Atak Rosji na Polskę trzeba brać poważnie! - zdjęcie
02.03.14, 19:07Cezary Gmyz (fot.Jakub Szymczuk)

Atak Rosji na Polskę trzeba brać poważnie!

29

Cezary Gmyz na łamach portalu niezalezna.pl pisze m.in. "„Polska to nie Czeczenia ani Gruzja. Polska to w ramach NATO sojusznik takich potęg jak USA czy Niemcy. Putin się nie odważy”. Ja złudzeniami wolę się nie karmić. Polska ma zbyt duże doświadczenie historyczne. Łudzili się późniejsi targowiczanie, że caryca Katarzyna nie wyciągnie łap po państwo, na którego czele stał jej kochanek Stanisław August Poniatowski, łudzili się Polacy w 1939 r., ufni w potęgę Francji i Anglii. Tak samo łudziliśmy się, że nasza danina krwi nie zostanie zapomniana. Jałta boleśnie te złudzenia rozwiała".

I dodaje również: "Rosyjska flota bałtycka jest w stanie razić większość celów na terenie Polski, i to ładunkami zarówno konwencjonalnymi, jak i niekonwencjonalnymi. Inna sprawa, że Rosja niekoniecznie potrzebuje atakować Polskę z morza. Ma wszak u naszych granic zakotwiczoną jednostkę o wiele bardziej niebezpieczną – lotniskowco-desantowiec-rakietowiec, jakim jest obwód kaliningradzki. Ilość wojska i sprzętu zgromadzonego w tej rosyjskiej enklawie w NATO mogłaby według niektórych wystarczyć, by dokonać skutecznej inwazji na Polskę".

Na koniec Gmyz artykułuje wprost: Polska powinna wyciągnąć ze swojej historii takie wnioski, jakie z Holocaustu wyciągnęli Żydzi. Jeśli tego nie zrobi, to - jego zdaniem - może nam przyjść po raz kolejny zapłacić daninę nie tylko z krwi, ale i niepodległości.

sm/Niezalezna.pl

Komentarze (29):

