Antoni Macierewicz skomentował weto Andrzeja Dudy. Ostro!!! - zdjęcie
30.03.18, 11:35Fot. P. Tracz KPRM via Flickr, CC 0

Antoni Macierewicz skomentował weto Andrzeja Dudy. Ostro!!!

To bardzo zła decyzja. To zakwestionuje kierunek rozwoju i przywracania tradycji niepodległościowej, który był formułowany w ciągu ostatnich 26 miesięcy” - skomentował prezydenckie weto ws. ustawy degradacyjnej były szef MON Antoni Macierewicz.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl ocenił, że weto szczególnie dramatycznie odczują osoby, które w trakcie stanu wojennego były represjonowane:

[…] jest to decyzja, która wprost broni ludzi zaangażowanych w Wojskową Radę Ocalenia Narodowego, czyli związek przestępczy, wymierzony przeciwko narodowi i państwu polskiemu”.

Dalej Macierewicz dodał:

Sytuacja, w której prezydent jednoznacznie stwierdza, że to był związek przestępczy, a jednocześnie uważa, że ludzi związku przestępczego należy honorować tytułami generalskimi, jest sytuacją, która wprowadza olbrzymie zamieszanie, niejasność, niepewność i poczucie absurdu do świadomości społecznej”.

Przypomniał też, że już zawetowana przez prezydenta ustawa degradacyjna dalece odbiegała od projektu, który przedstawił właśnie były szef MON. Ocenił na koniec, że prezydenckie weto będzie miało bardzo złe konsekwencje dla Wojska Polskiego i siły niepodległościowej państwa polskiego.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl