'Będzie apelacja'! Proces Nitras-Cenckiewicz: jest wyrok - zdjęcie
04.09.19, 20:02zdj. screen Youtube, Rp.tv

'Będzie apelacja'! Proces Nitras-Cenckiewicz: jest wyrok

5

Zapadł wyrok w procesie wytoczonym historykowi, prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi przes posła Platformy Obywatelskiej, Sławomira Nitrasa. 

Decyzją Sądu Okręgowego w Szczecinie, Cenckiewicz ma przeprosić parlamentarzystę oraz wpłacić 5000 złotych na rzecz jednego z hospicjów. Historyk już zapowiedział apelację.

Proces dotyczył wpisów, które zamieszczał na Twitterze dyrektor Wojskowego Biura Historycznego na warszawskim Rembertowie. Sąd nakazał Cenckiewiczowi przeprosić Sławomira Nitrasa za jeden z trzech przedstawionych w serwisie Twitter wpisów i opublikować oświadczenie o treści:

"W informacjach publikowanych przeze mnie na portalu Twitter zawarłem nieprawdziwe insynuacje dotyczące posła Sławomira Nitrasa, jakoby dopuścił się w trakcie pełnienia swoich obowiązków przestępstwa. Moje wpisy zawierają nieprawdziwe i naruszające dobra osobiste Sławomira Nitrasa sugestie, w związku z czym za swoje publikacje przepraszam".

Oświadczenie ma być widoczne na profilu historyka przez sześć miesięcy od dnia uprawomocnienia się wyroku. Ponadto sąd nakazał prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi wpłatę 5 tys. zł na rzecz Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wyrok jest nieprawomocny, a dyrektor WBH zapowiedział apelację. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (5):

krzysztof2019.09.5 13:53
DZIELNICOWY TO LEWACKI TROLL
Wojtek Polak 2019.09.5 8:04
ma pan Cenckiewicz rację nie ma zgody na taką hucpę! ci wszyscy sędziowie z nadzwyczajnej kasty zostaną rozliczeni. tych latających ze świeczkami czy w koszulkach OTUA trzeba będzie zweryfikować dla kogo i w czyim imieniu orzekali.
witold2019.09.5 2:23
Dzielnicowego rodzinka liczy ze antypolskie kure..wo wygra wybory i dziadkowi wroca duza emeryture.Niedoczekanie wasze.
Lech Keller-Krawczyk2019.09.4 21:16
Cenckiewicz... Wnuk ubeka, syn esbeka - za komuny bananowe dziecko wykarmione na frykasach zarezerwowanych dla piesków służalczych reżimu komunistycznego...
ktoś_tam2019.09.4 21:24
Wychowany samotnie przez matkę. Dziadka widział jako niemowlę.