Antoni Macierewicz: Musimy być zmobilizowani! - zdjęcie
07.02.20, 14:30Fot. Ppor Robert Suchy, CO MON (Flickr)

Antoni Macierewicz: Musimy być zmobilizowani!

54

Czyj głos, który rozbrzmiewa dzisiaj w mediach, na ulicy, w dyskusjach, jest głosem polskim?” - pyta były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w swoim felietonie „Głos Polski”.

Czy ten głos ludzi, którzy mówią, że prezydent jest zdrajcą? Czy ten głos, który słyszymy, ludzi, którzy mówią, że trzeba się słuchać Unii Europejskiej? Czy ten głos, który mówi o tym, że Polska ma być podporządkowana nie tylko sądom brukselskim, ale i decyzjom płynącym z Brukseli? Czy ten głos, który mówi, że konstytucja RP wraz z tą decyzją, która zawarta jest w art. 8 mówiącym, że to właśnie konstytucja stanowi najwyższe prawo w Polsce? Czy ten głos, który mówi, że to jest wszystko nieważne, to jest wszystko nieistotne, że nie tylko sędziowie są unijni, prawo jest unijne, że my się mamy słuchać decyzji zapadających w Brukseli i już. Czy ten głos jest głosem Polski?”

- pyta polityk na antenie Telewizji TRWAM.

Jak dalej stwierdził:

Mieliśmy już takie doświadczenie w końcu XVIII wieku. Mieliśmy takie doświadczenie, kiedy Braniccy, Rzewuscy, Suchorzewscy nawet byli gotowi demonstrować poświęcenie własnych dzieci, byleby tylko nie doszło do uchwalenia Konstytucji 3 Maja, byleby tylko Polska nie wydźwignęła się na niepodległość, byleby tylko Katarzyna zapanowała nad naszym krajem. Tak już było. Dzisiaj mamy powtórkę dokładnie z tego samego doświadczenia”.

Podkreślił, że głosem Polski jest głos między innymi osób, które jutro będą manifestować pod Trybunałem Konstytucyjnym, aby bronić polskiego wymiaru sprawiedliwości, który mus być zreformowany. Dodał, że reforma sądownictwa jest tylko jednym z wielu wyzwań, które przed nami stoją. Rozstrzygną się one w trakcie wyborów prezydenckich – mówi marszałek senior i dalej podkreśla:

My musimy być zmobilizowani. My musimy być – jak mówią często ludzie patrzący z pewnej perspektywy zewnętrznej w stosunku do polityki – zdolni, aby zmobilizować nie tylko każde województwo, nie tylko każdy powiat, nie tylko każdą gminę, ale i każdą wieś, bo każda wieś i każda polska rodzina będzie ponosiła konsekwencje przegrania tej walki o wymiar sprawiedliwości, przegrania walki o suwerenność gospodarczą i energetyczną, przegrania walki o polską silną armię i przegrania walki o polską prezydenturę”.

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl

Komentarze (54):

