Czyj głos, który rozbrzmiewa dzisiaj w mediach, na ulicy, w dyskusjach, jest głosem polskim?” - pyta były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w swoim felietonie „Głos Polski”.

Czy ten głos ludzi, którzy mówią, że prezydent jest zdrajcą? Czy ten głos, który słyszymy, ludzi, którzy mówią, że trzeba się słuchać Unii Europejskiej? Czy ten głos, który mówi o tym, że Polska ma być podporządkowana nie tylko sądom brukselskim, ale i decyzjom płynącym z Brukseli? Czy ten głos, który mówi, że konstytucja RP wraz z tą decyzją, która zawarta jest w art. 8 mówiącym, że to właśnie konstytucja stanowi najwyższe prawo w Polsce? Czy ten głos, który mówi, że to jest wszystko nieważne, to jest wszystko nieistotne, że nie tylko sędziowie są unijni, prawo jest unijne, że my się mamy słuchać decyzji zapadających w Brukseli i już. Czy ten głos jest głosem Polski?”

- pyta polityk na antenie Telewizji TRWAM.

Jak dalej stwierdził:

Mieliśmy już takie doświadczenie w końcu XVIII wieku. Mieliśmy takie doświadczenie, kiedy Braniccy, Rzewuscy, Suchorzewscy nawet byli gotowi demonstrować poświęcenie własnych dzieci, byleby tylko nie doszło do uchwalenia Konstytucji 3 Maja, byleby tylko Polska nie wydźwignęła się na niepodległość, byleby tylko Katarzyna zapanowała nad naszym krajem. Tak już było. Dzisiaj mamy powtórkę dokładnie z tego samego doświadczenia”.

Podkreślił, że głosem Polski jest głos między innymi osób, które jutro będą manifestować pod Trybunałem Konstytucyjnym, aby bronić polskiego wymiaru sprawiedliwości, który mus być zreformowany. Dodał, że reforma sądownictwa jest tylko jednym z wielu wyzwań, które przed nami stoją. Rozstrzygną się one w trakcie wyborów prezydenckich – mówi marszałek senior i dalej podkreśla:

My musimy być zmobilizowani. My musimy być – jak mówią często ludzie patrzący z pewnej perspektywy zewnętrznej w stosunku do polityki – zdolni, aby zmobilizować nie tylko każde województwo, nie tylko każdy powiat, nie tylko każdą gminę, ale i każdą wieś, bo każda wieś i każda polska rodzina będzie ponosiła konsekwencje przegrania tej walki o wymiar sprawiedliwości, przegrania walki o suwerenność gospodarczą i energetyczną, przegrania walki o polską silną armię i przegrania walki o polską prezydenturę”.

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl