rynku miejskim, przy zachwycie PiSiorków? żadnych tortur? Nic! kościół spada na psy! zamiast stosu latają klechy ze skargami na policję!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.29 15:25
karson --pedale zboku i skurw......ie ojciec twój to wielki JUH
Polak2019.10.28 19:43
O, ciekawe - będzie precedens do skazywania księży katolickich za odprawianie mszy :)
Michał Jan2019.10.28 20:16
Primo - polskim prawem nie rządzą precedensy. Secundo - jeżeli ktoś coś zbeszcześci i zostanie oskarżony, to w którym momencie implikuje to możliwość oskarżania zbeszczeszczonej rzeczy?
Polak2019.10.28 20:33
Cieszę się że zgadzasz się ze stwierdzeniem że msza katolicka to obraźliwa parodia mszy luterańskiej.
Bóg Honor Ojczyzna2019.10.28 19:40
Mam w pogardzie formalne sekty po luterańskie a co dopiero taki ściek! Kościół Katolicki jedynym prawdziwym Chrystusowym Kościołem.
Tylko PRAWICA2019.10.28 19:16
DLACZEGO KATOLE JESTEŚCIE ŚLEPI, GDY KSIĘŻA GWAŁCĄ DZIECI. ALE KIEDY KTOŚ Z INNYCH ODŁAMÓW CHRZEŚCIJAŃSTWA WSPIERA LGBT, WIELCE SIĘ OBURZACIE. PRZYPOMNĘ WAM, ŻE NIE WSZYSCY CHRZEŚCIJANIE TO ZACOFANIE, SĄ TEŻ NORMALNE ODŁAMY CHRZEŚCIJAŃSTWA KTÓRE SZANUJĄ CZŁOWIEKA I TO JAKIMI DARAMI BÓG GO OBDAROWAŁ.
Przeciw kretynom2019.10.29 9:37
Dlaczego twoi sąsiedzi są ślepi, gdy ty gwałcisz dzieci?
Michał Jan2019.10.28 19:16
Nie planuję wygłupiać się naśladując sposób mówienia i gestykulację np. p. Śmiszka, ale gdyby, to mam nadzieję, że p. Szymon Niemiec, w imię prawa do swobody ekspresji, nie będzie miał mi tego za złe.
iza2019.10.28 19:14
Chory kraj, w którym oskarża się biskupa innego odłamu chrześcijaństwa niż katolicyzm o obrazę uczuć religijnych, a biskupi katoliccy ukrywający księży- pedofilii, obrażający duże grupy społeczne chodzą wolno, bo prokuratura boi się Jędraszewskiego, Głodzia i innych hierarchów. Kiedy zarzuty dla całego episkopatu o ukrywanie pedofilii i pomaganie w zatajeniu przestępstwa, o stwarzanie zagrożenia dla kolejnych dzieci??? W tym katolskim kraju obraza uczuć religijnych jest większym przestępstwem niż współudział w molestowaniu/gwałtach na dzieciach.
Michał Jan2019.10.28 19:18
Chora "iza", która widzi coś wspólnego z chrześcijaństwem w tym "odłamie".
iza2019.10.28 20:32
Najmniej chrześcijański jest katolicyzm. W tym kraju za obrazę uczuć religijnych katolików biskup protestancki dostaje zarzuty, a katoliccy biskupi chodzą wolno, mimo, że biorą udział w przestępstwie ukrywania sprawców pedofilii i narażania innych dzieci na kontakt z księdzem-pedofilem. Co jest większą zbrodnią: msza innego odłamu na Marszu Równości", czy gwałcenie dzieci i zatajanie tego przez biskupów? Gdzie jest k...a wolność wyznania i praktyk religijnych???? Dotyczy jedynie katolików, którzy organizują pielgrzymki, drogi krzyżowe , różańce publiczne i inne modły na mieście. Skoro, wy katolicy macie prawo do różańca na Rynku w Krakowie, to protestanci mogą odprawiać mszę na Marszu Równości.