to fakt 2020.02.16 12:40
Macior muszę przyznać jest bezkompromisowy tylko niestety czasy już są inne niż sto lat temu (Polska to nie Hiszpania a mały tchórzliwy żydek kaczyński to nie Generał Franco) o czym Antek zdaje się zapominać. Oczywiście sytuacja może i jest podobna (różne zewnętrzne siły antypolskie wpływają destrukcyjnie na RP) ale działania polskich władz muszą być dostosowane do uregulowań współczesnego świata. Dlatego Antoni jest często zamykany do szafy choć rzeczywiście jakby go spuścić z łańcucha to szybko by zrobił z komuchami porządek.
Dr Kilder2020.02.8 21:06
Pamiętam jak chyba ze 20-lat temu ci rządzący naszym krajem złodzieje i ich słuzalcze media robiły z Macierewicza głupka......Pokazywali go celowo jak był wzburzony jak mu się twarz wykrzywiała gdy jakiś śmierdzący dziennikarzyna celowo go denerwował. Wielu ludzi tak przekabacili.....Wielu ludzi miało go za niedorzecznego człowieka. Taką siłę mają ścierwo-media!! A to jest jeden z największych patriotów w tym kraju. W dodatku honorowy i bezwzględnie oddany sprawie Polski. W opozycyjnym ścierwie nie znajdzie się nawet kogoś w paru procentach podobnego do Macierewicza. Taka prawda.
kgb2020.02.9 8:03
pamiętam jak polski najemny żołnierz wysłany do Afganistanu w imię walki ku czci judeseja i żyda stoczył bitwę w jednej wiosce w Afganistanie z Talibami w wyniku, której zginęli cywile, na tych żołnierzy doniósł do sądu Macierewicz (później minister MON) oskarżając ich o zbrodnie wojenne,
oficer LWP2020.02.8 18:57
tu macie film o możliwościach ZSRR, strach pomyśleć co mają teraz, niech sobie Crazy Anthony obejrzy i dobrze zastanowi zanim wyruszy na Moskwę https://youtu.be/L8ZrnffyXpU
anonim2020.02.8 18:23
Szacunek dla Pana Antoniego, Niestety w Polsce nie brakuje targowiczan, ruskich onuc i pożytecznych idiotów co widać chociażby z powyższych komentarzy. Wzmocnienie armii, uporządkowanie prawa i administracji było głównym celem obozu reformatorskiego w XVIII wieku, uwieńczone konstytucją 3-maja. Jak zachowali się zdrajcy wtedy wszyscy pamiętamy. Zdrajcy przeliczyli się jednak ponieważ zaborcy w drugim pokoleniu zabrali im wszystko. Został tylko kwik. Trzeba było poświęcenia życia wielu polskich bohaterów aby zrównoważyć taką skalę zdrady. Niestety tradycja owej zdrady narodowej odżyła na nowo. Pomyślcie o tym Polacy, Szczerze dobrze Wam życzący, John Reed
adrian manowski2020.02.8 18:06
ciekawe kiedy pan Macierewicz znowu zacznie mowic, ze ma kolejny niepodwazalny dowod na zamach... Tak strzelam, ze pewnie gdzies w polowie marca zacznie sie znowu premiera przedstawienia pt "Ostateczny dowod Macierewicza na zamach czesc III" Jak jeszcze pociagnie tak kolejne 7 lat to przegonimy "Gwiezdne Wojny" w produkcji kolejnych czesci, co byloby calkiem zabawne gdyby nie fakt, ze te "dowody" sa zbierane od lat za nasze pieniadze i juz tyle razy mialy ujrzec swiatlo dzienne, ze pewnie w ogole nie istnieja.
KATON STARSZY2020.02.8 13:43
Macierewicz,jeden z niewielu niezłomnych,dlatego tak znienawidzony,jego nazwisko podrywa wszelkie kanalie.Dla mnie jest wielkim i niezłomnym bohaterem obecnych czasów.Panie Macierewicz,prowadż nas do walki z lewacką zarazą.,,Zawsze się znajdzie odpowiednia filozofia dla braku odwagi. Nie wolno stać po zarazy!!/A. Camus-Dżuma/.Dlatego prowadż nas wodzu ,do walki z lewacką i antynarodową zarazą!
to fakt 2020.02.16 12:36
