Będzie stan wyjątkowy? Wyjaśnia K. Sobolewski - zdjęcie
30.10.20, 15:52Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Będzie stan wyjątkowy? Wyjaśnia K. Sobolewski

4

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski był pytany w Polskim Radiu o możliwość wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego. Przekazał, że obecnie nie ma takich planów.

Wiosną politycy Platformy Obywatelskiej żądali wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego. Wówczas rządzący się na to nie zdecydowali. Obecnie jednak mamy podobną do ówczesnej sytuację epidemiczną, którą pogarszają trwające od ub. czwartku masowe protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Dlatego pojawiają się pytania, czy może teraz rząd się na taki krok zdecyduje.

- „Stan wyjątkowy wiązałby się z mnóstwem innych ograniczeń, nie tylko w sferze społecznej i gospodarczej” – mówił na antenie Trójki Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski informując, że obecnie rządzący nie mają w planach wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Podkreślił przy tym zagrożenie, jakim są protesty, w których w większości uczestniczą młodzi ludzie. Określił ich „superroznosicielami”, nie zdającymi sobie sprawy z niebezpieczeństwa, na jakie narażają swoich najbliższych.

Zaznaczył też, że politycy nie mają wpływu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego i musi on zostać opublikowany.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze (4):

nemo2020.10.30 21:47
A po co stan wyjątkowy? Poważni i odpowiedzialni obywatele wiedzą jak się zachować.A hołota niech się wybije na ulicach.
Izydor Oracz2020.10.30 17:50
Rząd powinien wprowadzić stan wyjątkowy i rozprawić się z lewactwem. Ateiści i buntownicy powinni iść siedzieć!
AAAtomek2020.10.30 17:36
Nie mają takich planów na orędzie prezydenta w niedzielny poranek na 3 tygodnie?
Anonim2020.10.30 16:02
I bardzo dobrze, nie ma co dodawać powagi temu jarmarkowi.