Antoni Macierewicz: Znowu możemy wierzyć w wolne wybory - zdjęcie
31.05.19, 08:00

Antoni Macierewicz: Znowu możemy wierzyć w wolne wybory

3

"Użycie kartki wyborczej jako narzędzia decydującego o losie narodu, to najważniejsza lekcja, jaką wynieśliśmy z tych wyborów i z ubiegłych czterech lat. To lekcja, o której powinniśmy pamiętać przed wyborami jesiennymi. Ci wszyscy, którzy będą zastanawiali się, czy zostać w domu czy pójść na wybory, niech pamiętają o lekcji z maja 2019 r. Lekcji, która powiedziała: Polaków wyznających wartości narodowe, wartości patriotyczne, wartości chrześcijańskie jest więcej" - powiedział Antoni Macierewicz. 

W komentarzu na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja polityk wzywał Polaków do wyborczej mobilizacji i powierzenia jesienią mandatu opcji patriotycznej - Prawu i Sprawiedliwości. 

"Rok 1989 doprowadził do jednej z najbardziej bolesnych porażek, jakie Polska poniosła. Okazało się, że kontrakt Okrągłego Stołu nie przyniósł wolnych wyborów" - stwierdził Macierewicz.

"Dopiero wybory z 2015 roku, a zwłaszcza wiarygodność rządu pani Beaty Szydło, osiągnięcia rządu pana Mateusza Morawieckiego przywróciły te wiarę. To się sprawdziło i zaowocowało w wyborach, które właśnie są za nami" - dodał.

"Oczywiście decyzje gospodarcze, decyzje społeczne, decyzje polityczne miały tutaj olbrzymi wpływ, ale pamiętajmy: użycie kartki wyborczej jako narzędzia decydującego o losie narodu, to najważniejsza lekcja, jaką wynieśliśmy z tych wyborów i z ubiegłych czterech lat. To lekcja, o której powinniśmy pamiętać przed wyborami jesiennymi" - wskazywał. 

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze (3):

man.of.Stagira2019.05.31 9:14
. . Osobiście, NIE mam n i c przeciwko Konfederatom jako l u d z i o m oraz patriotom. . Uważam jednak, że ich liderzy, na tę chwilę, NIE dorastają do sytuacji. . Dowodzą tego swoimi ruchami w sferze publicznej - SŁOŃ w składzie porcelany. W przypadku sukcesu zagraża to bezpośrednim rozwiązaniem GIERTYCH+ . Na taki szwank -w imię megalomanii LIDERÓW formacji- Polacy nie mogą wystawiać strategicznych interesów narodowych. Kiedy Konfederacja uzyska zdolność koalicyjną a NIE jedynie zdolność FELIETONISTYCZNĄ - wtedy będzie skarbem dla Polski i Polaków. . Nie Dzisiaj. Niestety. . Tyle
J.P2019.05.31 8:27
Po wyborach pozwolono znów Antoniemu wyjść na powierzchnię. Ile pieniędzy ten kretyn nas kosztował ze swoją profesjonalną komisją od wypadków lotniczych... Przed wyborami znów go zamkną, by tuż po nich zakomunikował, że wybory mogły być jednak sfałszowane. że opcja rosyjska, że atak na rodzinę i inne pierdy.
PiS=UWbis2019.05.31 8:18
Każdy wierzy w co chce, ja np. wierzę w św. Mikołaja, ale się tym nie chwalę, bo dorosłemu nie wypada w bajki wierzyć.