Macior muszę przyznać jest bezkompromisowy tylko niestety czasy już są inne niż sto lat temu (Polska to nie Hiszpania a mały tchórzliwy żydek kaczyński to nie Generał Franco) o czym Antek zdaje się zapominać. Oczywiście sytuacja może i jest podobna (różne zewnętrzne siły antypolskie wpływają destrukcyjnie na RP) ale działania polskich władz muszą być dostosowane do uregulowań współczesnego świata. Dlatego Antoni jest często zamykany do szafy choć rzeczywiście jakby go spuścić z łańcucha to szybko by zrobił z komuchami porządek.
gumowa kaczka2020.02.8 13:12
pull up panie Antoni
MT2020.02.7 21:19
Dlaczego nie ma ani słowa na portalu poświęconym, o kandydacie, który jako pierwszy został zarejestrowany? Krzysztof Bosak to jedyny prawicowy i konserwatywny kandydat w wyścigu o urząd prezydenta. Jako jedyny działa konsekwentnie w obronie życia i rodziny. Andrzej Duda jest otwarty na uregulowanie statusu osoby bliskiej wprowadzającego związki partnerskie, nie wniósł projektu ustawy chroniącej nienarodzone dzieci, które codziennie są mordowane w polskich szpitalach. Andrzej Duda w 2015 roku deklarował ochronę szkół i młodzieży przed lewactwem i LGBT, a tym czasem to za jego kadencji problem najbardziej narósł. Dlaczego w pałacu prezydencki pali się chanukowe świece zamiast wieńca adwentowego?
A dlaczego nie masz dzieci? Bo jesteś "biedroń". 2020.02.7 19:26
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się mendo, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.7 19:10
szMacierewicz jak zwykle na weekendowej przepustce z psychiatryka i pierydoli farmazony! Ciężki przypadek jak widać i chyba nieuleczalny...
Izydor Oracz2020.02.7 19:08
Pan Antoni ma rację, ale trzeba dfziałać radykalnie. Od kiedy wraca powszechna obowiązkowa służba wojs
anonim2020.02.7 17:39
Panie Macierewicz, kiedy PiS dostosuje polskie przepisy do przepisów UE i umożliwi zdrowym Polakom posiadanie broni? To co robi PiS w sprawie broni, a raczej czego nie robi, to jest skandal i nie pomoże PAD w wyborach. MY, Polacy nie chcemy nic więcej, tylko tyle, co daje w tym zakresie ustawodawstwo UE. Tylko dobry człowiek z bronią może zatrzymać złego człowieka z bronią. Jakby Wołyń był uzbrojony, to nie byłoby Rzezi Wołyńskiej! PiS dużo mówi o wojnie, o zagrożeniach, a w razie konfliktu, wystawia Polaków na zupełny brak obrony, będziemy służyć jak kaczki do odstrzału!
anonim2020.02.7 15:57
DOŚĆ KOMUNY - POgonić -KASTĘ WON !! KOCHANI DO URN I GŁOSUJEMY NA ANDRZEJA DUDĘ INACZEJ NIGDY NIE BĘDZIEMY WOLNI OD BOLSZEWIZMU
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.8 9:29
Tylko, że Duda jest uosobieniem bolszewizmu. Taka pacynka podległa wodzowi partii. Partii dążącej do władzy totalitarnej, łamiącej prawo i posługującej się chamską propagandą. Bolszewia w czystej postaci. Precz z komuną! Precz z Dudą!
12020.02.7 15:31
jak antos raport, co tam wysmażysz na rocznicę ?
Ląduj dziadu, ląduj pan!2020.02.7 15:41
Antoni wyjdzie i powie że już są blisko prawdy! Śmieją się z niego, ale on ma łeb na karku! Różne są pomysły na zarobek, ten akurat ciągnie kasę na badaniu katastrofy.
oficer LWP2020.02.7 15:23
ze Smoleńska sp*lał jako pierwszy, ciekaw czy w razie konfliktu z Rosją sp*li razem z Kaczyńskim i Morawieckim jako pierwszy, i zostawią polski głupich gojów jako mięso armatnie
ten obcy2020.02.7 15:46
@oficer LWP- smrodzisz tu, ale taki twój zafajdany prikaz, nie żal mi Was, obywatelu- kiedyś władza, sylwestry i wczasy w kurortach, kariery i riding dla dzieci, taloty, baltony, roleksy, pewexy, a teraz?- 2 tysiące i zakupy w "biedronce"