anonim2014.03.2 19:13
Podziękujcie zdrajcom rządzącym za rozbrojenie naszego kraju!
anonim2014.03.2 19:22
POlityka POddania Polski.
anonim2014.03.2 19:27
Frondo, a może byś się nie wygłupiała z takimi tytułami, co ? Kliki sa Wam potrzebne tak bardzo ? Kompletny niesmak :-(
anonim2014.03.2 19:33
Rosja to potęga. Wojsko polskie ile by nie miało zołnierzy mogłoby się wykrwawić. A Putin ma juz dośc wtrącania sie w wewnętrzne sprawy Rosji.
anonim2014.03.2 19:38
acha i w każdych czasach (od 18 stulecia w górę) moglismy przeciwstawić inwazji ze wschodu i zachodu ... nic. I tak bedzie zawsze. @Polipid3 To kiedy bylismy tak uzbrojeni, że moglismy dac JAKIKOLWIEK odpór Rosji , co ? Że teraz niby jesteśmy rozbrojeni? Jak to jest potrzebne to się idealizuje LWP! A przez całe lata (dość słusznie) mówiło się, że była to zdemiralizowana i spasiona pro-sowiecka banda jeżdżąca na zdezelowanym rosyjskim sprzęcie. A teraz : "zdrajcy rozbroili nas" ? Kiedy ? Z czego ? Z dziesiatek tysięcy poborowych chlających na umór? Którzy w trakcoie całej służby wystrzelali 100- 150 nabojów z Kałasznikowa???? Z muzealnyuch fabryk tłukących kopie przestarzałych sowicekich tanków ? Bo nowych technologii nie było w Łabędach ani w innych fabrykach. Jakas nowa mitologia uzbrojonej po żęby i świetnie wyszkolonej i Boga i Ojczyznę kochajacej armii PRL i zaopatrującego ją genialnego przemysłu zbrojeniowego ? Pamięć najwyraźniej siada..... :-(
anonim2014.03.2 19:55
Żydowskie banki nas ochronią ktoś musi spłacać zaciagniete przez rzad kredyty
anonim2014.03.2 20:01
Polska panie kochany to wnioski dawno wyciąga. Ale agenda nie pozwala prowadzić polityki dla dobra narodu.
anonim2014.03.2 20:29
Gmyz napisał prawdę. A ja z frondowymi idiotami manipulowanymi przez idiotę Terlikowskiego polemizować nie zamierzam.
anonim2014.03.2 20:39
Strategów i filozofów ci u nas nie brakuje, prawdą jest, że naród nie szanujący swojej przeszłości nie ma także przyszłości. I prawdą jest, że nigdy w historii nikt z zachodu nie zamierał umierać za Polskę czy inny kraj na wschód odo Odry.. Jedynymi odważnymi byli agresorzy - Napoleon i Hitler ze swoją drogą na wschód. Dziś Putin chce odzyskać swoją inwestycję - i wyraźnie daje do zrozumienia, że nie odpuści. Nie wierzę w gotowość zachodu na skuteczną interwencję, to może być "zwycięska" dyplomacja w stylu zdRadka. Jedyne co zachód zaoferuje, to przeczekanie z blokadą gospodarczą wg własnego uznania. Putin to cyniczny i cwany psychopata, a każdy psychopata popełnia jakiś błąd w swoich rachunkach. Można mieć tylko nadzieję, że skutki tego błędu poniesie, zanim zamierzy się na aneksję Polski.
anonim2014.03.2 20:52
Właściwie to trudno coś szybko zrobić, skoro Polska nie ma rządu ani armii, ale za to stada różnych prosowieckich arbiterów, Mniemanologie i innych towarzyszy gotowych na rozkaz mordować Polaków, a Katolików szczególnie. Niemniej sytuacja nie jest beznadziejna, ale o tym nie napiszę publicznie właśnie ze względu na różne AirWolfy, Mniemanologie i im podobne arbitery czy inną, wrogą Polsce lewiznę hejtującą na razie na Frondzie...
anonim2014.03.2 21:32
niemożliwe, nawet na Frondzie wypowiadają się opłaceni przez Rosję propagandziści??? bo jak inaczej spojrzeć na takiego "joszka"?
anonim2014.03.2 21:45
joszka: Czyli Twoim zdaniem zamiast inwestować w siły zbrojne i rozwijanie jakiejś doktryny wojskowej, należy zakupić 38 mln białych prześcieradeł ?? No tak, taniej w sumie... Ręce opadają.
anonim2014.03.2 21:47
to teraz pomyślcie po co nam "nieznani sprawcy" zmajstrowali ciszkiem ustawę o bratniej pomocy? są w niej takie luki że pretekstem wejścia obcych służb może być byle co
anonim2014.03.2 21:58
Товарищ Akas powiedział, to tak zapewne będzie, w końcu Putin sam mu zakomunikował....
