Belg beszta i poucza Polaków - zdjęcie
02.01.16, 10:40

Belg beszta i poucza Polaków

22

„Kaczyński nie zrozumiał niczego z historii Polski ani Europy” – napisał na Facebooku szef frakcji liberałów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt.

 

„To jest kolejna szybko wprowadzona zmiana, która działa na zasadzie faktów dokonanych i odsuwa Polskę od europejskich wartości i tym samym przesuwa ją coraz bardziej na Wschód. Polska już tam kiedyś była, pomiędzy Wschodem i Zachodem. To oczywiste, Kaczyński nie zrozumiał niczego z historii Polski ani Europy” – napisał Verhofstadt, komentując nową polską ustawę medialną. To kolejny wpis, w którym były premier Belgii atakuje polski rząd. Wcześniej twierdził, że władze RP „wykonują robotę za Putina”, a Unia Europejska powinna wywierać nacisk na Polskę.  

Zatwierdzona przez Senat nowelizacja ustawy medialnej, o której pisał Verhofstadt zakłada między innymi, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie będzie już miała wpływu na powoływanie członków rad nadzorczych i zarządów publicznych nadawców. Ustawa zawiera także przepisy, zgodnie z którymi z dniem jej wejścia w życie ulegają skróceniu kadencje oraz wygasają mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Nowe organy będą powoływane przez ministra skarbu.

KJ/telewizjarepublika.pl

Komentarze (22):

