Biejat to strzał w stopę PiS. Macierewicz: Jestem zdziwiony - zdjęcie
17.11.19, 09:40

Biejat to strzał w stopę PiS. Macierewicz: Jestem zdziwiony

23

"Nie wiem, jak do tego wyboru doszło. Nie znam szczegółów, ale mam nadzieje, że je poznam. Też jestem zdziwiony. Na pewno trzeba to wyjaśnić" - mówi Antoni Macierewicz o sprawie Magdaleny Biejat.


Prawo i Sprawiedliwość pozwoliło Magdalenie Biejat z partii Razem przejąć kierownictwo sejmową Komisją Rodziny i Polityki Społecznej. Polityk jest znana między innymi z poparcia legalności mordowania dzieci nienarodzonych.


"O ile mi wiadomo, płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków" - mówiła jeszcze w październiku Biejat.


Tymczasem to właśnie wspomniana komisja ma zająć się projektem ws. ograniczenia możliwości zabijania dzieci nienarodzonych "Zatrzymaj Aborcję". Wprawdzie Biejat nie ma jako szefowa komisji żadnych specjalnych uprawnień mogących skutkować decyzją polityczną, ale jej wybór na przewodnicząca budzi olbrzymi niesmak i oburzenie w środowiskach prawicowych i katolickich.


Także Marszałek Senior, Antoni Macierewicz, jest tą sprawą zaskoczony, o czym mówił na antenie Polskiego Radia 24.

"Sprawa ochrony życia i rodziny jest fundamentem naszego programu " - podkreślił polityk.

"Nie wiem, jak do tego wyboru doszło. Nie znam szczegółów, ale mam nadzieje, że je poznam. Też jestem zdziwiony. Na pewno trzeba to wyjaśnić" - wskazał.

bsw/polskie radio

Komentarze (23):