anonim2014.03.2 22:01
@habukak nie podlizuj się, tacy jak ty pożyteczni idioci giną pierwsi po ich zużyciu, a ty jesteś już mocno zużyty dla rosyjskich towarzyszy...
anonim2014.03.2 22:04
Nieszczęsny Gmyz ze specjalisty od trotylu przekwalifikowuje się na specjalistę od geopolityki.
anonim2014.03.2 22:13
@Gandalf Człowieku nawet najbardziej błahe słowo napisane na tym forum jest na wagę złota. Jeżeli tylko zapłonie iskierka nadziej że ktoś przeczyta. .
anonim2014.03.2 22:16
Putin zapomniał że jest śmiertelnikiem i w każdej chwili może umrzeć nie zabierając ze sobą pieniędzy władzy
anonim2014.03.2 22:19
@Gandalf Jak czas pozwoli to przeglądam artykuły jesteś facet normalny to się nie poddawaj. Nie zawszę się z tobą zgadzam nie zawszę to komentuję. Ale weź takiego "Piogala" który jest pusty jak wydmuszka i wciska ciemnotę innym. trzeba ludzi pokazać jak jest.
anonim2014.03.3 0:11
Si vis pacem, para bellum! Nestety, mamy armię, która nie potrafi ochronić własnego dobytku wynajmując firmy ochroniarskie. Zdrajcy z Platformy doprowadzili do osłabienia obronności kraju. I za to powinni stanąć przed sądem!
anonim2014.03.3 1:41
Gmyz to protestant. Sekta protestancka nie ma ducha proroczego, błędnie ocenia sytuację. To protestanci odpowiedzialni są za dwie światowe wojny.
anonim2014.03.3 3:29
Akas napisał: "Kolejny głupek i napinacz. Nie będzie ataku Rosji na Polskę. Przynajmniej nie przy tej okazji." Bardzo podobnie mówił mój dziadek w roku 1939, z tym, że wtedy chodziło o Hitlera. Dziadek był oficerem WP - gdy w sierpniu został wezwany pilnie do Warszawy, był z rodziną na wczasach w Stryju, wyjeżdżając zapewniał swoją żonę, że to są tylko manewry, i że wkrótce wróci do rodziny. Niestety nie wrócił, a niedługo później do Stryja weszli Rosjanie i wywieźli babcię z mamą na Sybir. I tak się skończyła pewność Polaków, że Hitler na wywołanie wojny się nie zdobędzie, a jeżeli nawet, to Polska ma przecież podpisane sojusze na Zachodzie, więc ewentualna agresja szybko się skończy.
anonim2014.03.3 8:11
MAMY XXI WIEK I ZBYT DUŻO DO STRACENIA PRZEZ ROSJĘ , ŻEBY TAKIE ZAGROŻENIE BYŁO REALNE.
anonim2014.03.3 8:13
ROSJA MA ZBYT WIELE DO STRACENIA
anonim2014.03.3 8:13
CO JEST , NIE WCHODZA MOJE KOMENTARZE?
anonim2014.03.3 8:23
Bez względu na to czy Polska jest teraz zagrożona czy nie to musimy zacząć wydawać więcej pieniędzy na MON. Dobra podstawa do modernizacji WP to wydatki na poziomie 3% PKB. To dałoby dodatkowo ok 6 mld dolarów na samą wymianę sprzętu wojskowego. Po ok 10 latach nasze wojska byłoby w pełni nowoczesne. Te dodatkowe 6 mld dolarów skierowane do naszego przemysłu zbrojeniowego przyczyniłoby się do szybszego rozwoju gospodarczego. Amerykanie praktykują to od wielu lat. PiS i Ruch Narodowy powinny umieścić wzrost wydatków na zbrojenia w swoich programach.
anonim2014.03.3 8:45
Ems: Budować to trzeba, ale armie obronną, a nie eskpedycyjną. O budowei armii obronnej mówi Partia Libertariańska. PIS za swych rządów budował armie eskepdycyjną (do działań na misjach zagranicznych). Do tego potrzebne nam powszechne uzbrojenie ludności oraz regionalne milicje - znowu jak postuluje Partia Libertariańska - i jesteśmy nie do pokonania. Bezpiecznie czułbym się jakby rządziła Partia Libertariańska lub Korwin Mikke. Gdyby rządił PIS to czułbym, że bezpieczęństwo jest zagrożone. O RN nic nie wiadomo, jakie ma plany odnośnie armii, więc nie sp[osób się wypowiedzieć.
anonim2014.03.3 9:37
@Grund Piszę o szybkich działaniach na rzecz poprawy zdolności obronnych bez zmiany struktur. Co do armii obronnej zgoda. Co do prawa do posiadania broni przez praworządnych obywateli jeszcze większa zgoda. Prawo i broni i amunicji jest archaiczne i do natychmiastowej zmiany.
anonim2014.03.3 9:48
Ok, to w gruncie rzeczy się zgadzamy.