anonim2016.01.2 10:57
Nudne to. Co tu więcej mówić? To kolejna bezsensowna nagonka na nowy rząd i Prezydenta !, co ma piernik do wiatraka ?, a po drugie: żyjemy w demokratycznym , katolickim kraju i TYLKO to nie podoba się przegranym w kraju a i boli, jak widać liberalny - lewicowy zachód :-(
anonim2016.01.2 11:02
Przynajmniej teraz nie rządzi taka "ekipa", która zwinęła by się w trąbkę i zapewniała iż się POprawi ślimacząc się do plugawych opluwaczy nawet jak ci tak jak niemiecki komisarz straszą nas wojskiem ...
anonim2016.01.2 11:09
Dureń nie widział, że taką politykę faktów dokonanych stosował Józef Piłsudski.
anonim2016.01.2 11:09
Powiedział to przedstawiciel Belgii, kraju który powstał jako kraj katolicki w kontrze do protestanckiej Holandii a dzisiaj jest najbardziej anty-katolicki wsród chyba wszystkich krajów Europy. Belgia-państwo które juz właściwie sie rozpadło, choć nie formalnie. Głupcy którzy zatracili instynkt samozachowawczy i niedługo będą mieli wojne domową z islamistami.
anonim2016.01.2 11:32
Dzięki Bogu sejm PiS odsuwa nas od tej zgniłej ełropejskości. Natomiast Verhofstadt powinien spojrzeć czasem w lustro. Tylko rogów mu brakuje.
anonim2016.01.2 11:35
MY „wykonujemy robotę za Putina”, to Merkal na prawde wykonuje ja za Stalina.
anonim2016.01.2 11:36
Proponuję aby pan Belg udał się do dentysty bo standardy europejskie nie przewidują takich zębów .
anonim2016.01.2 11:44
Prezentuje się jak menel i w głowie ma podobnie. Litość bierze gdy patrzy sie na tego człowieczka, uzależnionego ideologicznie i finansowo.
anonim2016.01.2 12:01
@bielzz: -Wyrzekli się Allacha, żyją z niewiernym - Za nic mają święte prawo szariatu - Piją alkohol, uprawiają poligamię - Nie czytają Koranu - Nie uprawiają jogi, powstrzymują się od medytacji - Nie żyją zaleceniami Buddy - Nie uważają że ich naród jest najważniejszy - Otwarcie i bez zażenowania akceptują uchodźców ekonomicznych, w tym Polaków - Ośmielają się krytykować Polskę, której obywatelom nie są godni rozwiązać rzemyka u sandałów
anonim2016.01.2 12:12
To raczej guy prostak nic sie nie nauczyl,jak smie nas pouczac obrzydliwiec.
anonim2016.01.2 12:21
BRUDAS cham i prostak wcina sie w polityke nasza polakorzerca chcialby nadac ton polskiemu rzadowi jak ma wygladac demokracja glosno krzycza bo oni chca wsadzic Polske pod BUT pod dyktat wlasnych interesow ... SKANDAL SKANDA!!!!!!!!
anonim2016.01.2 12:27
login27 to w jakim stanie Polska znalazla sie po wojnie i pod komuszym butem i w nedzy,ruinie i rozpaczy,to jest efekt dzialan zachodu i przymykania oczu i przechsndlowania nas ruskom za swiety spokoj,komfort i dobrobyt zachodniej europy.To zachod skazal nas na kaznie komuny,oddali nas rosji jak smiecia,chcieli nas widziec pod butem komuny a teraz chca nas widziec jako slugi i niewolnikow swoich,to jest ich wymarzony obraz Polaka.Kiedy oni zyli w luksusach przez te wszystkie lata,my gniliśmy w biedzie,potem laskawie otworzyli nam granice i zmizernionych nedznikow przyjeli do pracy,okaz im tyle wdziecznosci ile chcesz ale pamietaj,ze to byl ich master plan juz duzo wczesniej aby nas doprowadzic do upadku a potem wycisnac z nas ostatnie soki.Na szczescie Polska ma ducha niezlomnego,ktorego oni na zachodzie boja sie panicznie bo wiedza,ze ile razy nasz kraj zniszczono,tyle razy podnieslismy sie do jeszcze wiekszej potegi.
anonim2016.01.2 12:42
Typowy zachodni dupek, któremu wydaje się że może wszytkich pouczać. Przydałby się przynajmniej gram pokory. Czyja droga jest lepsza widać choćby po sposobie obchodzenia sylwestra na rynkach Brukseli i choćby Wrocławia.
anonim2016.01.2 12:44
login27 : skróciłabym twoją listę do "są ignorantami, bandą durni z krwią na rekach"
anonim2016.01.2 12:49
A obwiąż się Gównem Wyborczym i leć z okrzykiem "Michniku Akbar!!! Michniku Akbar!!! Michniku Akbar!!!"
anonim2016.01.2 13:23
Durny lewak. Widać, że nie miał żadnych lekcji historii do czego także u nas chcieli doprowadzić POplatfusi.
anonim2016.01.2 15:00
Śmieszny misio. Biedny Verhofstadt - nic nie zrozumiał z historii Europy. Ale to nic, jak będzie do nas uciekał przez islamcami, to jak znam życie, przyjmiemy go, nakarmimy, damy schronienie i przyodziewek. Bez większych nadziei, że chłop zacznie myśleć. Niech sam zobaczy, jak wygląda teraz Belgia. Pastwo właściwie nawet formalnie nieistniejące. Nic go nie skleja - ani tradycja, ani religia, jedyne, co je jeszcze w kupie trzyma, to ideologia unijna. Ale i ta ostatnio trzeszczy w szwach pod naporem islamistów. Niedawno rozmawiałem ze znajomą z UK. Polka, emigracja jeszcze ze stanu wojennego. Widziała kawałek historii UK. I mówi, że Anglicy sztukę segregacji opanowali do perfekcji. To znaczy - segregują się od imigrantów - nie chodzą do ich dzielnic. Dom w "ich" dzielnicy potrafi być 3 razy taszy niż dom po drugiej stronie ulicy - po stronie "angielskiej". macie tą swoją "Europę". Jak am do takiej śpieszno, to przynajmniej Polski tam nie zabierajcie. Bo nawet nie będziemy mieli gdzie zwiać.
anonim2016.01.2 15:22
Mógłbym powiedzieć że to kolejny zachodni lewus z eurobełkotem na języku-Ale ja go i jego państwo po prostu ...żałuję.Widzę na tej twarzy rozpacz i bezradność...Tak to jest jak odrzuca się Boga i Jego Kościół i Przykazania.Przedsmak ognia piekielnego, nie zazdroszczę Belgom i innym zlewaczałym krajom tego dobrobytu ani trochę. " Niczym Sybir – niczym knuty. I cielesnych tortur król! Lecz narodu duch otruty – To dopiero bólów ból!"
anonim2016.01.2 15:36
"Historia, głupcze, Historia". Polska obchodzi 1050 lat Państwa Polskiego z krótką przerwą na rozbiory, a Belgia jak długą ma historię państwa, by pouczać Polskę?
anonim2016.01.2 22:00
europejskie wartości...
anonim2016.01.3 0:37
Czego dokonał pan Guy Verhofstadt w 15. letnim okresie kiedy zajmował się polityką? Niczego nie dokonał. Innych za to poucza, nawet nieproszony. Chyba nie zapoznał się z kulturą europejską i jej wartościami. Nic dziwnego,w wieku swego dzieciństwa i adolescencji mógł wzrastać w środowisku pseudokultury, nie posiadać ani ojca ani matki, którzy by go mogli czegoś nauczyć.
anonim2016.01.13 22:32
Z taką bezintelektualną gębą siedziałbym raczej w domu. A kto go tam słucha ?