celnik2019.11.17 20:34
Dotychczasowi wierni wyborcy nie pojmują tego co wyprawia PiS. Totalnie "olał" senat, mierny wyniki do sejmu, a teraz po wyborach szopka !!!!! W Kielcach swoi z PiS "uwalili" swojego kandydata na v-ce marszałka województwa. Czyżby PiSowi znudziło się już rządzenie i nie ma ochoty na kolejne kadencje? Wyborcy wiele wybaczą, ale nie wybaczą ukladu z przestępcami, oprawcami Narodu , ani wojenek we własnym gronie!!!!!
MirekT2019.11.17 21:35
To się zapisz do pis i naprawiaj całe zło !!!!
Stanisław2019.11.17 19:37
Żaden polityczno-partyjny interes nie usprawiedliwia oddania tak newralgicznej komisji w ręce wrogów normalnej rodziny i zdrowego wychowania. Niech nikt nie waży się wygłaszać całymi tonami słów, jak bardzo są za życiem, gdy godzą się i dopuszczają do takiego jawnego odstępstwa od publicznych zapewnień, że będą walczyć o chrześcijański ksształt rodziny. TO HAŃBA i tyle. Żadne "tłumaczenie PiS-u (od najwyższyszych do najniższych struktur partii ani zwolenników PiS-u) nie usprawiedliwia tego sprzeniewierzenia się nauczaniu i nieocenionemu wysiłkowi św. Jana Pawła II podejmowanego usilnie o uratowanie Polski. Wspomniani działacze, choćby zrobili szpagat na suficie i taniec św. Witta na okiennym parapecie na 34 piętrze, nie dorosną nigdy do pięt tego Wielkiego Polaka. Trochę szacunku Panie i Panowie dla trudu i cierpienia Wielkiego Prymasa Wyszyńskiego itd. Dość słów, liczą się czyny! Już dosyć naopowiadaliście w kwestii zapewnień i pięknych wizji! Poeta widzi! Na koniec przytoczę słynne słowa Jana Pawła z pielgrzymki do Polski: "nie może mnie to nie boleć! To moja Matka ta Ojczyzna! Łatwo zepsuć, ale później odbudować (naprawić) o wiele trudniej!".
Alojzy Cedzidło2019.11.17 17:54
Pewno to ciekawy wybór .Tez rad bym poznać powody poparcia Koalicji Rządowej. Pan min. Macierewicz się dziwi jak ja , ale ani On ani ja do tajemnic kompromisu dopuszczani nie jesteśmy . Ja wiadomo . Daleko od Warszawy . Pan Macierewicz raczej , z powodu swej radykalności i przypisywaniu mu metod ubeckich .
MirekT2019.11.17 14:50
Agnieszka co dziennie wypisujesz stek bzdur, które ledwie by się zmieściły na papierze A3. Obetrzesz sobie opuszki, a w Aptece drogo, a zasiłek masz niewielki. Jako zażartą chrześcijankę,katoliczkę, poprawną politycznie, patryjotkę na pewno jakiś zamknięty zakon, Cię przygarnie. Na Pruszków i Tworki niestety nie masz co liczyć !!!!
MirekT2019.11.17 14:35
W czym problem? Skoro Banaś kumpel złodziei i bandziorów, przekręt podatkowy, może być prezesem NIK,a obłąkany Antoś, samodzielny specjalista od stalowej brzozy, i zmiażdżonych puszek po piwie może być szefem podkomisji, to dlaczego Pani Biejat nie może być szefowa Komisji Rodziny?
Agnieszka2019.11.17 11:49
Jak to pan Macierewicz nie wie jak doszło? Przyszły dyspozycje z Nowogrodzkiej, że nie ma co "palić" swoich polityków na tym stanowisku, bo przy Borys-Szopie w poprzedniej kadencji i Przyłębskiej w TK wystarczająco ujawnili swoje prawdziwe oblicze w sprawie rzekomego uznawania "wartości chrześcijańskich" i rzekomego uznania za fundament swojej polityki "spraw ochrony życia i rodziny" Nie lobię jak pan Macerewicz udaje, że nie wie jak funkcjonuje polityka i jego partia. Nie przystoi mu, choć cieszy ze głupio tego nie tłumaczy i nie popiera jako wybitną strategie pana Kaczyńskiego. Nie jest wykluczone tez, że został przez teczowo-lewackie towarzycho z / przy Nowogrodzkiej na tyle odsunięty, że o tych konkretnych dyspozycjach nie usłyszał i nie wiedział. Istnieje oczywiście też prawdopodobieństwo, że np. taka Anita Czerwińska tak się rozzuchwaliła wywindowaniem do reprezentowania PiS, że bez pytania myślała, że odgadła upodobania pana Kaczyńskiego i sadziła, że mu się podliże uprzedzając jego prośbę o wsparcie lewactwa albo myślała, że każdą ściemę prezesowi wciśnie a on to jak zwykle łyknie i zagłosowała zgodnie ze swoim światopoglądem - w końcu pewnie w niejednym pod Krzyżnem w konia go zrobiła. Jednak mimo wiary w zuchwałość tej osoby nie podejrzewam jej o taki brak ostrożności w ryzykowaniu "krwawo" zdobytej pozycji i tak otwarte szkodzenie partii i to pod swoim nazwiskiem. A strzał frondo był nie w stopę a w serce PiS o ile jeszcze go posiada, bo rozumu dawno już nie - a na pewno w serce jego elektoratu, co ostał wmawiając sobie, ze "nie słyszy, nie widzi" i PiS z zarządem nie jest lewacki, bo przecież to niemożliwe jak prezes mówi, że jest prawicowy, katolicki i patriotyczny. Dobrze, że ja ten szok mam już za sobą - nieco mniej będzie bolało patrząc jak się staczają poza Kościół - i oby znikli z tym załganiem ze sceny politycznej, bo zajmują tylko miejsce porządnym i autentycznym liderom, reprezentantom prawicowego elektoratu. Cwaniaczki same się zakiwały...
Bez żadnego trybu2019.11.17 10:56
Brawo PiS! Głosami tej partii posłanka Biejat została przewodniczącą komisji rodziny. Właściwa osoba na właściwym miejscu. Mam nadzieję że zawalczy o sprawy samostanowienia kobiet. Trzymajmy kciuki!
Damian2019.11.17 11:11
A co to znaczy samostanowienia kobiet? Zwłaszcza w świecie przesyconym pogardą wobec mężczyzn i ich dyskryminacją. W świcie, w którym kobiety są uprzywilejowane kosztem mężczyzn.
