Czołowy argentyński dziennik "Clarin" pisze, że od początku swojego pobytu w naszym kraju papież Franciszek zdobył serca Polaków, szczególnie w ojczystych stronach św. Jana Pawła II. Gazeta wydawana w Buenos Aires wysłała do Polski korespondenta na Światowe Dni Młodzieży.

"Nieprzebrane tłumy ludzi są najlepszym dowodem na to, że Franciszek jest dobrze przyjmowany w ojczystych stronach Jana Pawła II. Postać tego ostatniego jest z resztą wciąż bardzo żywa w pamięci i sercach swoich rodaków."- pisze Clarin. Argentyński dziennik podaje, że na Błoniach modliło się ok. 600 tysięcy osób ze 180 krajów świata. Natomiast w sanktuarium na Jasnej Górze Ojca Świętego powitało ok. pół miliona ludzi.

"Clarin" cytuje również wypowiedzi argentyńskich pielgrzymów, bardzo dobrze przyjmowanych przez gospodarzy w Polsce. Młodzież z ojczyzny papieża Franciszka potwierdza, że Ojciec Święty cieszy się sympatią zwyczajnych Polaków.

Co na to media w rodzaju "Newsweeka" czy "Gazety Wyborczej", które od pewnego czasu piszą, że papież Franciszek może być "niewygodny" dla "polskiej prawicy" czy hierarchów Kościoła Katolickiego w naszym kraju?

Jedno jest pewne- tak piękne przygotowanie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży z całą pewnością pokaże całemu światu Polskę od jak najlepszej strony.

JJ/źródło:KAI