oficer LWP2020.02.7 16:16
pi*lisz jak Targalski
anonim2020.02.7 17:45
jak ukraińska onuca?
Japa 2020.02.7 17:56
Z wpisu naszego oficera Ludowego Wojska Posłusznego, wprost zionie dawne przekonanie o niewyobrażalnej sławie Armii Czerwonej. Tyle tylko ,że genialnych wodzów np. Rokosowskiego i Jaruzelskiego już niema Tow . Czarzasty do wojska chyba się nie wybiera . A i jeszcze jedna uwaga . Zwróćcie uwagę na to ,,mięso armatnie (głupi goje ) Nie dość ,że nasz oficer to ,,Ludowy " ,,to jeszcze Icek Joselewicz .
Slawek2020.02.7 18:22
Może tak a może nie!, ale tusek ruskich by zaprosił, co już zresztą zrobił otwierając korytarz kaliningradzki. Pomyśl trochę człowieku!!!
kapral2020.02.7 23:40
No jesteście, jesteście a już myślałem ze pogrzebiąn. Macie tu 2 złote na landrynki i do latryny marsz, ja wam to mowie kapral naszej Polski.
Japa 2020.02.7 15:16
No to macie gody . Pojawiło sie nazwisko MACIEREWICZ Nie ważne co mówi . Temat jeden ,,Macierewicz "A to co mówi ....Eeeeee tam pierdoły , kto by to czytał .
Bolszewik2020.02.8 5:01
Japa, a kogo może obchodzić co mówi Antek. Wybuchy Smoleńskie już wyjaśnił, to niech idzie na zasłużoną emeryturę. A parówek więcej nie dostanie, bo mięso w unii ma podrożeć.
marko2020.02.7 15:15
jedynym wyjściem jest polexit oni będą nas gnoić aż ulegniemy na każde ich wezwanie
ladychapel2020.02.7 15:47
Tak ale pod warunkiem, ze z UK, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Francji, Wloch, Niemiec - wypierniczy sie Polakow - niech wracaja do siebie
GłosAntkaWzmacnianyŚciankamiKabinyWucetowej2020.02.7 15:07
Antoni MONcierewicz z kabiny wucetu w psychiatryku łączy się z TeleTrwaMać, żeby radiomaryjne jędze i gazetopolscy dewoci wysłuchali jego solidnej dawki pierdów po wczorajszej fasolowej, na różne tematy.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.7 15:06
Maciej Nawacki = PiS Jego dzisiejsze zachowanie przejdzie do historii ... chamstwa, głupoty i buractwa.
Ląduj dziadu, ląduj pan!2020.02.7 14:59
Pan Antoni ma łeb! Ciągnie kasiorę!:)
kapral2020.02.7 23:38
Hej dziadu a napletek twój łeb skrócony u prof Grodzkiego? To widać zabieg wykonano, odmaszerować.
Franek2020.02.7 14:54
Antek, wydymałeś polskich Generałów - Czy ten głos jest głosem Polski?
orgi2020.02.7 15:18
spier....laj froncek
Japa 2020.02.7 15:36
Tak nie wypada ,,orgi" . Tak nie wypada . on nie może , on nie rozumie tego . Bo tak nu kazali pisać . Przy odrobinie wiedzy wiedział by jakich to generałów chciał p.Macierewicz się pozbyć
Franek2020.02.8 7:12
„…jakich to generałów chciał p.Macierewicz się pozbyć…” Jak masz odrobinę wiedzy, to może nam wyjaśnisz, dlaczego Macierewicz nie wyjaśnił nam poważnych oskarżeń jakie padły w jego kierunku zaprezentowane przez Tomasza Piątka? (Mapa powiązań Macierewicza).
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.7 14:44
Budujcie Arkę przed pisowskim potopem Niech was nie mami głupców chór! Budujcie Arkę przed potopem Słychać już grzmot burzowych chmur! Zostawcie kłótnie swe na potem Wiarę prawu i uczciwości dajcie raz! Budujcie Arkę przed potopem Zanim w końcu pochłonie was!
Japa 2020.02.7 15:30