Bez żadnego trybu2019.11.17 11:21
Co to znaczy? Już ci tłumaczę Damian. Mężczyźni nie są zmuszani do umieranja przez państwo. A w projekcie ustawy którą forsuje kościół, jest zapis który zmusza do umierania kobiety. Dotyczy to ciąż które donoszane bezpośrednio zagrażają życiu kobiet. Wg. kościoła kobiety nie mają prawa przerywać takich ciąż, mają umierać. Już rozumiesz, Damian? Nadzieja w Biejat, że się przeciwstawi bestialstwu kościoła katolickiego. Odwagi posłanko!
Agnieszka2019.11.17 12:11
Kłamczuchu wstrętny nigdy Kościół nie nakazuje nikomu umierać dla ratowania drugiego człowieka, choć taki heroizm uważa za świętość i męczeństwo! To najwyżej twoi ateistyczni Żydzi z żydokomuny tak kazali i dziś oskarżają Polaków, twierdząc, że mieli obowiązek skazać siebie i swoje rodziny na śmierć dla ratowania Żyda, bo jak nie to brak tego poświecenia jest udziałem w holokauście! Kościół uważa przeciwnie niż Żydzi stawiający "gojom" wymagania, których sami palcem nie tykają. Zarówno w przypadku aborcji jak i zabijania osób dorosłych Kościół nie pochwala, ale dopuszcza i miłosiernie usprawiedliwia zabójstwo w obronie własnej a tym bardziej brak podejmowania zbyt wielkiego ryzyka, by kogoś ratować kosztem siebie! Nie ma też żadnego projektu ani zamysłu takiego projektu, który w przypadku ciąży zagrażającej życiu matki nie pozwala ratować jej życia kosztem życia dziecka.
Bez żadnego trybu2019.11.17 12:36
Agnieszka. Nie jestem kłamczuchem. Cytuję: Biskup Depo: "Tylko CAŁKOWITY zakaz aborcji- takie prawo MUSI wprowadzić ustawodawca" I dziesiątki takich wypowiedzi znajdziesz na frondzie. Więc chcą wprowadzić nakaz umierania kobiet, to jasne. Nie kręć Agnieszka.
Karolina Karolajn2019.11.17 14:35
brawo Aga .pięknie to napisałaś.Pozdrawiam
anonim2019.11.17 12:05
No tak, kolejny ucisniony cispłciowy, heteroseksualny, biały, katolik, mężczyzna. O ja biedny, samica nie chce mi schabowych robić. Nie mogę samicy złapać za cycki kiedy mi się podoba, nie mogę żartować z tego jakie samice są głupie. Jak mnie dyskryminują.
Duduś2019.11.17 21:12
Ty chyba jesteś chory psychicznie, nie wiesz co piszesz bez sensu.
Maria Blaszczyk2019.11.17 22:30
I dlatego wielokrotnie częściej padają ofiarą przemocy ze strony mężczyzn, mniej zarabiają za tę samą prac e, a swiat jest do nich nie dostosowany. Poczynając od tego, że dłużej czekają na pomoc, jak mają zawał serca, przez to, ze nie leczy się specyficznych dla nich chorób, jak endometrioza, po fakt, że samochody są skonstruowane w taki spośób, że ryzyko odniesienia przez nie obrażeń lub śmierci jest znacznie większe... https://www.escardio.org/The-ESC/Press-Office/Press-releases/women-having-a-heart-attack-wait-longer-than-men-to-get-help https://www.sciencealert.com/research-has-ignored-endometriosis-for-decades-and-it-s-now-costing-all-of-us https://www.nytimes.com/2011/11/01/health/research/women-at-greater-risk-of-injury-in-car-crashes-study-finds.html A samostanowienie znaczy, że chcemy same wybierać sobie zawody, same decydować, czy i kiedy będziemy mieć dzieci i chodzić po ulicy, kiedy mamy na to ochotę, nie padając nieustannie ofiarami przemocy.
jestem przerażony 2019.11.17 10:32
Ńo cóż wybór tej pani na przewodniczącą to absurd I w takim razie kim tak naprawdę jest PIS Głosowałem na nich i nie wiem co sądzić zawiodłem się na maxa Tyle gadali o ochronie życia o wartościach rodziny A to tylko ściema ale jaja
kalinka2019.11.17 10:11
teraz Crazy Anton w imieniu PIS robi za "gupa" i nie wie jak PIS tak postąpił, oczywiście naiwni wyborcy PIS w napięciu i przerażeniu oczekują wyjaśnienia tej strasznej sytuacji
Zenon2019.11.17 10:10
To zapewne robota hipisa Terleckiego i jego "taktykow", którzy nie mają pojecia polityce prorodzinnej. To ci, ktorzy majstruja przy blokowaniu pelnej ochrony życia!!!
Agnieszka2019.11.17 12:00
Niewykluczone, bo Anita Czerwińska, co w komisji o tym decydowała a wcześniej wspierała tam Szopę w uwalaniu projektu "Stop Aborcji", to się do niego dokleiła jak rzep do psiego ogona i jako rzeczniczka PiS słowa nie umie wypowiedzieć bez wsparcia "posthipisowskiego dziadunia" obok. Wcześniej Mazurek taką "słabość" miała. Można mieć wrażenie, że on rządzi skoro rzeczniczki od niego "przekazy" dnia czerpią, ale że owe przekazy nie są na nizinach inteligencji rzeczniczek, to samodzielnie rzeczniczki powtórzyć ich nie potrafią i wsparcia potrzebują. Zresztą może tylko o "inteligencję" lub bezczelność Terleckiego chodzi, bo trzeba być wybitnie inteligentnym i bezczelnym, żeby wciskać wyborcom, że to co widzą i słyszą (obserwując np. lewackie działania PiS) to nie jest lewackie tylko katolicko-patriotyczne a przeczące temu namacalne dowody to fatamorgana.
ian2019.11.17 9:56
177 posłów z pis głosowało za wyborem tej komuszycy P macierewicz z tego co wiadomo także,,rozdwojenie jazni zaczyna występować u pisowców socjalistów co innego mówią co innego robią i co innego myśla
ian2019.11.17 9:54
pis to cześć 3 rp udają tylko prawo katolików a to są socjaliści
Agnieszka2019.11.17 12:13
Raczej komusze lewactwo o wielkim sentymencie do żydokomuny.