Beata Szydło: ,,GW'' obnażyła prawdę o tym, jakich rządów chciałaby w Polsce - zdjęcie
27.02.19, 07:20Fot. P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Beata Szydło: ,,GW'' obnażyła prawdę o tym, jakich rządów chciałaby w Polsce

6

- Chcemy, żeby ze wzrostu gospodarczego korzystali wszyscy Polacy - powiedziała w "Sygnałach dnia" wicepremier Beata Szydło, komentując publikację "Gazety Wyborczej" atakującą zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość podwyżki wynagrodzeń.

We wtorkowym numerze "Gazety Wyborczej" pojawił się okładkowy artykuł pod tytułem "PiS hojnie rozdaje nasze pieniądze". Skrytykowano w nim podwyżki dla wojskowych, pielęgniarek i nauczycieli. Po fali krytyki gazeta wystosowała oświadczenie, w którym tłumaczy, że sugerowanie na okładce, iż podwyżki dla nauczycieli, pielęgniarek czy innych pracowników budżetówki to "hojne rozdawnictwo" było oczywistym błędem.

- "Gazeta Wyborcza", która przecież wspiera Koalicję Europejską, która promuje obecne partie opozycyjne wczoraj obnażyła, jaka jest prawda o rządach, które chciałaby widzieć w Polsce - stwierdziła Beata Szydło. Wskazała, że przeprosiny ze strony gazety nie zmieniają faktu, że takie słowa padły. - Można powiedzieć, że zakpiono z programów społecznych, które przygotowało Prawo i Sprawiedliwość - oceniła. Podkreśliła, że intencją rządu jest, aby ze wzrostu gospodarczego korzystali wszyscy Polacy i taki program jest konsekwentnie realizowany od blisko 4 lat.

Beata Szydło odniosła się też do zarzutów, że budżecie miało nie być pieniędzy na wypłatę 500 zł na każde dziecko, a teraz PiS jednak to wprowadza. Przypomniała, że w ustawie o 500 plus jest wyraźny zapis, że co roku program jest analizowany i były już do niego wprowadzane zmiany. Podkreśliła, że zapowiadano jego rozszerzenie, jeśli pozwoli na to sytuacja ekonomiczna. Jak wyjaśniła, dzięki dobrym rządom PiS, uszczelnieniu systemu podatkowego i zatrzymaniu w budżecie miliardów złotych, które wypływały do mafii paliwowych, można to zrobić. - Politycy opozycji jednego dnia mówią, że wprowadzą na każde dziecko, a drugiego dnia, że budżetu nie stać na ten program - zwróciła uwagę na brak konsekwencji w retoryce politycznych rywali.

Czy na większe wsparcie będą też mogli liczyć niepełnosprawni, ich opiekunowie oraz nauczyciele? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W niej także wątek zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

dam/polskieradio24.pl

 

Komentarze (6):

toso2019.02.27 11:33
Rzad dbający o obywateli w pierwszej kolejności inwestuje w edukacje, ochronę zdrowia i bezpieczeństwo.
SkansenBabskiejWiochyPolskiej2019.02.27 9:15
Ruszyła medialna promocyja oborowej z kotylionem z krowiego placka. A to intelektem złotego zęba błyśnie, a to zadrukowanym papierem pomacha, żeby pokazać, że nie tylko toaletowy nosi w torebce z eleganckiego skaju. W normalnym kraju, taki klocowaty babochłop wbity w stylonową podomczynę trzymałby się zagrody i przechadzał między silosem z kiszonką a wychodkiem krytym azbestem. W Polsce zbiera się do reprezentowania Polski B i C w Europie.
???2019.02.27 10:59
Pokaż swoją fotkę ludzki śmieciu, albo babsztyli z twojej rodziny! Odniesiemy się i skomentujemy! Bez względu jednak na wygląd jedno jest pewne: jesteś wstrętnym człowiekiem! Ohyda!
anonim2019.02.27 8:08
Sołtysowa niech się przestanie kompromitować, najpierw jako jedyny premier w historii przyznała sobie nagrodę która "jej się należała", potem pokazowo wyprowadziła flagę UE a teraz leci doić z tej Unii euro, chociaż kompetencje międzynarodowe ma na poziomie przedszkolaka.
Mirek2019.02.27 7:39
Pani Beata Szydło jest dobrze wychowana i ona nie bluzga . Ale tak naprawdę to trzeba byłoby kląć w żywe kamienie i wskazać po prostu złodziei którzy stroją się w ptasie piórka jacy to oni obrońcy demokracji i społeczeństwa . A tak naprawdę to Patologia UBywatelska i Zjednoczone Stronnictwo Ludowe z Przystawkami nie mają Polsce nic do zaoferowania poza ....złodziejstwem . I jeżeliby znowu dorwali się do władzy to ukradną znowu 400......500 miliardów złotych i puszczą nas z torbami jak dziadów . A oprócz tego zafundują nam ze 400 tysięcy muzułmanów i będziemy mieli to samo co jest w miastach zachodnich : rozboje , narkotyki , gwałty i wszechobecny brud i bałagan .
meo lessi2019.02.27 7:38
brawo becia, przyznaj sobie nagrodę i leć zarabiać w euro