leszczyna2019.10.28 23:31
Znasz się na tym, kto jest bardziej chrześcijański? Normalni protestanci czy prawosławni, a także inne wyznania, jak muzułmanie, odprawiają swoje nabożeństwa w spokoju i nikt im nie stawia zarzutów. Jeżeli ktoś się nazywa katolikiem, jak K. Niemiec, były biskup Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce, i zamiast Krzyża Pańskiego na w tle gejowską flagę, to bogiem dla niego jest LGBT, nie Chrystus, w którego wierzą chrześcijanie. To nie msza, to wykoślawienie mszy.
Monika C.2019.10.28 23:35
Michał! To nie "Iza" ! Znów się ten " durny g...j, Keller, bawi ! Przepoczwarzył się teraz w Izę, ma też nick: "Urszula", "kalinka", "Daria Danilczyk " itp.! Jak wiesz jest tych jego nicków wiele więcej /, pewnie ze 20 szt./. Tu nawet po jego tematyce wpisów możn go poznać, i po jego słownictwie. Ten wpis na 100% pisał Keller, nie żadna Iza !
sewen2019.10.28 22:34
mózg ci się odłamał przygłupko
iza2019.10.28 23:04
Tobie mózg wywiało wraz z dymem z kadzidła, przygłupie.
Monika C.2019.10.28 23:42
Lechu K..... nie Izo ! Już ci tu pisaliśmy! Czytałam wcześniej . Nie ma większego głupka od ciebie! Twój mózg dawno zmieszał się z gejowskim szambem, "du...y g...ju, przygłupie! Oddałam ci durniu, "pieknym za nadobne" ! Pasuje!? Widzisz, jak zło szybko wraca do ciebie!?
emir2019.10.29 8:26
przeciez to zaden biskup zadnego odłamu tylko parodysta
iza2019.10.29 11:23
Nawet gdyby był parodystą, to co z tego. Dopóki podatnicy opłacają kościół, to mają prawo parodiować rytuały i wyśmiewać je. Wolność słowa. Katolicy mają problem, bo na wszystko obrażają się. Facet jest biskupem niewielkiej grupy religijnej, a Rzeczpospolita zapewnia wszystkim wolność wyznania, a nie tylko katolikom.
Spostrzegawcza2019.10.29 11:16
iza ś żeś nie pojęła to nie jest biskup tylko samozwańczy parodiant bezczeszczący Najświętszy Sakrament, o wiele za późno się za niego zabrali. Lepiej dla niego że sądzić go będą prawnicy nie lud. Pytanko czy ty tez należysz do tej durślakowej sekty i kto gdzie cię wcedzi po Twojej śmierci?
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.28 19:12
https://www.youtube.com/watch?v=gxysCTcLs3g Ks bp. Niemiec o różnorodności religii w Polsce i problematycznej dominacji odłamu rzymskokatolickiego
frugo2019.10.29 0:37
jaki was leczy lekarz w Tworkach? trzeba sprawdzić jego kompetencje bo coś mu z wami opornie idzie ,albo wy jesteście tak odporni na leczenie
Ala2019.10.29 8:01
Ten biskupek jest odłamem ufoludków.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.28 19:09
Czy fronda usłyszy prokuratorskie zarzuty za przedstawianie prawowitego legalnego i nominowanego zgodnie ze wszystkimi procedurami biskupa jako "biskupa"?
Elisabeth2019.10.28 22:25
Spadaj,
Andrzej 2019.10.29 8:00
Z niego taki biskup jak ze mnie kosmonauta. Niech jeszcze sobie patelnie powiesi na klacie.
Przeciw kretynom2019.10.29 9:34
Nie, bo nie ma podstaw. Ale ty usłyszysz zarzuty, jak nie zaczniesz myśleć przed pisaniem.