Będzie bojkot Heinekena za imprezę w SPATiF? Klubem (i jego sponsorem) zainteresował się Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji  - zdjęcie
07.01.14, 15:20Sopocki SPATiF (fot. Artur Andrzej/Wikipedia)

Będzie bojkot Heinekena za imprezę w SPATiF? Klubem (i jego sponsorem) zainteresował się Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji

13

Kilka dni temu pisaliśmy na Fronda.pl o „Sylwestrowym Konklawe”, jakie urządzono w sopockim klubie SPATiFMężczyźni w biskupich strojach, przebrane za księży kobiety, młodzieńcy w strojach ministrantów, roznegliżowane „zakonnice”, a to wszystko okraszone odwróconymi krzyżami, pentagramami i obecnością… Adama Darskiego. Tak witali Nowy Rok w SPATiFie... . Wszystko to można było zobaczyć na zdjęciach, jakie organizatorzy imprezy umieścili na stronie klubu oraz na Facebooku.

Co ciekawe, kompromitujące fotografie szybko zniknęły ze stron związanych ze SPATiF, i to krótko po tym, jak zamieściliśmy na Fronda.pl komentarz na ten temat. Przypadek? Organizatorzy robią jednak dobry unik i na ich stronie możemy przeczytać: „W związku z nasilającą się eskalacją nienawiści oraz różnic poglądowych prowadzących jedynie do jeszcze głębszych podziałów w naszym kraju, zdecydowaliśmy o usunięciu wszystkich zdjęć z Sylwestrowego Konklawe. Nie jest to niczyje zwycięstwo a wyraz szacunku z naszej strony”.

Jak się jednak okazuje, Sylwestrowe Konklawe to nie był jednorazowy wybryk, a konsekwentne działanie SPATiF, który słynie z takich bluźnierczych „zabaw”. Wcześniej, 19 grudnia w sopockim klubie odbyły się „Jasełka” (zdjęcia z tego wydarzenia wciąż można zobaczyć na stronie).

Działalność niegdyś legendarnego miejsca spotkań sopockiej bohemy zainteresowała także Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, który zwrócił się z krótkim zapytaniem do prezesa zarządu Grupy Żywiec S.A. „W związku z wystawieniem w dniu 19.12.2013r. w Klubie SPATiF w Sopocie skandalicznych, obrazoburczych, pełnych nietolerancji i braku poszanowania kultury, tradycji i wiary chrześcijańskiej „jasełek”, jak również zorganizowaniem w dniu 31.12.2013r. równie skandalicznych „sylwestrowych konklawe” prosimy o zajęcie stanowiska Grupy Żywiec S.A. w tej sprawie, ponieważ według informacji zamieszczonych na stronach Klubu SPATiF i na prezentacji ze skandalicznych „jasełek” Heineken jest oficjalnym sponsorem tego klubu” - czytamy w liście podpisanym przez posła PiS, Andrzeja Jaworskiego,szefa zespołu oraz Małgorzatę Sadurską i Bartosza Kownackiego, wiceprzewodniczących gremium.

MBW

Komentarze (13):

