Apolityczne służby? Cenckiewicz ujawnia dokumenty MSW nt. Porozumienia Centrum  - zdjęcie
23.02.21, 20:55Fot. screenshot - YouTube (Rzeczpospolita TV), Twitter

Apolityczne służby? Cenckiewicz ujawnia dokumenty MSW nt. Porozumienia Centrum

13

Natychmiast po powstaniu Porozumienia Centrum służby zajęły się analizą programy nowej partii. Kilka stron dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych znalezionych w archiwum IPN opublikował Sławomir Cenckiewicz. Dokumenty zadają kłam twierdzeniom o apolityczności służb.

Porozumienie Centrum zostało założone w maju 1990 roku przez działaczy skupionych wokół Jarosława Kaczyńskiego. Pu przedstawieniu programu partii natychmiast jego analizą zajęły się służby specjalne, co udowadniają opublikowane przez Sławomira Cenckiewicza zdjęcia dokumentów.

- „Zaledwie 8 dni po powstaniu UOP (10 V 1990 r.) zajęli się analizą programu Porozumienia Centrum... Pamiętajcie zanim powiedzą znów, że Kozłowski, Brochwicz, Sienkiewicz, Milczanowski... tworzyli apolityczne i profesjonalne tajne służby... Znalezione w @ipngovpl”

- napisał historyk na Twitterze.

- „Trudno uznać, iż tekst ma charakter stricto programowy – jest to bardziej zbiór znanych już wcześniej haseł programowych "S" niż dokonany na bazie analizy obecnie rzeczywistości program przyspieszenia zmian.

Widać wyraźnie grę na Wałęsę jako symbol mogący być spoiwem różnorodnych niewielkich ugrupowań z wyraźnym ukłonem na prawo, a nie centrum.

Analiza sygnatariuszy wskazuje na poważne rozbieżności w łonie Komitetu Obywatelskiego, którego liderów zabrakło. Starają się to wykorzystać drobne ugrupowania, przyciągając niejako do siebie osobę czy raczej symbol Wałęsy, jak i sam Wałęsa, gdy rodzi się możliwość powstania niejako alternatywnej siły politycznej skupionej wokół jego osoby”

- czytamy w dokumentach.

kak/Twitter, Tysol.pl

Komentarze (13):

to już Polin2021.02.24 11:10
zadałem na Frondzie pytanie dlaczego z IPN-u pod rządami PIS-u wywożone są oryginalne dokumenty do USA, do dzisiaj nikt mi nie odpowiedział, dzisiaj ponawiam pytanie i tradycyjne ze strony pisowców zostanę po piso-katolicku opluty, oczywiści nikt na moje pytanie nie odpowie
katolicka deratyzacja Polski2021.02.24 14:37
Bedziemy pluc,bo po co rozmawiac z antypolskim gnojem ?
Anonim2021.02.24 9:38
Główne skrzypce przy okrągłym stole odgrywał Kiszczak, i jego bezpieka? oraz nadreprezentacja w tzw. opozycji Żydów? Symboliczna menora na stole obrad utrwalona na taśmach bezpieki? Istotne jest tu porozumienie z 1985 r. Jaruzelski Rockefeller. Władza po okrągłym stole przeszła w ręce bandy czworga Żydów tl. Geremka, Kuronia, Mazowieckiego i Michnika? Kościół asystował w rozmowach, bo zależało mu na teczkach TW i lawendowych + spec. komisja do spr. zwrotu majątku? KK zdradził Polaków? Żydokomuna z bezpieką wyrolowała prawicowych Polaków? Zabetonowała scenę polityczną? Co dziś widać?
kgb2021.02.24 11:12
wyjątkowo muszę się z Tobą zgodzić, jaką rolę agent STASI Geremek odegrał to wszyscy wiemy
Karabinek GNIOT2021.02.24 8:52
Posiedzenie Komisji Obrony w Sejmie. Potwierdzenie doniesień Onetu w sprawie wad karabinka Grot Na posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony przedstawiciel Wojsk Obrony Terytorialnej dał do zrozumienia, że Antoni Macierewicz podpisał umowę na zakup słynnych karabinków Grot przed zakończeniem ich testów. W ten sposób potwierdził informację Onetu z serii publikacji o karabinku Grot. To nie jedyna informacja Onetu potwierdzona podczas komisji.
ha ha ha !!!2021.02.24 9:41
kiedy TVN o Onet znów zastrajkuja???bo tych waszych kłamliwych bzdur nie chce sie czytać
oficer LWP2021.02.24 11:37
Morawiecki dalej "buduje" polski prom w stoczni, która likwiduje, to jest pisowska prawda
Maciej2021.02.24 7:02
Towarzysz Stanisław M. był urzędnikiem. Towarzysz Stanisław M. skończył średnią szkołę. Towarzysz Stanisław M. był - SEKRETARZEM PODSTAWOWEJ ORGANIZACJI PARTYJNEJ - P.Z.P.R. !!!!!!!!!!! Towarzysz Stanisław M. bierze emeryturze - CZTERY TYSIĄCE ZŁOTYCH NETTO I ŚMIEJE SIĘ Z TEGO !!!!!!!! Kto jest - BENEFICJENTEM ???????????
Laki2021.02.24 2:31
To jest tak prawdziwe jak ta kartka znaleziona u Kiszczaka ze Jarek odmówił podpisania lojalki.
Skrzypek na dachu2021.02.23 23:08
Porozumienie Okraglostolowe to byla umowa pomiedzy nomenklatura i bezpieka .
konrad2021.02.24 7:30
Główne skrzypce przy okrągłym stole odgrywał Kościół .Kiszczak z Glempem konsultowali wielokrotnie jak na kilka dekad na przód zabezpieczone będą interesy obu stron i zagwarantowali sobie tajemnice niekoniecznie spowiedzi ale teczek wszelakich . Na audiencji u papieża Jaruzelski to wszystko przyklepał a Wałęsa wpiął sobie Matkę Boską w klapę na świadka tych historycznych wydarzeń.
Anonim2021.02.24 9:36
Główne skrzypce przy okrągłym stole odgrywał Kiszczak, i jego bezpieka? oraz nadreprezentacja w tzw. opozycji Żydów? Symboliczna menora na stole obrad utrwalona na taśmach bezpieki? Istotne jest tu porozumienie z 1985 r. Jaruzelski Rockefeller. Władza po okrągłym stole przeszła w ręce bandy czworga Żydów tl. Geremka, Kuronia, Mazowieckiego i Michnika? Kościół asystował w rozmowach, bo zależało mu na teczkach TW i lawendowych + spec. komisja do spr. zwrotu majątku? KK zdradził Polaków? Żydokomuna z bezpieką wyrolowała prawicowych Polaków? Co widać?
Anonim2021.02.23 21:46
"Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić"?