Przednia poezja . Tylko taka jakaś prorocza . Do przemyślenia przez totalnych. Ta pierwsza Arka wybudowana była po to aby ratować życie na naszej planecie. Po to , aby po opadnięciu wody ,życie odrodziło się od nowa Zabrano wszystko parami , On, ona , Samiec samica . I tu będzie problem . Co z tęczowymi . Pan Śmieszek jak by się nie przebrał, nie urodzi Biedroniątka Parę rodzin się zmieści . Reszta może udawać bydlęta . Chociaż jak by się zastanowić , to udawać nie muszą Oj będzie się działo . Boje się tylko ,że przy załadunku Arki będzie walka o miejsce . .
Marian2020.02.7 14:39
Totalni, po to potrzebuja UE by bronila ich przed Narodem, ktrory pozbawil ich wladzy.Caluja po du...Komisarzy i Trybunaly by mieszaly do naszych spraw i w ten sposob pomogli im wrocic do wladzy.Obrzydliwosc!
J.P2020.02.7 14:51
Nie totalni potrzebują zaś kasy z UE by mogli wmawiać wyborcom, że to ich PiSowskie cudownie rozmnozone pieniądze.
Marian2020.02.7 15:04
Cudownie rozmnozone pisowskie pieniadze to ponad 100mld. wyrwane z kieszeni miedzynarodowej szajki ktora bezkarnie okradala Polakow.Pieniadze z UE maja coraz mniejsze znaczenie i wkrotce straca je calkowicie.
J.P2020.02.7 15:27
Aaa bo już się nachapalismy tych pieniędzy... no tak. Drogi kolego PiS rozdaje moje pieniądze i ich nie inwestuje. Bajki o 100 mld zachowaj dla wyborców PiS.
Marian2020.02.7 15:31
Co to znaczy moje pieniadze? Nie podoba sie placic podatkow w Polsce to wynocha.Jakis inny rzad tez bedzie "Twoje" rozdawal np.emerytom z SS.
J.P2020.02.7 15:51
Mam na szczęście możliwość opuszczenia tego kraju i zrobię tak gdy na 500 plusy dowala mi kolejne podatki, póki co unikam jak mogę i na lewo też daje rade
Sebastian Lorenc2020.02.7 16:18
Wybacz, ale nie mogę znieść takiej obłudy. J.P.pracuje i płaci podatki w Polsce, dlatego wie dokładnie ile go to kosztuje. Ty tu nawet nie mieszkasz, nie płacisz podatków i jeszcze siedząc cieplutko za granicą masz czelność zabierać głos na temat kraju w którym nie mieszkasz i wyganiać z niego ludzi, którzy zostawiają tu, w Polsce swoje pieniądze. I tak nieśmiało wspomnę, że na emerytów z SS to raczej Ty pracowałeś.
Japa 2020.02.7 17:44
Ło Matko , Jak Wy się wszyscy znacie . To by mnie upoważniało do podejrzeń ,że Wasza firma to Farma Inowrocław . Treść,, komentarzy' tez by za tym przemawiała. .
Sebastian Lorenc2020.02.7 17:51
Tak, niektórzy się znają od czasu FB wtyczki na Frondzie, wtedy wszyscy,oprócz licznych prawicowych tchórzy pisali komentarze ze swoich oryginalnych kont. Przynajmniej było wiadomo z kim się rozmawia.
Japa 2020.02.7 21:28
Pewno . I było fajnie i kulturalnie .I PiS siedział w ukryciu .Nie było po kim pomyjami lać . A po PO ,PSL nie wypadało . Bo przecież byli u władzy.. I byli dziewiczo niewinni.
antykatolik2020.02.8 6:08
To było jeszcze rok temu. I tak, było kulturalniej. Fb daje możliwość zablokowania trolla i ogranicza możliwość podpisywania się za kazdym razem inaczej.
Japa 2020.02.8 11:41
Pisze Pani;.,,Fb daje możliwość (........) .Pani ,,Agnieszko " , pani to tak poważnie ,czy na żarty .
Sebastian Lorenc2020.02.8 14:48
Bardzo poważnie. Odkąd Fronda przeszła na swoje komentarze zaczęło się tu robić szambo. Jakieś wulgarne wlejki z obu stron, podpisywanie się za każdym razem inaczej. Niektórym się wydaje, że są bardzo anonimowi, podczas, gdy anonimowości w sieci nie ma. Tak czy inaczej chyba wie pan o co mi chodzi.mam nadzieję.
ten obcy2020.02.7 15:30
wam zaś POzostaje lukać na cudownie rozmnażane PISowskie pieniądze i narzekanie na PIS z komuszą rodziną przy butelce prunelki przy grillu
J.P2020.02.7 15:48
Komusze rodziny głosują na PiS i ewentualnie patologia.