Kilka dni temu pisaliśmy na Fronda.pl o „Sylwestrowym Konklawe”, jakie urządzono w sopockim klubie SPATiFMężczyźni w biskupich strojach, przebrane za księży kobiety, młodzieńcy w strojach ministrantów, roznegliżowane „zakonnice”, a to wszystko okraszone odwróconymi krzyżami, pentagramami i obecnością… Adama Darskiego. Tak witali Nowy Rok w SPATiFie... . Wszystko to można było zobaczyć na zdjęciach, jakie organizatorzy imprezy umieścili na stronie klubu oraz na Facebooku.

Co ciekawe, kompromitujące fotografie szybko zniknęły ze stron związanych ze SPATiF, i to krótko po tym, jak zamieściliśmy na Fronda.pl komentarz na ten temat. Przypadek? Organizatorzy robią jednak dobry unik i na ich stronie możemy przeczytać: „W związku z nasilającą się eskalacją nienawiści oraz różnic poglądowych prowadzących jedynie do jeszcze głębszych podziałów w naszym kraju, zdecydowaliśmy o usunięciu wszystkich zdjęć z Sylwestrowego Konklawe. Nie jest to niczyje zwycięstwo a wyraz szacunku z naszej strony”.

Jak się jednak okazuje, Sylwestrowe Konklawe to nie był jednorazowy wybryk, a konsekwentne działanie SPATiF, który słynie z takich bluźnierczych „zabaw”. Wcześniej, 19 grudnia w sopockim klubie odbyły się „Jasełka” (zdjęcia z tego wydarzenia wciąż można zobaczyć na stronie).

Działalność niegdyś legendarnego miejsca spotkań sopockiej bohemy zainteresowała także Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, który zwrócił się z krótkim zapytaniem do prezesa zarządu Grupy Żywiec S.A. „W związku z wystawieniem w dniu 19.12.2013r. w Klubie SPATiF w Sopocie skandalicznych, obrazoburczych, pełnych nietolerancji i braku poszanowania kultury, tradycji i wiary chrześcijańskiej „jasełek”, jak również zorganizowaniem w dniu 31.12.2013r. równie skandalicznych „sylwestrowych konklawe” prosimy o zajęcie stanowiska Grupy Żywiec S.A. w tej sprawie, ponieważ według informacji zamieszczonych na stronach Klubu SPATiF i na prezentacji ze skandalicznych „jasełek” Heineken jest oficjalnym sponsorem tego klubu” - czytamy w liście podpisanym przez posła PiS, Andrzeja Jaworskiego,szefa zespołu oraz Małgorzatę Sadurską i Bartosza Kownackiego, wiceprzewodniczących gremium.

MBW