27.01.17, 08:30

Anna Fotyga przewodniczącą podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony (SEDE) Parlamentu Europejskiego

 Wczoraj, 25 stycznia odbyło się konstytutywne spotkanie podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony (SEDE)  Parlamentu Europejskiego, podczas którego europosłowie jednogłośnie przez aklamację poparli kandydaturę Anny Fotygi na funkcję przewodniczącej SEDE, którą to będzie sprawować przez kolejne 2,5 roku.

Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego podziękowała za uznanie jej dotychczasowej pracy oraz pogratulowała nowo wybranym zastępcom, wyrażając nadzieję na dalszą, owocną współpracę.

"Możliwość kierowania podkomisją bezpieczeństwa i obrony pozwala postawić na forum Unii Europejskiej zagrożenia, jakie dotyczą Europy Środkowej i Wschodniej.  Nie są to tylko obawy, ale niestety - także twarde fakty. Tak jak dzisiaj, w sposób merytoryczny, staram się je prezentować" – mówiła przewodnicząca SEDE Anna Fotyga. Kolejne posiedzenie podkomisji, poświęcone m.in. rosyjskiej ekspansji na Kaukazie Południowym, odbędzie się 6 lutego. Zapisy posiedzeń oraz relację na żywo z obrad komisji dostępne są na stronie internetowej Parlamentu Europejskiego.

 

Biuro Prasowe Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów 
Delegacja Prawa i Sprawiedliwości