anonim2014.01.7 15:30
Jak się nie opamiętają, to przez całą wieczność będą płakać nad swoją głupota.
anonim2014.01.7 15:54
dołączajmy do bojkotu Heinekena!!!!!!!!!!!!!
anonim2014.01.7 16:55
Olewam wszelkie alkohole, w szczególności piwo. Nie chcę się utożsamiać z tym motłochem, który nie ma sił odstawić alkoholu. Heineken to szczególny syf. Poczytajcie sobie na forach znawców tematu.
anonim2014.01.7 18:25
Bojkotujmy piwa Żywiec i Heineken !
anonim2014.01.7 19:08
Dzisiaj katospeckomisje interesują się SPATiFem, jutro zainteresują się Tobą, drogi obywatelu. Czy masz pewność, że jesteś wystarczająco katolicki? :)
anonim2014.01.7 19:37
Ja Heinekena, Żywca i podobne im paskudne (moim zdaniem) "eurolagery" bojkotuję od dawna. Pijam Pilsnera, czasem Bernarda, czasem Velkopopowickiego Kozla :)
anonim2014.01.7 21:24
A czego się spodziewać po firmie, której logo to czerwona gwiazda...
anonim2014.01.7 22:19
"kazda potwora ma swego amatora!"......jak sa amatorzy takich rozrywek, to coz.....niech sie rozrywaja wg swoich mozliwosci!....ale zeby od razu PARLAMENTARNY ZESPOL nasylac na tych "potworow i amatorow", to chyba przesada?! Moze lepiej dobra energie wykorzystac do zaproponowania ciekawszych rozrywek w Sopocie? A nuz znajda sie sponsorzy i amatorzy czegos inteligentniejszego?! Przeciez same glupki tam nie mieszkaja chyba?!
anonim2014.01.7 22:30
"Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji " - tak wygląda konstytucyjna wolność światopoglądowa ... Taka "inna komisja robotniczo-chłopska" ... Parafrazując "Kargulową" babcię - "wolność wolnością, ale światopogląd musi być słuszny" ... Takie rzeczy tylko w "bolandzie" ...
anonim2014.01.7 23:12
SPATIF to miejsce "demoniczne". Chciałbym dać świadectwo. Kilka lat temu poszedłem do Spatifu z moją ówczesną dziewczyną a dzisiaj żoną, ponieważ jej koledzy i koleżanki ze studiów wynajęli tam salę VIPpowską dla imprezy rocznikowej. Weszliśmy do sali a tam wybieg z chromowaną rurą. Na ścianie dwa piękne obrazy....Jezus i Maryja- słynne stare obrazy dwóch serce- Niepokalane Maryi (w cierniach) i takie same Chrystusa. Jedna z osób powiedziała: "Patrzcie jacyś bardzo wierzący ludzie prowadzą ten lokal". Szybko się jednak okazało, że te dwa obrazy i....Krzyż wiszący na ścianie służą do czegoś innego. Otóż każda z osób wchodzących do sali VIP-ów szydersko kłaniała się przed tymi Wizerunkami, drwiąc i naśmiewając się z nich. Jedna z osób "odważnych" z grupy widząc to jeszcze bardziej każdemu wchodzącemu wskazywała te dwa obrazy to szyderstwa. Za jakiś czas zaczęła mnie boleć głowa i żołądek. Poszedłęm do toalety, a tam troje drzwi- męska, damska i.....dla chcących kopulować! Wróciwszy do moich dziewczyn powiedziałem, że musimy stąd wyjść, bo mi się w głowie kręci. Wyszliśmy, zwymiotowałem, wszystko minęło. Bynajmniej nic nie zostało mi na żołądku- jakiś czas później opowiadałem tę historię koleżance, która uczyła mnie hiszpańskiego. Jest peruwianką i pochodzi z bardzo wierzącej rodziny. Gdy wyjechała babcia powiedziała, że codziennie modli się za nią szczególnie do Michała Archanioła, by bronił ją przed demonami. Jak słuchała mojej hostori, widziałem na jej twarzy przerażenie. Spytałem co się stało, a ona powiedziała, że była w SPATIFIE i zaraz po wejściu na górę kręciło się jej w głowie tak bardzo, że musiała wezwać taksówkęi sama nie była w stanie zejść po schodach do wyjścia. Zaraz potem zwymiotowała i wszystko minęło. Powiedziała: "Teraz rozumiem".
anonim2014.01.8 7:24
Spalić...
anonim2014.01.11 14:03
@Beduin kolego zapisz to na blogu, to bardzo dobre świadectwo! pozdrawiam
anonim2014.01.11 20:24
12 lat temu byłem w spatiffie..3razy, przypadkiem na imprezie zamkniętej gdzie ten od kultury, nowak... zdaje sie, homoseksualista gdański, tancowal na stole z roznymi ludzmi i mam z tej imprezy sporo zdjęć dlatego, że wolałem na to patrzeć przez obiektyw... na żywo to była jakas masakra.. Też mnie bolała głowa jak patrzyłem na te obrazy tam wiszące, ludzi i cały klimat...przyłączam sie do świadectwa odnośnie tego miejsca...W centrum miasta taki darkroom od wielu lat funkcjonuje i na stronie spatifu szczycą się ilością kopulacji..żenada do potegi.. Nie rozumiem jak można dopuszczać do tego by obraz Matki Boskiej wisiał w takim miejscu. Niech nam to szef spatiffu może wytłumaczy.