BIP: Petru nadal doradza działaczowi PO - zdjęcie
01.06.15, 11:30Ryszard Petru (fot. wikipedia)

BIP: Petru nadal doradza działaczowi PO

3

Podczas zjazdu założycielskiego stowarzyszenia NowoczesnaPL padło wiele krytycznych uwag pod adresem polskiego systemu gospodarczego. Z kolei na stronie internetowej stowarzyszenia napisano:

„Państwo zupełnie zapomniało o przedsiębiorcach, o ludziach młodych, o przedstawicielach wolnych zawodów. To polskie małe i średnie firmy tworzą prawie połowę polskiego PKB i ponad 2/3 miejsc pracy w sektorze przedsiębiorstw. Dziś jednak, zamiast wspierać przedsiębiorczość, szuka się maksymalizacji dochodów budżetowych. Przepisy podatkowe są zagmatwane, a urzędnik stał się wyrocznią. Skomplikowane prawo, brak zaufania do przedsiębiorców i postrzeganie podatników wyłącznie jako źródło dochodów podatkowych, a nie jako twórców wzrostu gospodarki i miejsc pracy – to źródła patologii. Przedsiębiorca jest traktowany przez urzędnika jako potencjalny przestępca”.

Tymczasem frontman NowoczesnejPL ekonomista Ryszard Petru od lat współpracuje z jednym z głównych autorów polskiej transformacji gospodarczej – Leszkiem Balcerowiczem. To jednak nie wszystko. Jak dowiadujemy się z Biuletynu Informacji Publicznej, Petru jest pełnomocnikiem ds. gospodarczych Cezarego Przybylskiego, należącego do Platformy Obywatelskiej marszałka województwa dolnośląskiego. Do zadań Ryszarda Petru należy m.in. monitoring stanu przedsiębiorczości w regionie i tendencji w zakresie tworzenia i likwidacji działalności gospodarczych, współpraca z instytucjami otoczenia biznesu, reprezentowanie marszałka i samorządu województwa podczas wydarzeń o charakterze gospodarczym oraz monitoring wsparcia gospodarczego na Dolnym Śląsku realizowanego ze środków UE w ramach programów regionalnych i krajowych.

Ryszard Petru pełnił podobną funkcję w czasie, gdy marszałkiem był Rafał Jurkowlaniec, także należący do PO i blisko związany z Grzegorzem Schetyną. Podczas wyborów samorządowych Petru poparł współpracującego z Platformą prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Przekonywał, że „Wrocław to wzór do naśladowania dla większości polskich miast”.

KJ/Wdolnymslasku.pl

Komentarze (3):

anonim2015.06.1 11:44
to jedna banda !
anonim2015.06.2 3:53
Na co oni jeszcze liczą?
anonim2015.06.2 3:54
Kamieniołom dla gnojów. Niestety PIS utrwala ten system.